Vodeni sportovi

Ni Mladost, ni Šibenik

Hrvoje Vuković • četvrtak, 11.10.2007.

Nažalost, naša dva predstavnika u kvalifikacijskim turnirima za Euroligu, Mladost i Šibenik, doživjeli su poraze u prvim kolima. Mladostaši su u Rumunjskoj poraženi od Brescie, dok je Šibenik u Mađarskoj izgubio od domaćina Honveda...

Mladost - Brescia 7:9 (1:2, 3:3, 1:2, 2:2)

Mladost: Jurin, Burić, Smith 2, Vrdoljak, Iosep, Franković 1, Antonijević, Đogaš 3, Karač 1, Muslim, Buljubašić, Franičević, Pavić, trener: Damjanić

Brescia: Ferrari, Magalotti, Pederzoli, Van Der Meer, Molina 1, Calcaterra 2, Herceg, Foresti, Binchi 1, Fresia 1, Hinić, Rath 4, Cenci, trener: Tempestini

Vezane vijesti

Niti u svom trećem međusobnom okršaju u godinu dana, vaterpolisti Mladosti nisu došli do pobjede nad talijanskom Bresciom. Istina, Mladostaši su u predsezoni doveli čak devet novih igrača, no niti Talijani nisu puno manje trgovali, tako da je i njima uigranost još uvijek veliki problem. Brescia, predvođena raspoloženim Rathom koji je "žapcima" utrpao četiri pogotka, bolje je otvorila susret i zadržala minimalnu prednost do poluvremena, da bi potom u nastavku došla do dva gola prednosti i na kraju slavila s 9:7. U preostalim susretima u grupi Sturm 2002 svladao je CHios s 11:6, dok je Oradea sa 6:5 porazila Nicu. U drugom kolu Mladost sutra igra protiv domaćina Oradee.

Šibenik je također na startu turnira imao najtežeg mogućeg protivnika, domaći Honved, koji slovi za najvećeg favorita skupine. Mađari su krenuli uraganski, već nakon prvih osam minuta stigli do prednosti od tri gola, da bi na poluvrijeme otišli s uvjerljivih 7:2. U trećoj četvrtini Šibenčani koriste lagano opuštanje domaćina i vraćaju se na minus tri, a tu razliku Honved je zadržao do kraja utakmice (13:10). Najbolji u redovima Šibenčana bili su Petković i Brkić sa po tri pogotka. Sutra je na rasporedu utakmica protiv Galatasaraya koji je u svom prvom nastupu iznenadio Crvenu Zvezdu (8:4), dok je Spartak nadigrao Duisburg sa 17:7.