Ostali sportovi

Grobničan iznenadio

Goran Tomičić • ponedjeljak, 15.10.2007.

U prvom kolu prvenstva Hrvatske za odbojkašice jedino iznenađenje dogodilo se u Kostreni gdje je Grobničan svladao Kaštela. Zanimljiva je bila i utakmica Šibenika i Vukovara, gdje je također odigrano pet setova...

Kaštela su u gostima dobila prvi set s uvjerljivih 25:13 i ništa nije upućivalo na eventualno iznenađenje. No, u drugom setu izgledalo je kao da su ekipe zamijenile dresove. Grobničan je zaigrao agresivno i borbeno, a gošće nisu na to imale pravog odgovora i set je završio 25:15 u korist domaćina. Treći set ponudio je izmjenu poena koja je ostišla na stranu sretnijih Kaštela 27:25. Četvrti set je bio sličan drugom, osim što su gošće osvojile jedan poen više. U posljednjem setu domaće su uz talent pokazale i dobru psihološku prpremljenost, te s 16:14 odnijele vrijednu pobjedu na startu prvenstva.

Šibenčanke su protiv Vukovara sigurnom igrom stigle do prednosti 2:0 u setovima. No, ekipa Vukovara se vratila u trećem setu s uvjerljivih 25:15, a na krilima takve igre gošće su uzele i četvrti set. U posljednjem setu Šibenik je imao prednost 9:5, ali sjajne igračice Vukovara uspjele su smanjiti na 14:13, ali domaće su u završnici iskoristile jednu grešku za slavlje 15:13.

Azena je u Trnskom imala lagan posao protiv Zagreba. Gošće su bile oslabljene ozljedom najbolje tehničarke Diane Reščić, ali odbojkašice Zagreba to nisu mogle iskoristiti. Prvi set završio je 25:21, ali Azena je imala kontrolu igre i rezultata. U drugom setu se vidjela razlika u kvaliteti, koju je momčad iz Velike Gorice okrunila s konačnih 25:17 u trećem setu.

Slika 1 od 2.

Banka Pula je u Osijeku iskoristila prvu set loptu za slavlje 25:23, ali to je bilo sve što su gošće uspjele protiv domaće Pivovare. U sljedeće dva seta domaće igračice su rutinskom igrom uspjele preokrenuti rezultat. Zanimljiv je bio četvrti set u kojem je pulska momčad imala prednost 19:17, ali domaće igračice su tad osvojile nekoliko uzastopnih poena i tu prednost su rutinski održale za slavlje 25:22.

Vibrobeton u svojoj dvorani nije imao većih problema protiv novih prvoligašica, ekipe Mladosti iz Duge Rese. Gošće su odigrale katastrofalan prvi set koji je s čak 25:6 pripao igračicama Vibrobetona. U drugom setu domaće su zaigrale mnogo slabije, ali momčad Željka Grgasa nije uspjela osvojiti ključne poene, te je set s 25:23 otišao na stranu domaćina. Treći set se nije mnogo razlikovao od prvog i Vibrobeton je s 25:12 potvrdio pobjedu.

Prva hrvatska ženska odbojkaška liga, prvo kolo
Grobničan - Kaštela DC 3:2 (13:25, 25:15, 25:27, 25:16, 16:14), Šibenik - Vukovar 3:2 (25:19, 25:22, 15:25, 22:25, 15:13), Zagreb - Azena 0:3 (21:25, 15:25, 17:25), Pivovara Osijek - Banka Pula 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:22), Vibrobeton - Mladost Duga Resa 3:0 (25:6, 25:23, 25:12).