Zabok - Osijek: Robocop uništio Osječane

Kristian Hohnjec • subota, 27.10.2007.

Košarkaši Zaboka u "povijesnoj" su utakmici nadvisili goste iz Osijeka 88:79. Pred ispunjenom i bučnom bedekovčanskom dvoranom momčad Dragutina Črnjevića u prvoligaškom je debiju do pobjede vodio lokalni heroj Robert Lež...

Budući da je gimnazijska dvorana u Zaboku neadekvatna, prvoligaški se susreti održavaju u novoizgrađenom objektu u 15 minuta odaljenoj Bedekovčini. Premijeru Zabočana u velikom su broju došli pozdraviti i mnogi koji dosad nisu pratili košarkaška zbivanja. Među uzvanicima našao se i sam predsjednik HKS-a Danko Radić. Atmosfera koja prati prvog zagorskog prvoligaša, barem kada je o etabliranijim sportovima riječ, zaista je odlična. Uz neprekidnu potporu Erotic Fronta Zabok je u debiju lako stigao do vrijedne pobjede.

"Ovo nam je veoma važna pobjeda na startu, koja nam potvrđuje da smo na dobrom putu. Drago mi je da je dvorana bila puna, naši navijači stvorili su sjajnu atmosferu. Robert Lež, kao i ja, emocionalno je vezan uz ovaj klub. On je danas odigrao odlično, bio je nešto bolji od svojih suigrača. U drugoj utakmici proigrat će Peklarić, Puljak ili netko treći. Uvijek sam inzistirao da imamo deset ili 12 kvalitetnih igrača. Kad nam se vrati ozlijeđeni centar Baričević bit ćemo još bolji", rekao je trener domaćina Dragutin Črnjević.

Zabok se na ozbiljniju prednost odvojio u završnici prve četvrtine. Zahvaljujući pet koševa Leža i trici Puljaka nakon prvih deset minuta vodili su 24:10. Do poluvremena je prednost još narasla (49:32), a krajem treće Zabok ima najvećih 68:45. Opuštanjem u posljednjoj dionici uspjeli su kompromitirati dio prednosti, no pobjeda nikad nije dolazila u pitanje.

Robert Lež bio je daleko najbolji igrač susreta. Lakoćom je prodirao kroz obranu Osijeka 2006, a i šut za tricu ga je služio - 6/12. Lež je utakmicu završio s 32 poena, četiri ukradene lopte, dva asista i odličnom valorizacijom 38. Energični Ive Ivanov ostvario je 16 koševa i 13 skokova uz mnogobrojne promašene zicere. Slab učinak Lozančića s klupe je kompenzirao efikasni Puljak (15 poena, šest skokova). Iskusni šuter Dražen Tankosić predvodio je goste s 27 poena, dok je visoki centar Ivan Krolo dodao 16 koševa.

A1 liga, 1. kolo, subota: Zabok - Osijek 2006 88:79.