Automoto

Pokosu obje utrke i naslov prvaka

Sportnet • srijeda, 26.09.2007.

U obje nedjeljne utrke VW Polo Castrol Pirelli kupa u Skradinu Ivan Pokos došao je do pobjede te time osvojio naslov ovogodišnjeg Prvaka u Polo kupu. Minimalne šanse koje su Pokosovi konkurenti imali do ove utrke nestale su nakon novih pobjeda zagrebačkog vozača, koji je većim dijelom sezone dominirao na utrkama Polo kupa...

S vremenom 2:09.969 Pokos je u prvoj od nedjeljne dvije utrke upisao pobjedu sa sedam desetinki prednosti ispred Martina Bradarića. Marko Pavić osvojio je 4. mjesto, a ovim plasmanom ujedno je i izgubio šanse za lov na titulu ove sezone. Pavić, međutim, nema mnogo vremena za žalovanje jer mora braniti drugo mjesto pred Markom Sitarićem. Sitarić je, pak, utrku završio na 13. mjestu zbog probušene gume i pritom ipak Paviću omogućio stvaranje nešto veće bodovne prednosti. Skradinsku prvu utrku na trećem mjestu završio je ponovo vrlo brzi Dubrovčanin, Đivo Franić.

Ivan Pokos i u drugoj je utrci VW Polo Castrol Pirelli kupa stigao do pobjede, zaokruživši tako još jedan uspješan natjecateljski vikend. U drugom usponu skradinskom stazom Pokos je upisao vrijeme 2:10.063 što je za nepunih 4 desetinke brže od vremena koje je ostvario drugoplasirani u drugoj utrci Martino Bradarić. Đivo Franić je plasmanom na treće mjesto također zabilježio vrlo dobre nastupe na ovoj utrci; za Pokosom je zakasnio 1 sekundu, a do najniže stepenice pobjedničkog postolja stigao je sa samo 6 stotinki boljim rezultatom u odnosu na Domagoja Perekovića.

Petim mjestom iz druge utrke Marko Pavić i dalje pod kontrolom drži drugu poziciju ukupnog poretka Polo kupa, a koju napada Marko Sitarić. Ovaj vikend za Sitarića nije bio najuspješniji; u prvoj utrci zbog probušene gume izgubio je mnogo vremena, pozicija i bodova, a niti u drugom usponu nije uspio nadmašiti Pavića te se na koncu morao zadovoljiti 6. mjestom.

Spomenimo i Miroslava Zrnčevića, gost vozača, novinara magazina EVO, koji je na svojoj prvoj utrci u karijeri osvojio 2 puta 12. mjesto, sa zaostatkom od nešto više od četiri sekunde za pobjednikom.