Trogirani iznenadili Croatiju

Ivana Strahija • ponedjeljak, 22.10.2007.

Najzanimljiviji ishod kola svakako je onaj s terena Stjepana Spajića, gdje je Croatia iz Sesveta remizirala s Trogirom. Nakon šest kola bez troboda slavili su Veličani, no to nije uspjelo Segesti, koja je bez pogotka dala Moslavini bod.

Jedina gostujuća pobjeda pripala je ratobornim igračima Hrvatskog dragovoljca, koji s Belišćem nisu imali previše problema. Nakon što su se domaći ispuhali u prvom dijelu, gosti preuzimaju inicijativu u drugom, pogodak za pobjedu postiže Matulović u 90. minuti susreta.

Na posuđenom su igralištu Sesvećani podbacili, ponajviše dvojica među njima: Kovačević, koji s bijele točke nije uspio ugurati loptu u mrežu izvanrednog Trogiranina Bulata, i Karabogdan, koji nije mogao pogoditi ni praznu mrežu. Trogirani su svi sretni uzeli bod.

0:0 bilo je i u Sisku, gdje su igrači Srećka Bogdana i opet propustili priliku za pobjedu. Oba su tima na terenu djelovala promrzlo, šansi za pogodak stvarano je malo, pa nije čudno što su gledatelji otišli kućama razočarani.

Treća je nula zabilježena u Žrnovnici, kao posljednji dokaz da hladnoća, bura i nogomet ne idu baš najbolje zajedno. Svi su očekivali više od Istrana, od cijele je gostujuće ekipe dobar dojam ostavio tek vratar Lisjak, koji je onih par opasnih pokušaja Mosora sigurno otklonio od svoje mreže.

Slika 1 od 1.

U Slavonskom su Brodu gosti iz Kostrene stavili Marsoniju na muke. Lijepim pogotkom Lukunića gosti dolaze u vodstvo i potpuno izbacuju domaćine iz takta. Ipak Slavonci nekako izjednačuju u 41. minuti, potom vode iz penala, no igrači Pomorca se ne predaju i opet vraćaju stvari u egal. Mus pogađa za 3:0, no da gol gostiju nije poništen zbog zaleđa, bodovi bi bili podijeljeni.

Teže no što su očekivali Vinari dolaze do još jedne pobjede, a gledatelji su proveli stresnih pedesetak minuta čekajući da se zbilja pokrene favorizirani domaćin. Nakon što gostujući Živković dovodi Slavonac u vodstvo, domaći su tek u drugom dijelu, uz rošade u sastavu, uspjeli preuzeti svoj teren nazad.

U Imotskom domaćima bura nije smetala, čak su dapače igrali vrlo dobro napadajući protiv vjetra. Solidnu utakmicu domaćini su arhivirali pod tri gola-tri boda, kao korak više prema sredini ljestvice. Vukovarci i dalje slabo.

Navijači Kamena dočekali su se pobjede, njihova je strpljivost nagrađena u ovom kolu protiv Solina. Još je ljepša novost za nogometne kibice tog područja ta da je pobjedonosni pogodak postigao mladi Veličanin Boban, osamnaestogodišnjak koji je praktički do jučer igrao za juniore.

II HNL 11. kolo, rezultati i strijelci:
Belišće – Hrvatski dragovoljac 1:2 (1:0 Pejić 42., 1:1 Kantolić 77., 1:2 Matulović 90.)
Croatia Sesvete – Trogir 0:0
Segesta – Moslavina 0:0
Mosor – Istra 1961 0:0
Marsonia – Pomorac 3:2 (0:1 Lukunić 29., 1:1 Biličić 41., 2:1 Švarić 51. 11 m, 2:2 Rački 56., 3:2 Mus 64.)
Vinogradar – Slavonac CO 3:1 (0:1 Živković 41., 1:1 Sablić 55., 2:1 Čordaš 66. 11 m, 3:1 Pinheiro 89.)
Imotski – Vukovar '91. 3:0 (1:0 Šimić 29., 2:0 Rodić 59., 3:0 Obilinović 79.)
Kamen Ingrad – Solin 1:0 (1:0 Boban 80.)