Trešnjevka proigrala u uzvratu

Branko Barić • nedjelja, 11.11.2007.

Rukometašice Trešnjevke izborile su prolaz u četvrto kolo Challenge cupa. Nakon dva odigrana susreta u Portugalu s ekipom Colegio de Gaia Zagrepčanke su bile ukupno bolje, ponajviše zahvaljujući odličnom nastupu u uzvratu.

Zagrebačka ekipa pristala je obje utakmice odigrati u Portugalu, a prva je na rasporedu bila već u petak. Nije to bio dan naših rukometašica koje su na koncu izgubile rezultatom 33:35. Unatoč porazu taj rezultat ostavio je mogućnost da se u uzvratu stvari promjene, što se na koncu i dogodilo.

Već sljedećeg dana u istoj dvorani odigran je i drugi susret u kojem je Trešnjevka pokazala potpuno drukčije lice i neusporedivo bolju igru. Već u šestoj minuti nadoknađen je minus iz prve utakmice, ali tu se djevojke trenera Puljevića ne zaustavljaju, te iz minute u minutu povećavaju prednost. Konačni rezultat 42:29 pokazuje da su Zagrepčanke ipak puno kvalitetnija ekipa i da zasluženo idu u sljedeći krug ovog natjecanja.

Najefikasnije u subotnjoj visokoj pobjedi bile su Bašić s osam, te Papak i Gotal s po sedam pogodaka...