(Ne)zaslužen poraz

Goran Tomičić • ponedjeljak, 29.10.2007.

Slaven Belupo je u Čakovcu poražen s 2:0. Farmaceuti su odigrali lošu utakmicu, a to je priznao i Krunoslav Jurčić, ali dvoboj je ipak obilježilo jako loše suđenje Nikole Petira...

Momčad iz Koprivnice ovim je porazom pala na četvrto mjesto, a to je bio četvrti uzastopni poraz u gostima, što je još jedna potvrda velike razlike u kvaliteti igre na domaćem travnjaku i izvan Koprivnice. Farmaceuti igrom u Čakovcu nisu zaslužili bod, a to je jasno i Krunoslavu Jurčiću, koji je ipak s razlogom istaknuo loše suđenje.

Koprivnički strateg je u pravu, budući da je Petir napravio dvije pogreške koje prvoligaški sudac ne smije napraviti. U drugoj minuti Šaranović je neopreznim startom ozlijedio Ivešu, koji je morao napustiti igru. Iako nije bilo namjere, pravila nogometne igre jasno nalažu da grub i neoprezan prekršaj koji ozlijedi protivnika mora biti kažnjen žutim kartonom, ali Petir to nije učinio.

Druga greška se dogodila u 36. minuti, kad je Banović oborio Vručinu, a djelitelj pravde iz Kašine nije dosudio očigledan kazneni udarac, a mogao je i isključiti domaćeg vratara.

Mladi vratar Rodić je već u petoj minuti zamijenio Ivešu i iskazao veliki prvoligaški potencijal. Ivan Radeljić opet je bio na visokoj razini, a u obrani je tako odigrao i Kristić, ali u nekoliko prekida je mogao bolje reagirati u napadu. Na bokovima su prosječno odigrali Šiklić i Radiček.

U vezi su najbolje odigrali iskusni Sopić i Poljak, kojeg već možemo nazvati rutinerom. Nije razočarao ni Jajalo, a Bošnjak je pokazao da može igrati i u sredini. Vručina je odigrao još jednu dobru utakmicu, nekoliko puta je zaprijetio Banoviću i iznudio je kazneni udarac koji nije suđen.