Messi i Barca prate Real

Kristian Hohnjec • nedjelja, 07.10.2007.

Pobjedom u derbiju devetog kola Primere protiv skupog Atletica iz Madrida nogometaši Franka Rijkaarda i dalje zaostaju dva boda za madridskim Realom, koji je teže od očekivanog slomio otpor Recreativa Huelve na Santiago Bernabeuu. Villarreal je porazom u Pamploni izgubio drugu poziciju...

Nogometaši Javiera Aguirrea došli su na Nou Camp s velikim ambicijama, a u Madrid se vraćaju praznih ruku. Barcelona je najveći dio posla obavila već u otvaranju utakmice, a na kraju je slavila 3:0. Portugalski Brazilac Deco doveo je Katalonce u vodstvo nakon 16 minuta igre. Golu je prethodio centaršut Lionela Messija, kojeg je gostujući vratar Abbiati odbio pravo pred noge sretnog strijelca. Četiri minute kasnije već je 2:0. Neuhvatljivi Argentinac Messi odigrao je "dupli" pas s Ronaldinhom, te efektno pogodio mrežu talijanskog vratara.

Atletico je u nastavku imao sjajnu priliku vratiti neizvjesnost u susret, no Simao je bio sebičan te nije poslužio neometanog Forlana. Konačnih 3:0 postavio je veznjak Xavi u posljednjoj minuti susreta. Dodao mu je mladi Meksikanac Giovani dos Santos.

Real Madrid daleko je od igre koja je krasila "bijeli balet" predvođen Zinedineom Zidaneom, međutim rezultat ih zasad "ljubi". Recreativo Huelva pobijeđen je 2:0. Gledatelji su na gol morali čekati sve do 73. minute, kada je poentirao Ruud Van Nistelrooy. Prethodila je odlična akcija Raula i Marcela. Pobjedu je potvrdio ušli Argentinac Higuain iskoristivši dobro dodavanje Gutija u 90. minuti.

Nastavlja se kriza Seville. Sva tri boda s Pizjuana odnio je i Deportivo. Jedini pogodak u 73. minuti djelo je Rikija. Uz dva gola Oliveire Zaragoza je u posljednjih pola sata nadigrala Levante 3:0. Mallorca je početkom drugog poluvremena gubila od Getafea 0:2, da bi izvela velik preokret i pobijedila 4:2 uz dva gola Aranga, jedan Ramisa i Ibagaze.

Do nedjelje drugoplasirani Villarreal izgubio je od Osasune 3:2. Presudu je "žutoj podmornici" potpisao Garcia u 80. minuti. Remizirali su 1:1 u Bilbau Athletic i Almeria, a bez pogodaka su odigrali domaća Murcija i Betis. Argentinski stručnjak Hector Cuper ponovo nije dao priliku našem reprezentativcu Marku Babiću.

Primera, deveto kolo, nedjelja: Athletic Bilbao - Almeria 1:1, Murcia - Betis 0:0, Barcelona - Atletico Madrid 3:0, Real Madrid - Recreativo 2:0, Mallorca - Getafe 4:2, Osasuna - Villarreal 3:2, Zaragoza - Levante 3:0, Sevilla - Deportivo 0:1.