1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 10.11.2007., Varaždin, Stadion Varteksa, gledatelja: 2500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Robertino Dujela (Zadar), Goran Perica (Šibenik)
Bojan Vručina 78'
Slaven Belupo

Varteks - Slaven Belupo: Podjela bodova u lošem susretu

Marko Kljaić • subota, 10.11.2007.

Susreti Varteksa i Slaven Belupa nikada nisu bili atraktivni, a tako je bilo i u današnjem. Puno prekida, malo prilika i samo dva pogotka za podjelu bodova. Navijači obje momčadi ne mogu biti zadovoljni prikazanim iako Varaždincima bod puno više znači...

Fabio
59'
Krunoslav Jurčić

Kao i u većini ovosezonskih susreta, Varteks je u susret s Koprivničanima krenuo samo s jednim napadačem. Fabio nije do kraja zaliječio ozljedu, tako da je sam u vrhu napada krenuo Borut Semler.

Prema očekivanju, prvih 45 minuta bilo je dosta čvrsto s malo prilika i puno prekida. Slaven je igrao svoju tipičnu zatvorenu igru, s dosta prekršaja i destrukcije igre. Glavni cilj Krune Jurčića bio je ugroziti vratara Mađarića iz kontranapada. To se umalo dogodilo u 20. minuti kada je Asim Šehić izbio sam pred domaćeg vratara. Mađarić je dobro zatvorio prostor iza sebe, tako da se rezultat nije mijenjao.

Plavi su došli do vodstva u 22. minuti, ponovno pod dirigentskom palicom Miljenka Mumleka. Varaždinski kapetan prošao je Bošnjaka, ubacio do Semlera, čiji udarac rukom zaustavlja Matija Kristić. Bivši Varteksovac skrivio je kazneni udarac koji je u vodstvo domaćina pretvorio Mumlek.

Do kraja prvog dijela više nije bilo većih prigoda. Ne može se reći da je Varteks puno bolji, ali su Besekovi igrači imali veću želju za postizanjem pogotka od svojih protivnika. Stvorili su još nekoliko poluprilika, ali niti jedna nije bila dovoljno opasna da ugrozi Ivešu na golu Belupa.

Slična slika i u nastavku susreta. Veći dio borbe odvija se na sredini terena i nema pravih prilika. Pitanje pobjednika moglo je biti riješeno u 65. minuti kada su domaćini tražili jedanaesterac zbog igranja rukom, ali sudac Krečak nije reagirao. Po svemu sudeći, bio je u pravu.

Utakmica je bila nezanimljiva sve do 78. minute. Igrač s klupe Delić je u domaćem kaznenom prostoru našao Bojana Vručinu koji bez problema pogađa za 1:1. Varaždinci su tražili zaleđe Vručine, no Krečak pokazuje na centar. Nakon toga, Slaven Belupo ubacuje u treću brzinu i pokušava doći do sva tri boda. Rezultat se nije mijenjao i podjela bodova možda je najrealniji ishod.

Neriješeni rezultat odgovara i jednima i drugima. Domaći navijači su očekivali pobjedu nakon odličnog niza, ali i bod Varteksu mnogo znači. Nastavljen je niz bez poraza i prednost pred Međimurjem trenutno iznosi pet bodova. Krunoslav Jurčić također može biti zadovoljan osvojenim bodom. Slaven Belupo se privremeno odvojio od Hajduka i trenutno je na trećem mjestu, tri boda iza Rijeke.