Ostali sportovi

Pivovara zadržala vrh

Goran Tomičić • ponedjeljak, 05.11.2007.

U četvrtom kolu odbojkašice osječke Pivovare u gostima su svladale Vibrobeton i zadržala vrh ljestvice. Azena i Zagreb su očekivano ubilježili nove poraze, a Mladost iz Duge Rese nije bila daleko od iznenađenja protiv OTP Banke iz Pule...

U Vinkovcima je Pivovara bila bolja momčad i bez većih problema uzela prva dva seta, iako rezultat to ne pokazuje. Domaće su nakon toga zaigrale mnogo bolje i s 25:21 u trećem setu smanjile rezultat. Slično se nastavilo i u četvrtom setu, ali gošće su iskoristile prvu meč loptu i ubilježile četvrtu ovosezonsku pobjedu.

U dvoboju Grobničana i Zagreba nije viđena kvalitetna odbojka, a domaće su rutinski ubilježile novu pobjedu. Rutiniranom i agresivnom igrom Grobničan je stigao do 2:0, a domaće su i u trećem setu nastavile kontrolirati igru i povele 21:17, ali igračice Zagreba su uspjele napraviti preokret i smanjiti rezultat. U posljednjem setu vratila se agresivnost kod Grobničana i Zagreb nije imao većih izgleda.

Igračice Vukovara su u Velikoj Gorici iznenadile Azenu. Vukovarke su na krilima sjajne Danijele Ivanović u prvom setu sigurnom igrom održavale prednost. Azena je na sličan način uzvratila u drugom setu i izjednačila rezultat, a treći set je bio gotovo identičan prvom i gošće su vratile prednost. U četvrtom setu Azena je vodila 23:20 i bila na pragu izjednačenja, ali sjajne igračice Vukovara su preokrenule i s 26:24 odnijele bodove.

Slika 1 od 2.

Pobjeda gostiju 3:0 nije pravi prikaz događanja u dvoboju Mladosti iz Duge Rese i OTP Banke Pula. Pred sjajnom atmosferom u prepunoj dvorani Mladosti domaće su pružile odličan otpor i gošće se nisu mogle odvojiti. Najveća prednost koju je jedna ekipa imala bila je tri poena, a takav rezultat su obje ekipe imale nekoliko puta. No, u završnici seta gošće su bile spretnije i stigle su do vodstva. Slično se nastavilo i u drugom setu, kad su Puljanke predvođene sjajnim Dyer i Wise uspjele vratiti dvije lopte koje su domaći navijači već slavili kao prednost Mladosti.

Tokom cijelog seta trajala je izmjena poena, a u završnici je sreća opet prevagnula na pulsku stranu. Treći set su igračice Pule otvorile serijom 7:1 i sve je bilo gotovo. Domaće su uspjeli smanjiti na 11:8, ali izgleda više nisu imale.

Dvoboj Kaštele DC i Šibenika je odgođen, a termin će biti naknadno određen. Zaostala utakmica trećeg kola između Zagreba i Vibrobetona igra se osmog studenog.

Prva hrvatska ženska odbojkaška liga, četvrto kolo
Mladost Duga Resa - OTP Banka Pula 0:3 (20:25, 22:25, 15:25), Azena - Vukovar 1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 24:26), Vibrobeton - Pivovara Osijek 1:3 (20:25, 20:25, 25:21, 23:25), Grobničan - Zagreb 3:1 (25:20, 25:19, 26:28, 25:18), Kaštela DC - Šibenik odgođeno.