Nexe Našice 28:26 Varteks di Caprio
Varteks di Caprio

Nexe - Varteks di Caprio: Bitka vratara

Dalibor Kraljik • nedjelja, 16.09.2007.

U drugom kolu Dukat I Hrvatske rukometne lige našički je Nexe ponovno bio domaćin. Nakon poraza od CO Zagreba u prvom kolu (30:36), Našičani su na svojem parketu igrali protiv varaždinskog Varteksa…

Nexe – Varteks Di Caprio 28:26 (13:12)

Našice, ŠSD OŠ „Kralja Tomislava,“ 400 gledatelja

Suci: Dražen Bajt (Dugo Selo) i Davor Tor (Zagreb)

Nexe: Šunda 1, Eter 3, Kasak 6, Mrđenović 3, Barišić 2, Tomičić, Nekić, Plemeniti, Eklić, Rajković, Šimić, Kević 5 (2), Pahanić 4, Turković 4.
Trener: Saša Kuček

Varteks Di Caprio: Karabatić, Žnidarić, Ivanović 8, Rački, Melnjak 4, Brkinjač, Svetec, Zirdum 4, Žganec 7 (3), Vujović, Štimac, Mustapić, Prole 3, Petek. Trener: Stjepan Obran

Sedmerci: Nexe 2/3, Varteks 3/3.

Isključenja: Nexe bez isključenja, Varteks 6 minuta (Žganec 2, Štimac 2, Prole 2).

Obrane: Rajković (Nexe) 19, Vujović (Varteks) 21.

Igrač utakmice: Boris Vujović (VARTEKS)

RK Nexe je nakon poraza u prvom kolu od hrvatskog rukometnog prvaka Croatia osiguranja iz Zagreba, igrao protiv dobre i čvrste momčadi varaždinskog Varteksa. Bila je to pomalo čudna utakmica, čvrste igre, puno propuštenih prilika i pogođenih vratnica u kojoj su ipak golmani ponajviše "krivi" što nije postignuto više golova.

Domaći su dobro otvorili utakmicu povevši u prvih deset minuta igre sa 4:0. Zanimljivo je da gosti cijelih dvanaest minuta nisu postigli niti jedan pogodak da bi u slijedećih deset s osam pogodaka, uz samo jedan gol Nexea, došli do vodstva 8:5.

Varteks je bio u stalnom vodstvu do posljednje minute prvog poluvremena (10:11), ali Našičani izjednačuju te golovima Kasaka i Mrđenovića prelaze u prvo vodstvo (13:11) nakon 5:4 iz prve trećine poluvremena. Gosti do kraja prvog dijela igre postižu još jedan gol i smanjuju zaostatak na poluvremenu na 13:12.

Rezultatski i igrom promjenjivo prvo poluvrijeme završilo je u korist domaće momčadi. Ante Ivanović je s pet pogodaka bio najistaknutiji pojedinac kod Varteksa, a Krunoslav Pahanić s četiri kod Nexea.

Domaći ulaze pogotkom u drugo poluvrijeme (14:12), ali se ne uspijevaju rezultatski odvojiti sve do 42. minute kada Kasak svojim četvrtim pogotkom dovodi Nexe na četiri gola prednosti (22:18).

Varaždinci su stalno bili nadomak izjednačenja (22:21, 23:22), ali Našičani serijom 3:0 kod 25:23 dolaze šest minuta do kraja utakmice prvi put do vodstva od pet golova razlike (28:23). Međutim, da se gosti još nisu predali vidjeli smo kada su u dvije minute s tri pogotka smanjili rezultat na 28:26. Kod ovog su rezultata ostale još četiri neizvjesne minute do kraja utakmice, ali niti jedna momčad, ponajviše zahvaljujući izvanrednim vratarima Rajkoviću i Vujoviću, ne uspijeva promijeniti rezultat na semaforu. U konačnici, Nexe – Varteks 28:26.

Bilo je teško izabrati igrača utakmice od tri-četiri izuzetno raspoložena rukometaša, ali je Varteksov vratar Boris Vujović s čak 21 obranom bio najimpresivniji igrač na parketu, dok je njegov našički kolega Goran Rajković prikupio tek dvije obrane manje. Najefikasniji je igrač utakmice bio Varteksov Ante Ivanović s osam pogodaka, dok je Alen Kasak pogodio šest puta za Nexe.