Nikola Prce izvrstan u debiju

Ivan Ambroš • nedjelja, 16.09.2007.

U prvom kolu Asobal lige Logrono je umalo napravio senzaciju na gostovanju kod Ciudad Reala. Čast Hrvata na privremenom radu u Španjolskoj spasio je Nikola Prce s pet te Mario Bjeliš i Petar Metličić, svaki sa po četiri postignuta pogotka...

Novopečeni prvoligaš Octavio Pilotes Posada nije imao sreće na početku prvenstva. Nesretno je izgubio od Fraikin Granollersa 26:27 (14:11). Nakon lošeg početka domaćina, ulaskom u igru pred kraj prvog poluvremena naš Nikola Prce je ojačao napad i omogućio im da po prvi put u utakmici povedu sa 9:8. Na odmor se odlazi s prednosti od 14:11. U drugom dijelu Čutura donosi prednost gostima, međutim u posljednju minutu susreta se ulazi s izjednačenim rezultatom da bi u posljednjoj sekundi gosti zabili za konačnu pobjedu. Najviše golova na utakmici postigao je prošlogodišnji najbolji strijelac Asobal lige Davor Čutura, dok se kod domaćina posebno istakao naši Nikola Prce s pet i Mario Bjeliš s četiri gola.

U Pamploni je Portland San Antonio pobijedio Arrate 29:22 (12:10). Pošto je Svensson briljirao na golu s 20 obrana naš Valter Matošević je u svom službenom debiju u Asobal ligi dobio priliku braniti samo dva sedmerca, koja nažalost nije uspio zaustaviti. Davor Dominiković je zabio jedan gol, dok se Ivano Balić ovaj puta nije upisao u strijelce. Ključni igrač susreta bio je Ruesga sa sedam postignutih golova.

Barcelona je rutinski savladala Teucro 41:31 (18:16). Najviše golova postigli su Noddesbo, Backović i Benaches svaki po sedam. Doprinos još jednoj pobjedi Katalonaca dao je i Venio Losert, dok je na suparničkim vratima branio Vladimir Božić.

Almeriu je porazio Valladolid 34:37 (14:18). Za domaćine je Pavlović zabio deset golova, no to nije bilo dovoljno protiv raspoloženih gostiju.

Antequera je slavila protiv Teka Cantabrie 24:21 (11:11). Najbolji strijelac susreta bio je iz redova gostiju, Renones, koji je zabio deset puta.

Algeciras je očekivano pretrpio poraz u srazu s Ademar Leonom 24:30 (12:17). U pobjedi svoje ekipe Jacobsen se istakao s deset pogodaka. Na vratima je priliku dobio i naš Mirko Alilović, a Tonči Valčić je zabio dva gola.

Torrevieja je uvjerljivo izgubila od Aragona 23:33 (11:16). Ponovo se istakao Arrhenius s osam golova. Naš je za domaćine zabio dva gola.

Ciudad Real je u posljednjem susretu prvog kola iznenađujuće teško porazio Ciudad de Logrono 28:25. Iako ekipa iz Manche nije igrala u punom sastavu, trebalo im je punih 48 minuta da nametnu svoj tempo agresivnim gostima koji su imali vodstvo 2:5, 5:8 i 8:11. Prvo poluvrijeme je završilo s minimalnom prednosti Logrona da bi u drugom poluvremenu ponovo pritisnuli domaćine i imali vodstvo 20:22. No, tada se događaju isključenja i ozljede koje su išle u prilog Ciudad Realu koji je na kraju ove sudački dvojbene utakmice izašao kao konačni pobjednik. Najbolji strijelac susreta bio je Laen sa šest golova, dok je naš Petar Metličić zabio četiri gola.