Vodeni sportovi

Šibenik i Mladost bez krivog koraka

Hrvoje Vuković • petak, 12.10.2007.

Na kvalifikacijskim turnirima Eurolige vaterpolista, Šibenik i Mladost imali su uspješan dan. Šibenčani su upisali dvije pobjede (Galatasaray, Crvena zvezda) dok su Mladostaši nakon jučerašnjeg poraza od Brescije, svladali domaću Oradeu. Uspješni su bili i vaterpolisti Mornara na svom plivalištu u prvom susretu u Kupu LEN-a...

Šibenik - Galatasaray 13:6 (1:0, 4:3, 4:0, 4:3)

Šibenik: Perčinić, Jelača 1, Letica 1, Petković 1, Zeljak 1, Rončević, Brkić 3, Vrbičić 1, Burić 1, Paškvalin 4, Samodol, Petričević, trener: Ivica Tucak

Galatasaray: Sezer, Vejzagić 1, Kublay 1, Okman, Petrović, Pejčić 1, Piskin, Cagatay, Gozusulu, Korolija, Beslardesler 3, Aksentijević, Diptas

Vezane vijesti

Nakon uvodnog (i očekivanog) poraza od domaćeg Honveda, Šibenčani su u drugom kolu došli do prvih bodova protiv turskog Galatasaraya. Razlika u kvaliteti bila je vidljiva od samog početka, iako je prva četvrtina završila sa samo jednim golom prednosti naše momčadi (1:0). Do poluvremena Šibenik je poveo s 5:3, da bi potom u trećoj četvrtini sa serijom 4:0 riješio pitanje pobjednika. Konačnih 13:6 realan je odraz snaga u bazenu i pravo zagrijavanje za vjerojatno ključan susret protiv ruskog Spartaka u četvrtom kolu. Prije te utakmice, Šibenik danas poslijepodne igra protiv Crvene Zvezde koju je Spartak pobijedio s 13:8. Honved je pak deklasirao Duisburg s 18:8. U redovima naših protiv Turaka najbolji su bili Paškvalin sa četiri i Edi Brkić sa tri pogotka.