Magić: "Ajax nas nije iznenadio"

Vedran Attias, Kristian Hohnjec • subota, 15.09.2007.

Nogometaši Ajaxa opet nisu oduševili, ali su došli do tri boda na gostovanju kod Heraclesa. Jedini pogodak na utakmici zabio je Klaas-Jan Huntelaar. Tako će klub iz Amsterdama prenoćiti na vrhu ljestvice, budući da Feyenoord igra u nedjelju. Špijunažu Dinamova protivnika u Kupu Uefe obavio je pomoćni trener Rajko Magić. Do prve pobjede došao je Pranjićev Heerenveen, a uspješan je bio i PSV...

Pogodak Huntelaara pokazao se vrijednim tri boda. to je treća pobjeda Ajaxa u četiri kola. Ako Feyenoord ne pobjedi na gostovanju kod Rode momčad Henka Ten Cata ostat će na prvom mjestu. Trener Ajaxa protiv Herculesa na teren je poslao sljedeću jedanaestoricu: Stekelenburg - Ogararu (46. Colin), Stam (69. Maduro), Vermalen, Vertonghen - Gabri, Heitinga, Emanuelson - Luque, Suarez (55. Rommedahl) - Huntelaar.

U nastavku se dobrim jockerom pokazao Danac Rommedahl koji je asistirao za jedini pogodak u 76. minuti. Huntelaaru je to bio šesti gol u prvenstvu, te je preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca. Heracles je nakon 360 minuta još uvijek bez boda, a cijelu utakmicu za domaćina odigrao je Srđan Lakić. Do 79. minute u sastavu je bio i bivši Dinamov igrač Eddy Bosnar.

Među 8000 gledatelja koji su utakmicu gledali uživo bio je i Dinamov pomoćni trener Rajko Magić. Pomoćnik Branka Ivankovića prenio je svoje dojmove: "Prvi dio odigrali su ispod svoje razine. Već na samom početku nastavka su dignuli nivo igre i odigrali onoliko koliko im treba za postizanje pogotka."

Ajax je na poluvremenu promijenio i formaciju kako bi bili što ofenzivniji i lakše došli do pogotka: "Promijenili su taktiku iz klasičnih 4-3-3 u još ofenzivnijih 4-2-4. Nakon što su postigli pogodak vratili su se u početku formaciju." Od igrača najopasniji, kao što se i očekivalo, bio je Huntelaar: "On je najopasniji igrač Ajaxa i može postići gol iz svake pozicije i na njega ćemo morati posebno paziti." rekao je pomoćni trener Modrih.

Magić je rekao kako nije vidio ništa što Modri već ne znaju. Gledali su Ajax nekoliko puta i svaki puta su zaključci bili više - manje slični. U četvrtak ćemo vidjeti koliko je koristilo "snimanje" Dinamove zadnje prepreke na ulasku u ligu Uefa.

Danijel Pranjić igrao je 90 minuta u gostujućoj 5:2 pobjedi kod Excelsiora. Hrvatski reprezentativac u trećoj minuti zaradio je žuti karton, a u 54. asistirao je Michaelu Bradleyu za peti pogodak.

Rani zgoditak Dannya Koevermansa odlučio je derbi u korist PSV-a. Vittese je došao u Eindhoven s maksimalnim učinkom, ali pokleknuo je već u sedmoj minuti. Završilo je 1:0, a PSV-ova obrana je tako još uvijek bez primljenog pogotka. Domaćom pobjedom protiv Venla De Graafschap se popeo na respektabilno šesto mjesto. Domaćini su poveli 3:0, da bi gosti u završnim minutama postigli dva pogotka i tako ublažili poraz.

Eredividie, 4. kolo, subota: Heracles - Ajax 0:1, PSV - Vitesse 1:0, De Graafschap - Venlo 3:2, Excelsior Rotterdam - Heerenveen 2:5.