Hrvati uspješni u Italiji

Ivana Spahija • nedjelja, 21.10.2007.

Odigrani su svi susreti šestog kola talijanske košarkaške lige. Dan je bio uspješan za oba hrvatska trenera, Lottomatica Roma Jasmina Repeše kod kuće je došla do pobjede nad momčadi Pierrel Capo d'Orlanda, dok je Mršićev Cimberio Varese u dramatičnoj utakmici svladao Upim Bolognu. Dobar je bio i Roko Ukić u dresu Lottomatice...

Momčad Montepaschija i dalje je nezaustavljiva, ovog puta su košarkaši iz Siene na domaćem terenu deklasirali Armani Jeans iz Milana rezultatom 95:59. Prednost od devet poena na kraju prve četvrtine (23:14) je do odmora narasla do +13 (43:30), ali to je bio samo početak. Razigrani domaćini su u trećoj četvrtini riješili utakmicu, tada su imali prednost od 26 poena (71:45), a posljednja četvrtina je donijela još veću razliku i konačnih +36 za momčad iz Siene.

Terrell McIntyre iz Montepaschija postigao je 20 poena, kojima je pridodao jedan skok i šest asistencija, a od gostiju se najviše istaknuo Travis Watson sa 12 postignutih poena uz deset skokova i jednu asistenciju.

Sreća se u ovom kolu osmjehnula košarkašima Eldo Napolija, koji su u gostima svladali favoriziranu momčad La Fortezzu Bolognu, bilo je 74:78 za momčad iz Napulja. Prednost domaćina od devet poena (25:16 na kraju prve četvrtine) brzo se istopila, pa se na odmor otišlo pri +3 za goste iz Napulja (37:40). Sličnu su prednost košarkaši Elda imali i na kraju treće četvrtine (53:55), a ništa drugačije nije bilo ni u posljednjih deset minuta u kojima su gosti zadržali tu razliku i ostvarili vrijednu pobjedu.

Chris Monroe i Mason Richard Rocca su s po 15 postignutih poena najviše pridonijeli pobjedi Eldo Napolija, dok je od domaćina najraspoloženiji bio Dewarick Spencer, koji je postigao 16 poena uz pet skokova.

Repešina Lottomatica Roma u ovom je kolu upisala pobjedu, rimska momčad je na domaćem terenu svladala košarkaše Pierrel Capo d'Orlanda rezultatom 84:72. Iako su susret bolje otvorili gosti koji su na kraju prve četvrtine imali +6 (14:20), košarkaši Lottomatice su u drugoj četvrtini neutralizirali taj zaostatak i došli do prednosti od četiri poena (39:35). Treća četvrtina donijela i najveći odmak rimskih košarkaša, koji su otišli na nedostižnih +21 (67:46), a u posljednjoj četvrtini su gosti uspjeli tek smanjiti zaostatak iz prethodne četvrtine i ublažiti poraz sa konačnih 12 poena razlike.

Prvo ime susreta je Drake Diener iz momčadi Pierrela, koji je postigao 19 poena uz osam skokova i dvije asistencije, dok je iz pobjedničke momčadi najbolji bio Allan Ray s 18 postignutih poena. Naš Roko Ukić je proveo 23 minute na parketu u dresu Lottomatice, i za to vrijeme je ubacio 11 poena, kojima je pridodao tri skoka i šest asistencija.

Mršićev Cimberio Varese je na domaćem terenu uspio svladati momčad Upim Bologne, domaćini su nakon preokreta uzeli pobjedu rezultatom 82:78. Prva četvrtina pripala je gostima, koji su došli do prednosti od sedam poena (17:24), a do poluvremena je ta prednost dosegla +12 (37:49). Ništa bolje stanje za Cimberio nije bilo ni u trećoj četvrtini, u kojoj su košarkaši iz Bologne imali +9 (58:67), ali su domaćini boljom igrom u završnih deset minuta utakmice uspjeli doći do preokreta i konačne pobjede.

Prvo ime susreta je Giacomo Galanda iz pobjedničke momčadi, koji je ubacio 24 poena uz 12 skokova i tri asistencije. Od gostiju, najbolji je bio Horace Jenkins sa 20 postignutih poena. Dalibor Bagarić je u 20 minuta provedenih na parketu u dresu gostiju postigao sedam poena, kojima je pridodao pet skokova i jednu asistenciju.

Košarkaši Benettona iz Trevisa ni u ovom kolu nisu uspjeli doći do pobjede, u posljednjim trenucima utakmice gosti iz Tisettante Cantu su slavili rezultatom 78:79. Prvih deset minuta utakmice bilo je prilično izjednačeno, momčad Benettona je imala prednost od samo pola koša (18:17), ali su zato domaćini do poluvremena uspjeli doći do +7 (44:37). U nastavku susreta gosti su uspjeli smanjiti tu razliku na samo tri poena (61:58) i preokretom u posljednjoj četvrtini uzeti konačnu pobjedu.

Prvo ime susreta je Mario Austin iz Benettona, koji je postigao 26 poena uz čak 15 skokova, a pobjedi Tisettante najviše je pridonio DaShaun Wood, koji je ubacio 24 poena uz pet skokova i isto toliko asistencija.

Tijesnu su pobjedu izvukli i košarkaši Scavolini Spar Pesara, koji su u gostima kod Premiate Montegranara slavili rezultatom 76:77. Dva poena prednosti domaćina nakon uvodnih deset minuta utakmice (22:20) brzo se istopilo, a u drugoj četvrtini su gosti došli do +5 (38:43). Slično je bilo i u trećoj četvrtini, u kojoj su domaćini došli do samo dva poena zaostatka (59:61), a u tijesnoj, posljednjoj četvrtini gosti su uspjeli zadržati pola koša prednosti i ostvariti pobjedu.

Odlični Ronald Slay je sa svojih 30 poena, kojima je pridodao i sedam skokova, najviše pridonio pobjedi Scavolinija. Od domaćina, najuspješniji su bili Ricky Minard i Sharrod Ford s po 16 ubačenih poena.

Pobjedu na domaćem terenu ostvarili su košarkaši Snaidera iz Udina, koji su svladali momčad Legee Scafati rezultatom 72:58. Pet poena prednosti gostiju iz prve četvrtine (15:20), brzo su prešli na stranu momčadi Snaidera, koji su na odmor otišli pri prednosti od četiri poena (36:32). U nastavku susreta domaćini su odmaknuli na +10 (56:46), a u posljednjoj četvrtini su samo potvrdili pobjedu s 14 poena prednosti.

Jerome Allen iz pobjedničke momčadi postigao je 23 poena, kojima je pridodao tri skoka i pet asistencija, a od gostiju je najbolji bio Marco Killingsworth s 15 ubačenih poena uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Domaću pobjedu ostvarila je i momčad Solsonice iz Rietija, koja je kod kuće svladala košarkaše Siviglie Wear rezultatom 94:86. U susretu u kojem su tijekom svih 40 minuta domaćini imali prednost, najviše se istaknuo Clay Tucker iz momčadi iz Terama, koji je ubacio 26 poena uz deset skokova, dok je pobjedi Solsonice najviše pridonio Patricio Prato sa 17 postignutih poena kojima je pridodao i jedan skok.

Momčad Angelica Bielle je u gostima kod Air Avellina upisala pobjedu rezultatom 72:79. Iako su susret nešto bolje otvorili domaćini (26:21 na kraju prve četvrtine), košarkaši Angelica su nakon odigranih 20 minuta imali prednost od tri poena (38:41). Nastavak je donio još bolju igru gostiju, koji su na kraju treće četvrtine došli do +13 (51:64), a iako su u posljednjih deset minuta nešto ofanzivniji bili košarkaši Avellina, pobjedu je ostvarila momčad Angelica.

Ni 34 poena Devina Smitha (uz osam skokova i jednu asistenciju) nisu pomogla momčadi iz Bielle da ostvari pobjedu. Nikola Radulović je na parketu proveo 18 minuta za Air Avellino, a ostvario je učinak od šest poena, tri skoka i dvije asistencije. Gostujuću momčad predvodio je B.J. Elder, koji je ubacio 18 poena uz šest skokova i pet asistencija.

Lega A Basket, šesto kolo: Montepaschi Siena - Armani Jeans Milano 95:59, La Fortezza Bologna - Eldo Napoli 74:78, Lottomatica Roma - Pierrel Capo d'Orlando 84:72, Benetton Treviso - Tisettanta Cantu 78:79, Premiata Montegranaro - Scavolini Spar Pesaro 76:77, Snaidero Udine - Legea Scafati 72:58, Solsonica Rieti - Siviglia Wear Teramo 94:86, Air Avellino - Angelico Biella 72:79.