Poznata prva polufinalistica

Ivor Krapac • srijeda, 07.11.2007.

Justine Henin obavila je prvi dio posla na Sony Ericsson WTA Championshipsu u Madridu. Prva tenisačica svijeta došla je do svoje druge pobjede na završnici sezone uvjerljivim nastupom protiv Jelene Janković, dok je nešto kasnije osigurala i plasman u polufinale. Drugu pobjedu ubilježila je i Ana Ivanović...

Henin je i deveti put u isto toliko međusobnih susreta proslavila pobjedu nad Jelenom Janković. Ovog puta uspjela je poravnati rezultatski najuvjerljiviji prolaz protiv vodeće srpske tenisačice, došavši do 6:2 i 6:2, koliko je bilo i ranije ove sezone u polufinalu Roland Garrosa.

Prva na svijetu obavila je glavni dio posla u drugom dijelu prvog i početkom drugog seta, dovršivši meč nakon sat i 28 minuta igre.

"Ovo je bio gotovo savršeni raspored za mene", rekla je Belgijka nakon pobjede: "Igranje u šest popodne svaku večer mi odgovara jer mi ostaje dovoljno vremena za odmor... U ovom meču sam bila puno bolja nego dan ranije, ušla sam u ritam i odigrala agresivnije. Možda bih mogla još malo više ići na mrežu i popraviti servis, ali imam razloga biti zadovoljna onim što sam danas napravila."

Dodatni razlog za zadovoljstvo dogodio se nakon drugog meča srijede. Henin je postala sigurna za polufinale nakon predaje Serene Williams pri zaostatku od 6:4 protiv Ane Čakvetadze.

Serena se mučila s vlastitom formom i tjelesnim problemima tijekom cijelog meča, a nakon gubitka prvog seta odlučila je da se ne isplati nastaviti, navodeći ozljedu lijevog koljena kao razlog predaje.

Hoće li Williams biti na terenu u nastavku turnira još nije poznato, a ako neće moći, kao zamjena će ući Marion Bartoli. Čakvetadze se, s druge strane, ovakvim ishodom vratila u konkurenciju za prolaz u polufinale nakon što je u utorak na startu izgubila od Henin.

Crvena skupina u srijedu je donijela drugu pobjedu Ane Ivanović, koja je sa 6:2 i 7:6(9) nadjačala Danielu Hantuchovu. Srpkinja je mogla slaviti i nešto lakše jer je, nakon glatko dobivenog prvog, imala i servis za pobjedu kod 6:5 u drugom setu, no ipak je dovršila stvar s 11:9 u tie-breaku, u kojem je izvukla i dvije set-lopte.

Žuta skupina: Henin (Belgija, 1) - Janković (Srbija, 3) 6:2, 6:2, Čakvetadze (Rusija, 7) - S. Williams (SAD, 5) 6:4, predaja Williams.