Efektno okrunjena dominacija

Goran Tomičić • utorak, 25.09.2007.

Zagreb je protiv Intera odigrao uvjerljivo najbolju utakmicu ove sezone, a sve je okrunjeno prekrasnim pogocima. Momčad Miroslava Blaževića odigrala je sjajno u svim linijama, a gosti nisu uspjeli opasnije zaprijetiti Stojkiću...

Od početka su Pjesnici ofanzivno krenuli prema vratima Vranjića i bilo je samo pitanje vremena kad će lopta završiti u zaprešićkoj mreži. Gosti nisu imali rješenje za odlične poteze Lovreka, Mujdže, Brkljače i Grgića, a i ostali su odigrali odlično.

Obzirom na bezopasni Inter, nema smisla ocjenjivati Dragana Stojkića. Obrana je imala malo posla, ali to je odradila bez ikakvih problema. Kartelo je još jednom dokazao da može igrati u posljednoj liniji, a dao je i veliki doprinos u napadu. Ivanković je bio jako dobar, ali u 41. minuti napravio je grub prekršaj na Guliću za koji je mogao dobiti žuti karton, ali Batinić se nije odlučio posegnuti u džep, no nakon prigovora igrača Zagreba na suđeni prekršaj, više nije imao izbora. Labudović i Nadarević odigrali su rutinski, a u prekidima su se pridruživali napadu.

Vezane vijesti

Čutura nije razočarao, ali protiv ovako lošeg protivnika morao je dati više u napadu. Brkljača je odigrao odlično, njegovi driblinizi i proigravanja bili su nerješivi za obranu Intera, a postigao je i vodeći pogodak i imao još nekoliko dobrih udaraca. Ibričić je također mnogo pokušavao, ali nije imao preciznosti. Mujdža je odigrao savršeno, njegov ubačaj iz kornera za Brkljaču bio je odličan, a postigao je i sjajan gol za 3:0. Bio je konstantno opasan, kao i Brkljača.

Grgić je protiv Intera potvrdio mjesto u početnoj postavi. Imao je nekoliko dobrih proigravanja i lijepih pokušaja, no nije se uspio upisati u strijelce. Lajtman je odigrao posljednjih 15 minuta i imao dvije dobre prilike, no loše je reagirao. Kruno Lovrek još jednom je pokazao koliko je važan za momčad Zagreba. Sudjelovao je u gotovo svakoj akciji i jednom je pogodio vratnicu, a pogodak u 50. minuti bio je nogometna umjetnost. Brkljača je ubacio, a igrač utakmice je visoko poletio zrakom i poluškaricama svladao Vranjića, koji je mogao samo zapljeskati. Zasluženo su suigrači ljubili Lovrekove kopačke nakon tog veličanstvenog poteza.

Zagreb u srijedu igra kup utakmicu protiv Graničara. Blažević će, bez obzira na suparnika iz niže lige, na teren poslati najbolji sastav, a to će vjerojatno biti momčad koja je počela utakmicu protiv Intera. Dakle: Stojkić - Ivanković, Kartelo, Labudović, Nadarević - Čutura, Ibričić, Mujdža, Brkljača - Grgić i Lovrek.