Ostali sportovi

Mursi i Zagrebu bodovi na gostovanju

Ivana Strahija • utorak, 06.11.2007.

Peto je kolo samo dva domaćina uhvatilo nespremno, nastradali su rovinjski Gradnja centar i Sisak. Od ostalih rezultata valja spomenuti onaj u Osijeku, gdje je gostovao Centrometal i natjerao domaće da se bore za svaki poen, čak 32:30 u trećem setu utakmice.

Osječanima je u Rovinju bilo super, a bodove su mirne savjesti upisali na svoj konto. Nisu domaćini Gradnja centra bili loši, no protivnik je očito u uzletu forme, pa ga još uvijek nedorečena ekipa Rovinja nije mogla zaustaviti.

Zagrepčani su pošli u Sisak na izlet i već unaprijed bilježili bodove. Bodove su osvojili, no iznenadili su posljednjeplasirani Sisčani probudivši se u trećem setu. Izgleda ipak da su domaći imali snage bljesnuti samo jednom, što nije bilo dovoljno za podjelu plijena.

S druge je Rijeka 'čvapnula' na četvrtu poziciju kad je u Karlovcu poražena 3:0. Po rezultatima setova čini se da je riječki sastav trebao doći na parket pola sata prije i odigrati dva uvodna seta, pa bi za prvi pravi bili spremni. Šalu na stranu, Rijeka ima pravo na kikseve nakon dobrog početka sezone.

U Kaštel Lukšiću s velikom su lakoćom pobijedili fenjeraša prvenstva i pametno ugrabili ponuđene bodove. Šibenik nije bio protivnik vrijedan spomena, nad čime se treba zamisliti.

Jedini gosti koji su pošteno namučili domaćine a da nisu došli do boda bili su Međimurci u Osijeku, koji nakon prvog lošeg seta i lako dobivenog drugog, u trećem vodili +6, a u četvrtom +5 poena, da bi sve upropastili padom koncentracije u ključnim trenucima.