Markota uspješniji od Miličića

Branimir Korać • srijeda, 10.10.2007.

Rusko prvenstvo nastavljeno je s nova četiri susreta. Favoriti su upisali očekivane pobjede, a u hrvatskom dvoboju Damir Markota sa Spartakom odnio je u Krasnojarsku pobjedu protiv Miličićevog Eniseya...

Odličnu posljednju četvrtinu odigrali su košarkaši Spartaka iz St. Petersburga i odnijeli pobjedu u gostima kod Eniseya u Krasnojarsku. Na ulasku u posljednjih deset minuta domaćin je imao prednost, vodio je više od 30 minuta, ali onda su gosti podigli igru i na kraju slavili 89:77. Posljednja četvrtina otišla je na stranu Spartaka 26:8. Kod Spartaka najistaknutiji bili su Milovan Raković s 21 poenom (8/11) i sedam skokova te Antonio Porta s 14 poena (3/8) i osam asistencija. Rafael Araujo dodao je deset skokova, a Damir Markota za 26 minuta ubacio je šest poena (3/5 za dva, 0/6 za tri) uz po dvije asistencije, ukradene lopte i skoka. Kod domaćina Fred Warrick 22 poena (8/18) i Zendon Hamilton 20 poena (6/16) i 12 skokova. Igor Miličić za 25 minuta ubacio je deset poena (2/3 za dva, 2/6 za tri) uz četiri asistencije i dva skoka.

Universitet Surgut pružio je dobar otpor jakom Himkiju, ali na kraju je ipak upisao poraz 86:79. Tek u završnici susreta Himki se uspio potpuno odvojiti i upisati očekivanu pobjedu. Predvodili su ga Maciej Lampe s 18 poena (7/13) i 11 skokova te Teemu Rannikko s 18 poena (7/7). Kod domaćina Aleksander Miloserdov 17 poena (7/14) i Andrej Cipačev 16 poena (6/9) i šest skokova.

Anzulovićev Ural Greyt ubilježio je još jedan poraz. Ovaj put na gostovanju kod vrlo jakog Dinama MR koji je slavio s uvjerljivih 101:81. Susret je praktički riješen već u prvih 20 minuta kada je domaćin izborio vrlo visoku prednost od 17 poena što gosti iz Perma nisu mogli dostići. Kod pobjednika najbolji su bili Ognjen Aškrabić s 22 poena (8/9) te po sedam skokova i asistencija te Uroš Slokar s 15 poena (6/9). U Anzulovićevoj momčadi Ivan Koljević ubacio je 18 poena (5/9) i Brent Wright s 15 poena (5/11) i osam skokova.

Najuvjerljiviji je bio Uniks iz Kazana koji je na svom parketu pregazio CSK Samaru 101:68. Samara je vodila nakon prve četvrtine 24:17, ali nakon toga je uslijedio pravi potop gostiju i katastrofalan poraz. Kod Uniksa najbolji su bili Duško Savanović s 32 poena (12/19), šest skokova i pet ukradenih lopti te Joseph Forte s 22 poena (9/15) i pet skokova. Kod gostiju Andrej Truškin 20 poena (4/9) i sedam skokova te Marqee Perry 14 poena (4/9).

Rusko prvenstvo:
Enisey Krasnojarsk - Spartak St. Petersburg 77:89, Universitet Surgut - Himki 79:86, Dinamo MR - Ural Greyt 101:81, Uniks Kazan - CSK Samara 101:68.