Zimski sportovi

Uspješan povratak Fleiss, Schild pobjednica

Kristian Hohnjec • subota, 10.11.2007.

Prema očekivanjima, Marlies Schild pobjednica je prvog slaloma sezone. Austrijanka je u domaćem Reiteralmu prestigla Costazzu i Pietilae Holmner unatoč velikoj pogrešci na sredini staze. Nika Fleiss kompletirala je vrlo dobar povratnički nastup, a Ana Jelušić popravila je plasman iz prve vožnje...

Marlies Schild vozila je sjajno do sredine staze, kada je gotovo promašila jedna vrata i izgubila ritam. Unatoč tome, Austrijanka je na kraju slavila ispred svoje sunarodnjakinje Nicole Hosp (+0.06), koja je imala najbolje vrijeme druge vožnje.

Talijanka Chiara Costazza (+0.30) nije uspjela iskoristiti kapital iz prvog laufa, ali svejedno će biti sretna s prvim postoljem karijere. Resi Stiegler opet je ponovila svoje najbolje, a nesretno četvrto mjesto, dok je Slovakinja Zuzulova bila vrlo dobra - peta.

Početak drugog nastupa Ane Jelušić bio je obećavajući. Agresivnom vožnjom od starta i dobrim prolaskom strmine stvorila je prednost u odnosu na Njemicu Bergmann, no opet je na ravnom dijelu izgubila dosta vremena. Jelušić na kraju nije u potpunosti iskoristila ugodan startni broj (3) te je 19. vremenom (58.36) druge vožnje napredovala na 23. poziciju.

Nika Fleiss ponovno je sjajno krenula (-0.43), da bi u donjem dijelu izgubila prednost od 31 stotinke u odnosu na tada vodeću Ninu Loeseth. Samoborka je u cilj ušla kao treća, a sa 17. vremenom druge vožnje na kraju je osvojila 15. mjesto. Vrlo dobar plasman obzirom na okolnosti.

17-godišnja Sofija Novoselić odustala je u prvoj vožnji. Sljedeće utrke na rasporedu su u kanadskoj Panorami za 14 dana, gdje se voze veleslalom i slalom.