Lončar na rubu double-doublea

Branimir Korać • subota, 03.11.2007.

U subotu su igrana četiri susreta ruskog prvenstva. Svakako najzanimljiviji igran je u Moskvi gdje je CSKA nadigrao Triumf, a manje iznenađenje priredio je Lokomotiv iz Rostova gostujućom pobjedom u Kazanju kod Uniksa...

Anzulovićev Ural Greyt došao je do treće ovosezonske pobjede. Na svom parketu u Permu nadigrao je Universitet iz Surguta i slavio 73:67. Surgut još uvijek traži prvu pobjedu, a u ovom susretu nisu imali previše šansi. Da nije bilo opuštanja u posljednjoj četvrtini, Ural bi slavio i uvjerljivije i ne bi bilo nezasluženo. Predvodili su ga Andrew Wisniewski s 18 poena (7/13) i devet skokova te Aleksander Bašminov s 14 poena (4/8) i šest skokova. Kod Universiteta Aleksander Miloserdov ubacio je 17 poena (4/15), a Andrej Cipačev dodao je 13 poena (3/5) i pet skokova.

Osmi poraz u isto toliko susreta upisao je Enisey iz Krasnojarska. U subotu je uspješniji bio Spartak iz Volgograda koji je na svom parketu slavio 88:78. Gosti su se odlično držali do posljednje četvrtine kada su pali u igri i domaćin je to iskoristio za odvajanje na nedostižnu prednost. Najbolji kod Spartaka bili su J.R. Bremer s 25 poena (8/17), šest skokova i sedam asistencija te Vidas Ginevicius sa 17 poena. Damir Miljković za 20 minuta ubacio je devet poena (3/11). Kod gostiju Zendon Hamilton ubacio je 28 poena (10/20) uz 13 skokova, a Frederik Warrick dodao je 15 poena (4/15). Igor Miličić igrao je 29 minuta i ubacio devet poena (3/4) uz četiri asistencije.

U derbiju dosadašnjeg dijela prvenstva CSKA je u Moskvi s lakoćom svladao Triumf 93:74. Potpuna dominacija Moskovljana od prve minute susreta rezultirala je visokom pobjedom i prvim ovosezonskim porazom momčadi iz Moskovske regije. David Andersen ubacio je 16 poena (7/12), a Ramunas Šiškauskas dodao je 13 (5/6). Kod gostiju Sergej Toporov ubacio je 25 poena (8/10), a Mire Chatman dodao je 11 (5/10) uz pet skokova.

Važnu gostujuću pobjedu ostvario je Lokomotiv iz Rostova koji je slavio u Kazanju kod Uniksa 83:77. Prvi protivnik Zadrana u Uleb kupu poražen je u neizvjesnoj završnici zahvaljujući mirnoj ruci Anthonyja Goldwirea s linije slobodnih bacanja. Goldwire je bio prvo ime susreta s 23 poena (8/11), a odličan je bio i naš Krešimir Lončar s 13 poena (6/11) i devet skokova za 32 minute. Kod domaćina Sergej Čikalkin ubacio je 27 poena (8/14), Duško Savanović 14 poena (4/13) i deset skokova te Tariq Kirksay 13 skokova.

Rusko prvenstvo:
Ural Greyt - Universitet Surgut 73:67, Spartak Primorje - Enisey Volgograd 88:78, CSKA Moskva - Triumf 93:74, Uniks Kazanj - Lokomotiv Rostov 77:83.