Skupina B: Halperin pokrao Le Mans

Kristian Hohnjec • četvrtak, 25.10.2007.

Nikola Vujčić i Maccabi u posljednjim su sekundama došli do pobjede 74:71 protiv autsajdera iz Le Mansa. Raspad sistema u Milanu veoma vješto iskoristio je Lietuvos Rytas ostvarivši vrijednu gostujuću pobjedu na startu sezone, bilo je 83:76...

Gosti iz Vilniusa od starta pa do kraja utakmice nisu ispuštali vodstvo iz svojih ruku. Na krilima odličnog centra Marijonasa Petravičiusa već su nakon prvih deset minuta poveli 26:14. Prednost na poluvremenu bila je još veća (44:29), a dvocifreni plus održavali su sve do završnice utakmice. Armani se na početku posljednje minute uspio približiti na 73:77, ali bliže od toga nisu uspjeli stići.

Petravičius je pružio možda i najbolju partiju karijere - 28 koševa, šut 10/12, osam skokova za ukupnu valorizaciju 38. Prvi pomagači bili su mu razigravač Hollis Price s 15 poena i četiri asistencije te Mindaugas Lukauskis s 13 koševa. Za Armani Milano, koji je igrao bez prve zvijezde Danila Gallinarija, Amerikanac Reece Gaines ubacio je 22 poena.

Maccabi Tel Aviv je u trećoj četvrtini protiv Le Mansa zaostajao za 11 poena, da bi uz veliku ulogu Nikole Vujčića u posljednjih deset minuta preokrenuli susret. Poslije trice našeg igrača Izraelci su nakon dugo vremena stigli do egala (67:67). Le Mans je imao napad za pobjedu, ali večeras odlični Yotam Halperin (18 poena, devet asista, šest skokova) ukrao je loptu i poslužio neometanog Morrisa za 73:71 deset sekundi prije kraja. Imali su Francuzi još jednu priliku, ali ponovno je Halperin bio spretni kradljivac, te je na kraju pogodivši jedno bacanje postavio konačnih 74:71.

Nikola Vujčić za 31 minutu registrirao je standardno svestran učinak - 14 koševa, šest skokova i šest asistencija uz šut 5/6 iz igre za ukupnu valorizaciju 24. Amerikanac Sam Clancy bio je najbolji kod gostiju s 20 poena i osam skokova.

Euroliga, skupina B, prvo kolo: Maccabi Tel Aviv - Le Mans 74:71; Armani Milano - Lietuvos Rytas 76:83.