1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 22.09.2007., Zagreb, Kranjčevićeva, gledatelja: 900
Suci: Damir Batinić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)
3:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Zagreb - Inter: Dominantni Pjesnici

Goran Tomičić • subota, 22.09.2007.

U dobroj atmosferi na stadionu u Kranjčevićevoj Zagreb je s uvjerljivih 3:0 bio bolji od Intera. Pjesnici su pokazali impresivnu igru, dok je momčad Milivoja Bračuna izgledala jako loše...

Haris Mehmedagić
71'
8
Ivan Lajtman
75'
9
Miroslav Pejić
80'

Mario Grgurović
41'

Patrice Kwedi
51'
3
Mario Jurin
62'

Milivoj Bračun

Prije početka utakmice kapetani momčadi, Dragan Stojkić i Bernard Gulić, pročitali su izjavu povodom svjetskog Fair-play dana i pozvali na poštivanje slogana: ˝Moja igra je fair igra.˝.

Oba trenera izvela su najavljene sastave. Zagreb je već u trećoj minuti imao prvu priliku. Brkljača je ubacio s desne strane, a obrana gostiju uspjela je blokirati udarac Ibričića, ali lopta je opet došla do veznog igrača Zagreba, ali Vranjić je obranio. Zagreb je nastavio dominirati i nova opasnost stigla je u desetoj minuti, kad je Ibričić zakasnio na ubačaj Čuture s lijeve strane.

Minutu kasnije Ibričić je okušao udarac s dvadesetek metara, ali otišlo je pored gola. U početnih 15 minuta gosti su rijetko prešli na polovicu domaćina, pa obrana Pjesnika nije imala većih problema. Ofenziva domaćina se nastavila i u 14. minuti je Mujdža ubacio za Ibričića, koji je pucao pored gola. Minutu nakon toga Inter je odigrao prvu opasniju akciju, ali Sivonjić se umjesto udarca odlučio na proigravanje i prilika je propala.

Gulić je u 17. minuti lijepo uposlio Sivonjića, ali Labudović je blokirao. Odličan ritam utakmice se nastavio i minutu kasnije već je bilo opasno na drugoj strani. Mujdža je ubacio, a Lovrek je sjajno gađao glavom, ali Vranjić je još bolje reagirao. To je bio znak za još veću ofenzivu i u sljedećem napadu momčad Miroslava Blaževića je povela. Mujdža je sjajno izveo korner s desne strane, a na suprotnoj strani kaznenog prostora Brkljača je nadmudrio Verhasa i poslao loptu u desni donji kut Vranjićeva gola. U 22. minuti malo je zaiskrilo kad je, nakon duela sa Starčevićem, Grgić ostao ležati na vrhu kaznenog prostora Intera, a Batinić s razlogom nije ništa pokazao.

U 24. minuti Kartelo je dobro pucao s 20 metara i izborio korner. Zagreb je nastavio u jakom ritmu i minutu kasnije Verhas je uspio udarac Ibričića odbiti u korner, nakon kojeg je Labudović pucao preko gola. U 26. minuti dogodila se dvojbena situacija, kad je Grgić pao u kaznenom prostoru Intera, a Batinić se nije oglasio, ali lopta je stigla do Lovreka, koji je prizemnim udarcem pogodio lijevu vratnicu. Prošle su samo dvije minute do nove opasne situacije, ovaj put ispred Stojkića. Gulić je asistirao Kukecu, a on se lijepim driblingom oslobodio trojice čuvara i uputio udarac, koji je Stojkić uspio odbiti, ali Sivonjić nije mogao do lopte.

U 34. minuti Lovrek se odličnim driblingom oslobodio Jonjića i pao, a dojam je da Batinić opravdano nije pokazao kazneni udarac. Minutu kasnije stiglo je novo iskušenje za Vranjića. Mujdža je sjajno probio desnu stranu i odigrao povratnu loptu za Grgića, čiji udarac s 20 metara odlazi malo preko gola. U 38. minuti Kukec je jako loše izveo slobodan udarac i dodao loptu prvom igraču kraj sebe, Čuturi, koji je krenuo u kontru, ali pogriješio je u predaji lopte. Igrala se 41. minuta, kad je Ivanković oborio Gulića i protestirao na Batinićevu odluku, te opravdano dobio žuti karton. Interov kapetan je morao napustiti igru, a zamijenio ga je Grgurović. Iz slobodnog udarca je Kukec pucao preko gola. Prvi dio završen je i više nego zasluženim vodstvom Zagreba.

Odmah na početku drugih 45 minuta Zagreb je nastavio ofenzivu. Nakon trideset sekundi igre Lovrek je pokušao iz slobodnog udarca, a Vranjić je obranio. Dvije minute kasnije Grgić je uposlio Lovreka, no Interov vratar je opet bio uspješniji.

Igrala se 50. minuta kad smo vidjeli potez zbog kakvih gledatelji dolaze na tribine. Brkljača se majstorski poigrao s desnom stranom obrane Intera i ubacio, a Kruno Lovrek je poletio zrakom i fantastičnim poluškaricama poslao loptu iza nemoćnog vratara Intera. Dvije minute kasnije Kwedi je u prvom dodiru s loptom pucao jako loše. Kazna je stigla odmah u sljedećem napadu. Brkljača je odlično primio loptu na vrhu kazenog prostora i snažnim udarcem desnom nogom svladao nemoćnog Vranjića. Kukec je opet pokušao iz slobodnog udarca u 58. minuti, ali nije bio precizan.

Minutu kasnije Ibričić je iskoristio jednu pogrešku obrane Intera, no obranio je Vranjić. Nakon toga igra je postala borbena. Prva opasnija situacija viđena je kad je Grgurović u 68. minuti iz sloobodnog udarca pogodio Lovreka, jedinog igrača u živom zidu. Grgić je u 71. minuti podario nekoliko driblinga Jonjiću, ali iznudio je samo korner. Tri minute kasnije Lovrek je za trenutak zakasnio na povratnu loptu Grgića.

Zagreb je u 76. minuti mogao povećati prednost, no Iftić je u posljednji trenutak blokirao udarac Lajtmana. Pet minuta kasnije isti igrač nije okrunio dobru akciju Ibričića i Čuture. Završnih desetak minuta proteklo je u mirnom ritmu i jedino što vrijedi izdvojiti je Stojkićeva obrana Jurinova udarca u posljednjoj minuti.

Ova jako impresivna igra mnogo će Zagrebu donijeti i na psihološkom planu uoči gostovanja u Vinkovcima, a pred Interom su teški dani u tjednu uoči domaćeg dvoboja protiv Slaven Belupa.