Di Natale riješio Regginu, novi kiks Milana

Ivana Spahija • subota, 22.09.2007.

U prvom susretu četvrtog kola Serie A Udinese je na domaćem terenu dočekao Regginu, klub koji se kući vraća sa dva pogotka u svojoj mreži. Utakmicu je praktički sam riješio kapetan bijelo - crnih Antonio di Natale, igrač koji je u prošlom kolu svojim pogotkom presudio Juventusu na Delle Alpiju...

Nakon što je u prošlotjednoj utakmici protiv Juventusa Di Natale postigao jedini pogodak za Udinese i bijelo - crnima tako donio sva tri boda iz tog susreta, ništa drugačije nije bilo ni u susretu ovog kola u kojem je Udinese kod kuće ugostio Regginu, a kapetan kluba iz Udina ponovno je bio glavna zvijezda dana.

Semafor nije pokazivao niti petu minutu, a Udinese je već poveo. Akcija je počela na samoj sredini terena, Inlerova dijagolala dobro je pronašla Asamoaha, koji je odmah dodao za Di Natalea, a kapetan Udinesea je sa sredine šesnaesterca loptu poslao u mrežu nemoćnog Campagnola.

Gosti nisu imali previše pravih prilika za pogodak, tek je u 56. minuti Joelson bio u prilici zatresti mrežu Handanovića, ali je njegov udarac završio pokraj gola. U 61. minuti Di Natale se ponovno upisao u strijelce. D'Agostino je uputio silovit udarac sa 30 metara, a raspoloženi kapetan domaćina je iz drugog pokušaja matirao Campagnola za konačnih 2:0 i nova tri boda Udineseu.

U drugom susretu dana, Milan je na San Siru doživio novi neuspjeh i podijelio bodove s Parmom rezultatom 1:1. Od samog početka utakmice domaćini su vodili igru i stvorili nekoliko dobrih prilika za vodstvo, ali ih nisu iskoristili. U 27. minuti je Inzaghi gađao gredu, a dvije minute nakon toga Nesta je potražio praznu mrežu gostiju, ali mu je zasmetao njegov suigrač Bonera, koji je loptu poslao pokraj gola.

Domaćini su došli do vodstva pred sam kraj prvog poluvremena. U 44. minuti susreta Inzaghi je udarcem iz voleja gađao prema vratima Parme, taj je udarac odbio gostujući vratar Pavarini, ali je lopta došla do Seedorfa koji je bio siguran i pospremio je u mrežu za vodstvo Milana od 1:0.

Iako je i drugo poluvrijeme počelo jednakim pritiskom Milana, čiji je posjed lopte bio preko 60 posto, gosti su ipak uspjeli doći do izjednačenja. U 73. minuti je Reginaldo uspio pobjeći Pirlu i poslati loptu do Pisanua, koji je prošetao pokraj Dide za izjednačenje. Isti igrač je tri minute kasnije ponovno uputio dobar udarac prema vratima Dide, a domaćine je od pogotka spasio Jankulovski, koji je uspio neutralizirati taj udarac. U posljednjoj minute sudačke nadoknade Gilardino je pokušao donijeti pobjedu domaćinima, ali je njegov siloviti udarac s ruba šesnaesterca završio u rukama Pavarinija za konačnih 1:1 i raspodjelu bodova iz ovog dvoboja.

Dario Šimić nije bio u početnom sastavu Milana, niti je sjedio na klupi, a Igor Budan zbog ozljede nije konkurirao za sastav u Parmi.

Serie A, 4. kolo: Udinese - Reggina 2:0, Milan - Parma 1:1.