Suci: Petir (Kašina), Dujela (Zadar), Munić (Bregana)
2:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Međimurje - Slaven Belupo: Do pobjede nakon 85 dana suše

Ivana Strahija • subota, 27.10.2007.

Međimurci su danas bili nesumnjivo bolja ekipa od gostiju iz Koprivnice, dali su po pogodak u svakom dijelu i apsolutno zaslužili pobjedu. No, činjenica jest da je utakmica na obje strane patila zbog neadekvatnog suca Nikole Petira, koji je početkom ove sezone opet magično osvanuo na listi prvoligaških sudaca.

Ivan Habuš
62'
24
Boško Peraica
76'
7
Cicero Lima Pereira
86'
Krunoslav Jurčić

Posljednji su put Međimurci trobod upisali 4. kolovoza, u trećem kolu prvenstva, i to protiv Varteksa. Premda su Međimurci u međuvremenu ubilježili nekoliko bodova neriješenim rezultatom, svima je bilo jasno da će samo pobjede izvući međimurskog prvoligaša sa dna tablice.

Početak utakmice obilježen je nezgodom, kad u drugoj minuti domaći Šaranović u jeku napada slučajno ruši prvog koprivničkog vratara Ivešu, a ovaj pada toliko nezgodno da mora izaći iz igre. Ozljeđenog vratara Slavena mijenja mladi Rodić, koji se u daljnjem tijeku susreta pokazao doraslim zadatku.

Slijedi dvadesetak minuta uspavanke, bez izrazitih prilika, a prvi ozbiljniji pokušaj imaju gosti u 25. minuti, Poljak iz slobodnjaka sa tridesetak metara proteže domaćeg vratara Banovića. Uzvraća Piškor, koji na dodavanje Darmopila preslabo cilja glavom, a odmah potom su u prilici Vručina i njegov suigrač Bošnjak.

U 32. minuti skoro je Međimurje zeznuo vlastiti čuvar mreže, koji umjesto da ispuca loptu istu šalje na noge koprivničkom golgeteru Vručini, no ovaj na sreću domaćih nije dovoljno precizan.

Vručina je bio u centru sumnjive situacije četiri minute kasnije, kad sam sa loptom ulazi u domaći kazneni prostor, a vratar Banović ga ruši. Petir ne pokazuje na bijelu točku, ali ne vadi ni žuti karton za Vručinu, pa nikome nije jasno što glavni arbitar uopće misli o toj situaciji.

U 41. minuti konačno smo vidjeli i pogodak. Prvo pokušava Janjetović, no umjesto ka golu loptu šalje postrance, lovi je gostujući Radeljić i nespretno spušta za suparnika Eliomara, kojem nije teško dodati do Šaranovića. Ovaj pak u gužvi pred gostujućim vratima ipak pronalazi dovoljno mjesta da ugura loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela još jedan pokušaj za domaće, u brzom kontranapadu Šaranović centrira za Janjetovića, no ovaj je nespretan.

U drugom poluvremenu domaćini više čuvaju vodstvo no pokušavaju doći do pogotka, dok su gosti daleko od uobičajene poletnosti. Tek u 82. minuti Eliomar dodaje do Peraice, ovaj šalje loptu Darmopilu, koji sam oči u oči s golmanom Rodićem, umjesto da riješi neizvjesnost, pogađa već ležećeg vratara.

Svojoj je momčadi bod mogao priskrbiti Koprivničanac Kristić, no korner loptu Vručine ne uspijeva uputiti u mrežu Međimurja sa svega pet metara.

Zato je u 90. minuti Peraica pokazao svoju vrijednost i opravdao ulazak u igru, kad nakon udarca iz kuta Piškora loptu lovi Milardović i servira za spomenutog napadača, koji je šalje na pravo mjesto za konačnih 2:0.

Veliko slavlje domaćih zdušnim su pljeskom podržali i neuobičajeno glasni gledatelji, koji su ipak, kao i svi poznavatelji nogometne igre, ostali poprilično zbunjeni odlukama glavnog suca, koji je sudio sve i svašta, a propustio najmanje dvije važne prilike za jasnu odluku.