Avellino slavi, odličan Radulović

Ivana Spahija • subota, 27.10.2007.

U prvom susretu sedmog kola talijanske košarkaške lige, košarkaši Air Avellina su priredili iznenađenje i u gostima svladali momčad Upim Bologne. Utakmica je protekla u znaku gostiju, koji su u svim četvrtinama imali prednost, a Nikola Radulović se prilično istaknuo u dresu pobjedničke momčadi...

Momčad Air Avellina je u gostima u Bologni upisala pobjedu rezultatom 70:91 i tako se učvrstila na sredini ljestvice, dok su se košarkaši Upima približili samom dnu sa tek dvije pobjede u šest odigranih kola. Susret je započeo prilično izjednačeno, gosti su nakon deset odigranih minuta stekli četiri poena prednosti, ali to je bilo samo zagrijavanje za raspoložene košarkaše Avellina.

Druga, pucački nastrojena četvrtina donijela je prednost gostujuće momčadi od čak +23 (31:54), s koliko se i otišlo na odmor. Ni u nastavku nije bilo puno drugačije, domaćini nisu pronalazili način za ukrotiti odličnu igru Avellina, koji je i u trećoj četvrtini zadržao zavidnu prednost od 22 poena (52:74). Posljednja četvrtina donijela je samo potvrdu pobjede gostiju, koji su na kraju slavili sa 21 poenom prednosti.

Prvo ime susreta je Stefano Mancinelli, čijih 29 postignutih poena nije pomoglo momčadi Upim Bologne da dođe do pobjede. S druge strane, pobjedi Air Avellina najviše su pridonijeli Margues Green sa 20 postignutih poena i Nikola Radulović, koji je za 25 minuta igre postigao 18 poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Dalibor Bagarić je proveo 12 minuta na parketu u dresu domaćina, ubacio je sedam poena kojima je pridodao dva skoka i jednu asistenciju.

Lega A Basket, 7. kolo: Upim Bologna - Air Avellino 70:91.