Kiel 30:31 HSV Hamburg
HSV Hamburg

Kiel pao nakon 426 dana

Petar Plevnik • srijeda, 07.11.2007.

Susret za pamćenje u okviru 12. kola Bundeslige odigrali su sinoć Kiel i HSV u Ostsee dvorani u Kielu. U dvoboju kakav može ponuditi samo Bundesliga, HSV je pogotkom Kyung Shin Yoona dvije sekunde prije kraja susreta nanio Kielu prvi domaći poraz nakon 426 dana...

Sjajan susret ponudile su u ovom trenutku dvije najbolje njemačke momčadi. Već od prve minute bilo je vidljivo da će biti riječ o vrlo neizvjesnom susretu, u kojem će se pitanje pobjednika riješavati u posljednjim trenucima susreta. Momčadi su se neprestano izmjenjivale u vodstvu od najviše dva pogotka prednosti, da bi na odmor s pogotkom prednosti ipak otišao Kiel (16:15).

Izjednačena igra nastavila se sve do 48. minute, kada gosti koriste isključenje Kavtičnika te serijom 4:0 odlaze na 25:29. Ipak, Kiel se vraća te zahvaljujući isključenju B.Gillea uzvraća serijom 4:0, pa se u posljednje dvije minute ušlo s neriješenim rezultatom (29:29). Tri sekunde prije isteka 58. minute Hens zabija za vodstvo gostiju, da bi u slijedećem napadu G.Gille zaradio isključenje, što domaćini koriste te 46 sekundi prije kraja susreta poravnavaju preko Ahlma.

Trener gostiju Martin Schwalb odlučuje se za potpuni rizik te umjesto vratara u igru uvodi Dmitrija Torgovanova, kako bi izjednačio odnos snaga na terenu. Taj potez gostima se isplatio dvije sekunde prije kraja susreta, kada sjajni Yoon vara Omeyera te svojim 11 pogotkom donosi HSV-u prvu pobjedu u Ostsee dvorani i ujedno nanosi Kielu prvi domaći poraz nakon 426 dana nepobjedivosti.

Uz match winnera Yoona, najzaslužniji za pobjedu gostiju vratar Bitter sa 24 obrane, dok su pet pogodaka postigli G.Gille te Hens. U redovima Kiela odličan je u drugom susretu nakon povratka na parket bio Nikola Karabatić sa devet pogodaka, dok se sedam puta među strijelce upisao Ahlm.

Bundesliga, 12. kolo: Kiel - HSV 30:31 (16:15)

14Wetzlar 34904:986-8221
15Minden 34893:1009-11618
16TUSEM Essen 34931:1058-12718
17TuS N-Lübbecke 34874:1019-14518
18Wilhelmshavener HV 34866:1047-18114