Sevilla "uništila" Real

Vedran Attias • nedjelja, 04.11.2007.

Sevilla je pobijedila Real Madrid samo 2:0 i to je rezultat s kojim gosti mogu biti zadovoljni. Valencia je golovima Morientesa odnijela sva tri boda s Mallorce...

Valencia svoja tri boda može zahvaliti Morientesu koji im ih je donio svojim znanjem, iskustvom i sjajnim osjećajem za gol. Valencia nije odigrala dobru utakmicu i nisu zaslužili pobjedu, ali imali su Morientesa koji je zabio iz sličnih prilika kakve su igrači domaćih promašili.

Prvi gol zabio je na samom kraju prvog dijela na dodavanje Miguela s desne strane. Vodstvo je povećao u 62. vrlo sličnim pogotkom, samo što je ovoga namjestio Silva koji igra u sve boljoj formi. Utakmica nije bila previše lijepa i bila je samo uvod "poslastici večeri" na Sanchez Pinjuanu.

U Sevilli vidjeli smo odličan nogomet i to, prije svega, domaće momčadi. Nevjerojatno je kako igra Reala oscilira. Prije par dana su u pola sata zabili četiri gola Valenciji, a protiv Seville nisu imali pravu priliku. Rezultat 2:0 vrlo loše oslikava stanje na terenu. Sevilla je mogla i morala zabiti još barem nekoliko pogodaka.

Kanoute je u 11. minuti odlično pucao, ali je lopta prošla pored vratnice. Keita u 19. minuti zabija prekrasan pogodak. Odbijena lopta mu je došla na dvadesetak metara, a on lijevom nogom šalje loptu u rašlje. Luis Fabiano u 21. minuti zabija gol za vrlo rano i veliko vodstvo Seville. Kanoute je sjajno primio loptu i izašao sam pred Casillasa koji odlično brani, ali natrčava Luis Fabiano i šalje loptu u nebranjenu mrežu.

Do kraja poluvremena Real nije uspio odgovoriti na pravi način. U 51. minuti Sergio Ramos, zbog starta s leđa na Diega Capela, dobiva drugi žuti karton i gosti ostaju s igračem manje. Od tog trenutka Sevilla je imala nekoliko sjajnih prilika, ali domaći su se uvijek spetljali tako da Casillas zapravo i nije ništa imao za obraniti. Keita, Luis Fabiano, Capel, Jesus Navas i Dani Alves promašili su odlične prilike i nisu uspjeli napuniti mrežu gostiju.

Primera, 11. kolo: Mallorca - Valencia 0:2, Sevilla - Real Madrid 2:0.