Milan tone prema dnu, ni Lazio nije daleko

Ivana Spahija • nedjelja, 30.09.2007.

Od odigranih sedam susreta šestog kola Serie A najviše je pozornosti privukao onaj između Milana i Catanije koji je završio neodlučenim rezultatom. Aktualni europski prvaci još su se jednom morali spašavati od poraza, a za pobjedu ne znaju još od prvog kola. Lazio dijeli istu sudbinu kao i Milan, a novi remi sa Regginom nikako ne ide u prilog rimskom klubu, koji se priključio Milanu na donjem dijelu ljestvice...

Što se događa Milanu? Vjerojatno ni sam trener Ancelotti nema odgovor na pitanje zašto njegova momčad ne zna za pobjedu u domaćem prvenstvu još od prvog kola kada su rossoneri slavili u gostima kod Genoe. Na San Siru je u susretu ovog kola gostovala Catania, klub koji se nije činio kao velika prijetnja za Milan, ali se nakon ovog susreta upisao na listu onih koji su "pomrsili račune" aktualnim europskim prvacima.

Milan je vratima Polita prvi put ozbiljnije zaprijetio u devetoj minuti. Na nekih 30 metara od gola gostiju napravljen je prekršaj na Kaki, a iz slobodnog udarca je svoj udarac isprobao Seedorf, koji je gađao malo iznad gola. Minutu nakon toga Kaka je imao odličan solo prodor u prostor Catanije, ali lošim završnim udarcem nije ozbiljnije zaprijetio gostujućem vrataru.

Nakon svih tih prijetnji Milana, u vodstvo je došla Catania. U 25. minuti je Mascara potražio Spinesija, vratar domaćina Kalac je izišao s vratiju, a tu se našao Martinez, koji je pogodio praznu mrežu za vodstvo gostiju od 1:0. Tri minute nakon toga poništen je pogodak Inzaghiju u vrlo sumnjivoj situaciji. Nakon izvedenog Pirlovog slobodnog udarca, Kaladze je dobro uposlio Inzaghija, koji je zatresao mrežu Catanije, ali je sudac dosudio zaleđe i poništio pogodak Milana. U naguravanju oko suca zbog protestiranja je požutio Kaladze.

Na početku drugog poluvremena trener Milana Ancelotti je iz igre izvadio Cafua i Ambrosinija i umjesto njih uveo nešto ofenzivnije igrače, Odda i Gilardina. Takva kombinatorika pokazala se uspješnom, Milan je već u 47. minuti došao do izjednačenja. Edusei je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, sudac je dosudio najstrožu kaznu, a Kaka je precizno svladao Polita za 1:1.

U 58. minuti ponovno prijeti Catania, Mascarin udarac odlično pronalazi Spinesija koji se nije snašao te je loptu poslao pokraj gola. Dvije minute nakon toga Kaka je ponovno prošao cijelu obranu gostiju, a Cataniju je od pogotka akrobacijom spasio Polito. Gosti su zgusnuli svoju obranu i napadači Milana nisu se mogli približiti vratima Polita. U 86. minuti je Inzaghi nakon dodavanja Neste pokušao donijeti prednost domaćinima, ali bez uspjeha. Milan se tako nakon šest kola našao u prilično nezavidnoj situaciji, aktualni europski prvaci trenutno se nalaze na 11. mjestu na ljestvici sa samo sedam osvojenih bodova iz šest susreta.

Sampdoria je na domaćem terenu dočekala Atalantu, koju je natrag u Bergamo ispratila sa tri pogotka u njihovoj mreži. Igrala se tek četvrta minuta, a Sampdoria je već došla u vodstvo. Montella je odlično asistirao za Belluccija, koji je sa ruba šesnaesterca svladao nemoćnog gostujućeg vratara Coppolu.

Svoje vodstvo su domaćini povećali na 2:0 u 57. minuti susreta. Sammarco je pobjegao braničima Atalante, izbio sam ispred Coppole i neobranjivo loptu poslao u lijevi donji kut mreže gostiju. U 83. minuti zatresle su se tribine stadiona u Genovi. Volpi je poslao odličnu loptu prema vratima gostiju, koju je na rubu šesnaesterca prihvatio Antonio Cassano i oštrim udarcem matirao Coppolu za konačnih 3:0 i pobjedu Sampdorije. Povratnik u talijanski nogomet Cassano je nakon duge igračke suše napokon zatresao protivničku mrežu.

Napoli je kod kuće dočekao Genou u susretu bez gledatelja. Naime, talijanski nogometni savez je kaznio napuljski klub zbog nereda nakon utakmice između Napolija i Livorna. Nakon svih događaja u protekloj sezoni, Napoli se dobro izvukao sa kaznom od samo jedne utakmice igranja pred praznim tribinama. Genoa je u ovom susretu imala više sreće te se kući vraća sa tri osvojena boda u pobjedi s rezultatom 2:1.

Šok za domaćine uslijedio je već u 12. minuti susreta. Leon je poslao dugu loptu do Borriella, a najviši u skoku je bio Cannavaro, koji je glavom svladao Gianella za vodstvo Genoe od 1:0. Domaćini su do izjednačenja stigli u 52. minuti zahvaljujući pogotku Domizzija. Dvije minute prije kraja sva tri boda gostima donio je Sculli nakon asistencije Borriella. Naš Ivan Jurić odigrao je cijeli susret u dresu pobjedničke momčadi.

Cagliari je kod kuće dočekao Sienu koju je u ne pretjerano zanimljivoj utakmici svladao minimalnom pobjedom od 1:0. Jedini pogodak u susretu postigao je Foggia već u sedmoj minuti.

Empoli je kod kuće dočekao Palermo i u utakmici koja je ponudila najviše pogodaka u danu svladao goste sa Sicilije rezultatom 3:1. Prvi su u prednost došli gosti u 39. minuti susreta kada je domaći vratar Balli loptu greškom dodao napadaču Palerma Cavaniju, koji ju je pritom poslao u mrežu za vodstvo Palerma od 1:0. Empoli je do izjednačenja stigao u 47. minuti. Giacomazzi je asistirao, a Pozzi zatresao mrežu Agilardija za 1:1.

U 82. minuti se odigrala odlična akcija u prostoru Palerma. Tosto je dijagonalom loptu poslao do Rinauda, koji je glavom dodao za Giovinca, a mladi napadač Empolija je loptu poslao u malu mrežu vratara Agilardija za vodstvo domaćina od 2:1. Konačnu pobjedu Empolija potvrdio je Vannucchi pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Lazio ni dalje ne pronalazi pravu formu svojih igrača, na gostovanju kod Reggine momčad iz Rima je uspjela domaćinima uzeti tek bod, i to nakon što su domaćini od samog otvaranja utakmice bili u prednosti. Reggina je povela već u osmoj minuti, Amoruso je rutinski asistirao Cozzi, koji je matirao gostujućeg vratara Musleru za 1:0. Pokušaji Lazija da dođe do izjednačenja bili su uzaludni sve do 73. minute kada je Korolev prekrasnim udarcem sa 30 metara udaljenosti iznenadio nemoćnog Campagnola za konačnih 1:1 iz ovog dvoboja.

Udinese je kod kuće došao do pobjede nad Parmom, domaćini su upisali pobjedu rezultatom 2:1, a svi pogoci su se dogodili u posljednjih 20 minuta susreta. Prvi su u vodstvo došli gosti u 72. minuti. Castellini je probio po lijevoj strani domaće obrane i loptu dodao za Corradija, koji je bez većih problema svladao Handanovića za 1:0 Parme. Sedam minuta nakon toga dogodila se pogreška u obrani gostiju, nisu se dobro sporazumjeli gostujući vratar Pavarini i branič Parme Couto, a tu je situaciju najbolje iskoristio Quagliarella pogotkom za izjednačenje. Konačnu pobjedu domaćinima donio je Zapata u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U večernjoj utakmici Juventus je pogotkom Davida Trezegueta u sudačkoj nadoknadi svladao gradskog rivala Torino s 1:0 i tako zadržao priključak s vodećim Interom.

Serie A, 6. kolo:
Milan - Catania 1:1, Cagliari - Siena 1:0, Empoli - Palermo 3:1, Napoli - Genoa 1:2, Reggina - Lazio 1:1, Sampdoria - Atalanta 3:0, Udinese - Parma 2:1, Torino - Juventus 0:1.