1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 20.10.2007., Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), D. Volf (Rijeka) i D. Žudetić (Pula)
2:0 Osijek
Osijek

Slaven Belupo - Osijek: Čaval kroz osječku obranu

Petar Plevnik • subota, 20.10.2007.

Unatoč izostanku nekolicine prvotimaca, nogometaši Slaven Belupa lakše od očekivanog došli su do prvenstvene pobjede protiv Osijeka. Kristijan Čaval je izborio, a Srebrenko Posavec realizirao dva jedanaesterca...

Danijel Radiček
73'
Marko Prskalo
81'
Ilija Lončarević

S pravom se iskusni trener gostiju Ilija Lončarević pribojavao odlične atmosfere u momčadi Osijeka uoči gostovanja u Koprivnici. Iako su domaćini u susret ušli bez dvije udarne igle, Asima Šehića i Bojana Vručine te uvijek pouzdanog Dine Kresingera, momčad Krunoslava Jurčića, iako nije pokazala impresivnu igru, posve je zasluženo došla do pobjede.

Prvu ozbiljniju situaciju stvorili su gosti. U devetoj minuti Vedran Nikšić još je jednom skrenuo pozornost na sebe odličnim pokušajem sa preko 20 metara, no vratar Slaven Belupa Iveša krajnjim naporom vadi loptu ispod grede.

S druge strane, prvi ozbiljniji napad domaćina urodio je 11-ercem, nakon što je Ante Vitaić neoprezno startao na Kristijana Čavala, a sigurni sudac Bebek opravdano pokazao na bijelu točku. Iako je Skender pogodio stranu u koju će Posavec, pucati, udarac domaće desetke bio je previše precizan i Farmaceuti su došli u vodstvo.

Gotovo identična situacija u osječkom 16-ercu dogodila se sedam minuta kasnije. Ponovno je Čaval odlično probio desni dio osječke obrane, a u Vitaićevoj ulozi ovaj se put našao Lopes i sudac Bebek bio je prisiljen po drugi put pokazati na 11-erac. Srebrenko Posavec i ovaj se put odlučio za isti kut i Slaven je već nakon 22. minute imao 2:0.

Osijek je pokušao uzvratiti tri minute kasnije iz slobodnog udarca, no sjajan pokušaj Vitaića sa preko 20 metara odsjeo je na mjesto gdje se spajaju stativa i greda Ivešina gola.

Nakon toga zbivanja na terenu su se primirila, sve do neposredno prije kraja prvog dijela, kada Skender u dva navrata spašava svoju momčad od novih pogodaka. Najprije je vrlo dobro reagirao na slobodan udarac Poljaka, da bi u nastavku obranio i pokušaj Poldrugača.

Prvu prigodu u nastavku vidjeli smo u 55. minuti, kada mladi napadač domaćina Tepurić presijeca Lopesov pokušaj dodavanja za Vuicu te izlazi sam pred Skendera, no previše oklijeva pa Brazilac stiže ispraviti svoju pogrešku.

Osječani su uzvratili u 63. minuti, kada Babić dijagonalom sa svoje polovice pronalazi Nikšića, koji sjajno prima te se lakoćom oslobađa svog čuvara, ali Iveša dobro reagira na udarac najboljeg osječkog napadača.

Baš kao i u prvom dijelu uslijedilo je razdoblje nešto mirnije igre, u kojem su Osječani bili terenski nadmoćna momčad, no nikako nisu uspjevali probiti discipliniranu i čvrstu obranu domaćina, koja je do kraja sureta prilično lako izašla na kraj sa jalovim pokušajima gostiju.