Zula krenuo porazom, Markota dvoznamenkast

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.10.2007.

Prve nastupe u ruskom prvenstvu imali su Dražen Anzulović na klupi Urala te Damir Markota sa Spartakom. Obojica su krenuli porazom na gostovanju...

U dvoboju dva Spartaka uspješniji je bio onaj iz Vladivostoka koji je na svom parketu svladao imenjake iz St. Petersburga 81:68. Ključ pobjede Vladivostočana leži u odličnoj igri u prvom poluvremenu u kojem su domaćini pobjegli na 14 poena viška što gosti nisu mogli uhvatiti.

U redovima pobjednika najistaknutiji bili su Vladimer Boisa s 19 poena (8/16) i osam skokova te Stanislav Makšancev s 15 poena (6/8) i pet skokova. Damir Miljković za 27 minuta ubacio je osam poena (0/1 za dva, 2/8 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz četiri asistencije i dva skoka. U gostujućem sastavu Joseph Smith ubacio je 16 poena (4/13) dok je Milovan Raković dodao 12 poena (6/11) uz osam skokova. Damir Markota za 30 minuta ubacio je 11 poena (3/3 za dva, 1/6 za tri 2/2 slobodna) uz pet skokova i tri asistencije.

Vrlo uvjerljivu pobjedu upisao je Dinamo MR na svom parketu protiv Samare. Dinamovci su slavili 95:64 u susretu neravnopravnih protivnika. U domaćem sastavu najistaknutiji bili su Terrell Lyday s 21 poenom (9/12) i Ognjen Aškrabić s 20 poena (8/8) i sedam asistencija. Kod gostiju Alex Scales ubacio je 22 poena (8/16), a Marque Perry 15 poena (6/11) uz šest skokova.

Dražen Anzulović s Uralom u novu sezonu krenuo je porazom. Na teškom gostovanju u Rostovu kod Lokomotiva Ural je poražen u produžetku 77:75. Momčad iz Perma produžetak je izborila tricom Brenta Wrighta sa svoje polovice sa sirenom za 68:68, no u produžetku domaćin je ipak uzeo pobjedu. Lokomotiv su predvodili Szewczyk s 26 i Kubrakov s 12 poena. Kod Urala Andrew Wisniewski ubacio je 20, a Brent Wright 18 poena.

Rusko prvenstvo:
Spartak Primorje - Spartak St. Petersburg 81:68, Dinamo MR - CSK Samara 95:64, Lokomotiv Rostov - Ural Greyt 77:75 (produžetak).