Gospić najuvjerljiviji

Mario Lešković • srijeda, 17.10.2007.

Nakon trećeg kola Prve HMNL ostali smo na samo dva kluba koji još nisu osjetili okus poraza. To su momčadi Gospića, a uz njih se neočekivano nalazi momčad splitskog Inera, do sada najugodnijeg iznenađenja prvenstva. Kijevo JS i Torcida su imali fenomenalan učinak do ovog kola, ali su ih zaustavile momčadi Mejaša i Vrgorca...

Potpuno neočekivano sa stopostotnom uspješnošću na vrhu se nalazi momčad Inera. U splitskom derbiju, igrači Inera u potpunosti su zasjenili favorizirane igrače Brodosplita i uvjerljivo ih pobijedili 4:0. Niz je otvorio Bonković u devetoj minuti, a u nastavku Gudelj-Velaga s dva pogotka u kratkom razdoblju odvodi svoju momčad na nedostižnu prednost. Konačan rezultat postavlja Radan u 35. minuti. Ovim rezultatom igrači Brodosplita su pokazali da se nalaze u određenoj krizi, a sasvim sigurno da im nedostaje njihov najbolji igrač prošle sezone Robert Jarni, koji još nije odlučio o nastavku svoje malonogometne karijere iako ga čeka dres s njegovim brojem.

U Zagrebu u najneizvjesnijem susretu trećeg kola, Uspinjača je teškom mukom svladala nove prvoligaše iz Potpićana. Rezultat je bio izjednačen do 37. minute kada Stanković dovodi Uspinjaču u vodstvo.Na odgovor gostiju nismo dugo čekali jer već u 38. minuti Fejzić izjednačava rezultat. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk, Penava provlači loptu kroz šumu nogu i donosi svojim suigračima prve bodove.

Slika 1 od 2.

U drugom splitskom derbiju, Mejaši su rezultatom 4:0 nadigrali Torcidu i sasvim zasluženo im nanijeli prvi poraz u ovoj sezoni. U ostalim susretima Kijevljani su doživjeli prvi poraz od ekipe iz Vrgorca, a Petrinjčica je na domaćem terenu poražena od Orkana. Susret između Squarea i Gospića odigran je ranije zbog obveza gostiju u UEFA Futsal Cupu.

Prva HMNL, treće kolo:
Inero - Brodosplit Inž. 4:0, Uspinjača - Potpićan 4:3, Mejaši - Torcida Chigra 4:0, Kijevo JS - Vrgorac Pivac 3:8, Petrinjčica - Orkan 3:5, Square - Gospić 5:15.