Roma ponovno pobjeđuje, petarda Milana na Olimpicu

Ivana Spahija • nedjelja, 07.10.2007.

Najzanimljiviji dvoboj sedmog kola Serie A bio je onaj između Fiorentine i Juventusa. Nogometaši Stare dame su tijekom cijelog susreta imali vodstvo i sva tri boda u rukama, ali im je pobjeda izmakla u posljednjoj minuti. Roma je, nakon nekoliko loših rezultata, ostvarila visoku pobjedu u Parmi, a i Genoa našeg Ivana Jurića je uzela sva tri boda Cagliariju. Milan je nakon dugo vremena stigao do pobjede, aktualni europski prvaci su na prepunom Olimpicu s pet pogodaka "počastili" Lazio...

Fiorentina je kod kuće dočekala Juventus s kojim je podijelila bodove u susretu u kojem su gosti iz Torina u posljednjoj minuti utakmice propustili priliku uzeti pobjedu domaćinima. Prvih deset minuta utakmice pripalo je violama, Juventusovi igrači se nisu baš najbolje snalazili na užarenom terenu u Firenci. U 15. minuti Mutu je s desne strane uputio snažan udarac prema vratima gostiju, ali je lopta otišla preko gola. Unatoč stalnim pritiscima Fiorentine, u vodstvo su došli gosti iz Torina u 22. minuti.

Dvojica braniča Fiorentine su krenula blokirati Trezegueta, to je najbolje iskoristio nepokriveni Gamberini, koji je glavom dodao za Iaquintu, a napadač Stare dame je loptu poslao u lijevi donji kut vratara Freya. Viole su pokušale uzvratiti u 32. minuti. Montolivo je dobro pronašao Almirona, čiji je udarac uspješno obranio Buffon. Minutu nakon toga sijevnula je prilika na drugoj strani, udarac Nedveda je jedva obranio Frey.

U drugom poluvremenu ponovno su opasniji bili domaćini, u 53. minuti je Semioli dobro dodao za Daniellija, koji je sa sredine prostora gostiju loptu poslao preko gola. Deset minuta nakon toga svoj je udarac isprobao i Donadel, ali bez opasnosti po vrata Buffona. U 66. minuti otvorila se nova prilika Juventusu, Frey je odbio udarac Salihamidžića, lopta je došla do Trezegueta, ali je Francuz bio neprecizan i gađao iznad vratnice.

U samom završetku utakmice, točnije u 89. minuti, Legrottaglie je rukom igrao u vlastitom šesnaestercu, sudac je pokazao na bijelu točku, odakle je Mutu precizno svladao Buffona za konačnih 1:1 i raspodjelu bodova iz ovog susreta.

Nakon razočaranja u domaćem prvenstvu, kao i u Ligi prvaka, Roma se ponovno vraća na stare staze pobjeđivanja. Vukovi su u gostima kod Parme upisali pobjedu rezultatom 3:0. Igrala se druga minuta, a Roma je već povela. Vučinić je odlično probio po lijevoj strani domaće obrane i sa ruba šesnaesterca idealno uposlio Tottija, a kapetan vukova je sa sredine prostora Parme matirao Buccija za 1:0. Četiri minute kasnije ponovno su u prilici za pogodak bili gosti, Mancini je dodao za Perrottu, čiji je udarac obranio Bucci.

Prva veća prilika Parme ukazala se u 19. minuti. Cigarini je loptu poslao do Reginalda, ali je tu situaciju raščistio branič Rome Juan. Dvije minute nakon toga ponovno se zatresla mreža domaćina. Totti je uputio udarac sa 25 metara udaljenosti, a tu je loptu primio Mancini, koji je dijagonalom pogodio rašlje vratara Buccija. Parma je u 26. minuti ostala s igračem manje, drugi žuti karton je zaradio nervozni Corradi. U 39. minuti u prostoru Rome pao je Pisanu nakon kontakta s Ferrarijem, ali je sudac odbacio zahtjeve za najstrožom kaznom.

Drugo poluvrijeme započelo je jednakim pritiskom gostiju na vrata Parme kao i u prvih 45 minuta. U 53. minuti je, nakon izvedenog udarca iz kuta, Totti glavom pronašao mrežu domaćina, ali je na mjestu bio Bucci. Kapetan Rome je ponovno zaprijetio u 75. minuti, njegov dobro izvedeni slobodni udarac sa 25 metara ponovno je stavio na kušnju domaćeg vratara, koji je uspio sačuvati mrežu Parme od novog pogotka. Ipak, najbolji igrač Rome je ipak uspio postići svoj drugi pogodak u susretu. U 82. minuti je Totti uz asistenciju De Rossija zatresao mrežu Parme za konačnih 3:0. Naš Igor Budan zbog ozljede nije konukrirao za sastav u Parmi.

Naš Ivan Jurić odigrao je cijelu utakmicu u dresu Genoe u pobjedi svog kluba protiv Cagliarija, bilo je 2:0 za klub iz Genove. Nakon prvih 45 minuta bez pogodaka, domaćini su došli u vodstvo u 59. minuti zahvaljujući pogotku Borriella, koji je sa ruba šesnaesterca matirao gostujućeg vratara Fortina. Vodstvo Genoe je na 2:0 povisio Marco di Vaio pogotkom u 73. minuti susreta, što je bilo i konačno rješenje ove utakmice.

Palermo i Reggina podijelili su bodove u susretu koji je završio rezultatom 1:1, a zanimljivo je to da su oba pogotka postignuta - u sudačkoj nadoknadi. Prvi su u vodstvo došli gosti pogotkom Amorusa u 91. minuti susreta, a tri minute kasnije uzvratili su domaćini zahvaljujući pogotku Amaurija, koji je glavom matirao Campagnola za konačnih 1:1 iz ovog susreta.

Catania je minimalnom pobjedom od 1:0 kod kuće svladala Livorno, a jedini pogodak u susretu postigao je Sardo u 20. minuti susreta. Naš Dario Knežević odigrao je cijelu utakmicu za Livorno, a u 56. minuti je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Martinezom. Istim rezultatom kao Catania je pobjedu upisao i Torino, koji je pogotkom Corinija u 88. minuti kod kuće svladao Sampdoriju. Saša Bjelanović je odigrao 56 minuta u dresu pobjedničke momčadi.

Visoku pobjedu u ovom kolu upisali su i nogometaši Siene, koji su kod kuće rezultatom 3:0 svladali Empoli. U 64. minuti je izravni crveni karton dobio branič gostiju Adani, koji je u prostoru srušio Maccaronea. Sudac je ujedno dosudio i najstrožu kaznu, a sa bijele točke je bio precizan sam Maccarone za vodstvo Siene od 1:0.

U 79. minuti susreta vodstvo Siene se povećalo na 2:0. Locatelli je probio po lijevoj strani gostujuće obrane i s ruba prostora matirao Ballija. Konačan rezultat od 3:0 postavio je Galloppa pogotkom u 82. minuti nakon asistencije Locatellija.

Nakon pet kola bez pobjede u domaćem prvenstvu, Milan je na rimskom Olimpicu napunio mrežu Lazija s čak pet pogodaka. Gosti su krenuli agresivno već od samog početka, u 12. minuti je Gilardino nakon dodavanja Kake postigao pogodak u mrežu Muslere, ali je linijski sudac podigao zastavicu pa je taj pogodak poništen. Samo minutu nakon toga sudac je dosudio jedanaesterac za goste zbog kontakta Muslere sa Gilardinom, da bi nakon konzultacije sa linijskim sucem poništio svoju odluku jer se napadač Milana navodno našao u zaleđu.

Milan je došao u vodstvo u 16. minuti zahvaljujući prekrasnom pogotku Ambrosinija. Veznjak crveno-crnih primijetio je da je vratar Lazija izišao s vrata te je ispalio udarac s 35 metara udaljenosti i zatresao mrežu domaćina za 1:0 Milana. Izjednačenje je stiglo već u 23. minuti, Behrami se oslobodio braniča gostiju i dodao za Maurija, koji je loptu poslao u mrežu Dide za 1:1.

31. minuta ponovno je donijela dosuđenu najstrožu kaznu za Milan, ali ovaj put se sudac nije predomislio, nego je kaznio ponovni prekršaj Lazijeva vratara nad Gilardinom. S bijele točke precizan je bio Kaka za vodstvo Milana od 2:1. Najbolji nogometaš Europe je milanskoj momčadi donio prednost od 3:1 u 52. minuti. Pirlo je dijagonalom pronašao Brazilca, a Kaka je loptu pokraj Muslere poslao u mrežu. Domaćini su u tim trenucima djelovali potpuno nemoćno, bez pravih prilika za promjenu rezultata.

S druge strane, napadači gostujuće momčadi bili su i više nego motivirani. Igrala se 70. minuta kada se rezultat ponovno promijenio. Kaka je odlično proigrao Gilardina, koji je prevario Musleru i loptu poslao u mrežu za vodstvo Milana od 4:1. Devet minuta nakon tog pogotka, Gilardino se po drugi put u susretu upisao u strijelce. Seedorf je dobro pronašao Ambrosinija, koji je glavom loptu poslao do Gilardina, a udarni napadač Milana je volejem svladao Musleru za konačnu pobjedu Milana od 5:1 i podizanje samopouzdanja posrnulim europskim prvacima za nadolazeće utakmice. Naš Dario Šimić je nakon dugo vremena ušao u igru za Milan, u 81. minuti je zamijenio Massima Odda i na terenu je proveo nešto više od deset minuta.

Serie A, 7. kolo: Fiorentina - Juventus 1:1, Parma - Roma 0:3, Genoa - Cagliari 2:0, Catania - Livorno 1:0, Palermo - Reggina 1:1, Siena - Empoli 3:0, Torino - Sampdoria 1:0, Lazio - Milan 1:5.