Gosti otišli praznih ruku

Sanja Čalić • nedjelja, 28.10.2007.

Preostalih pet susreta njemačke lige odigranih u nedjelju kojima je kompletirano šesto kolo donijeli su stopostotan učinak domaćih momčadi…

Derrick Allen s 27 poena i 11 skokova bio je vodeći igrač Deutsche Bank Skylinersa u njihovoj pobjedi nad momčadi Telekom Basketsa (76:65). Gosti su na kraju prve četvrtine čak i bili u vodstvu, no u nastavku su domaćini potpuno dominirali parketom te do kraja stvarali prednost koju su čuvali do samog kraja. Sjajnu je rolu, posebice u skakačkom dijelu, u momčadi Telekom Basketsa odigrao Jason Conley ostvarivši double–double učinak s 15 poena i 16 skokova.

Bremerhaven je na svom parketu uvjerljivo svladao Giessen 46erse 95:72. Susret su mnogo bolje otvorili domaćini, ostvarivši već na kraju prve četvrtine ogromnu prednost od 20 poena (31:11). Giessen 46ersi su ostale četvrtine odigrali potpuno ravnopravno sa svojim protivnicima, no veliku razliku nisu uspjeli dostići. Ponajbolji igrači u domaćoj momčadi bili su Ivars Timermanis i Richard–Thomas Guinn, dok je prvi čovjek Giessena bez premca bio Rouven Roessler s 21 košem, osam skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Giantsi iz Leverkusena došli su i do treće uzastopne pobjede u prvenstvu, unatoč vrlo loše odigranoj drugoj četvrtini. Crni period igre domaćina koji su u drugoj četvrtini postigli tek pet koševa nisu u dovoljnoj mjeri iskoristili Köln 99ersi te su susret izgubili rezultatom 86:79. U ostalim su dionicama Giantsi nametnuli svoj ritam igre, te uz učinak u ovom susretu najboljeg igrača Brendana Wintersa (24 poena, devet skokova) upisali nove bodove. U momčadi Kölna najraspoloženiji je bio Immanuel McElroy koji je ubacio 17 koševa.

U utakmici u kojoj su se sastale dvije momčadi iz gornjeg dijela ljestvice Brose Basketsi nastavili su s maksimalnim učinkom u prvenstvu tijesno porazivši Walter Tigerse s 59:54. U vrlo izjednačenoj utakmici presudila je veća preciznost domaćina u trećoj četvrtini kada su stvorili razliku od osam poena, kojima su prešli u vodstvo nakon što su minimalnu prednost imali Walter Tigersi. U dvoboju koji nije obilovao koševima najbolji su šuteri postigli 14 poena, Robert Garrett za Brose Basketse, a Ayene Malaki Moye za Walter Tigerse.

Potpuno je suprotno bilo u Trieru gdje su momčad TBB Triera i BG 74 Göttingena postigli gotovo dvostruko više koševa nego momčadi s vrha ljestvice. Pobjeda je u vrlo izjednačenoj utakmici rezultatom 106:91 ipak otišla na stranu domaćina koji su prednost od deset poena ostvarili na početku susreta te je do kraja i povećali. Najviše je koševa na utakmici postigao James Gillingham iz redova Triera (29 poena), a svoj je veliki doprinos dao i Caleb Green sa 17 poena i 12 skokova. U momčadi Göttingena dominirao je Darren Brooks s 27 poena i šest skokova.

Njemačka liga, šesto kolo: Deutsche Bank Skyliners – Telekom Baskets 76:65, Bremerhaven – Giessen 46ers 95:72, Bayer Giants Leverkusen – Köln 99ers 86:79, Brose Baskets – Walter Tigers 59:54, TBB Trier – BG 74 Göttingen 106:91.