Zimski sportovi

Gini slavi, Kostelić 20.

Goran Tomičić • nedjelja, 11.11.2007.

Švicarac Marc Gini senzacionalni je pobjednik prvog slaloma sezone u Reiteralmu. Ivica Kostelić je loše odvezao drugu vožnju i završio je na tek 20. mjestu...

Odlični Gini je sjajno odvezao i drugu vožnju, te ubilježio prvu pobjedu u karijeri, a dosadašnji najbolji rezultat mladog Švicarca bilo je deveto mjesto u Kranjskoj Gori prošle sezone. U drugu utrku ušao je s 27 stotinki boljim vremenom od Palandera, a već do prvog prolaza je impresivnom linijom gotovo udvostručio prednost, koju je zadržao u sredini, a donji dio odvezao je nešto opreznije i u cilj je ušao s 28 stotinki prednosti. Palander je zadržao drugo mjesto, a ključna je bila velika prednost iz prve vožnje ispred Moelgga, koju je rutinski zadržao, ali protiv sjajnog Ginija ipak nije mogao.

Moelgg je s osmog mjesta nakon prve vožnje stigao na postolje, a devet stotinki prednosti ispred Larssona je opreznom, ali ipak dovoljno agresivnom vožnjom povisio na 34 stotinke i ostvario najbolje vrijeme druge vožnje.

Vezane vijesti

Prva vožnja Ivice Kostelića bila je dobra, ali drugom nikako ne može biti zadovoljan. Gornji dio je odvezao rutinski i nakon prvog prolaza imao je 70 stotinki bolje vrijeme od tad vodećeg Kolla. No, veliku većinu je izgubio već u sredini, a u donjem dijelu je napravio nekoliko grešaka i osvojio loše 20. mjesto uz zaostatak od dvije sekunde i 18 stotinki.

Pranger je treće mjesto iz prve vožnje pokvario jako lošim nastupom u donjem dijelu i završio je na desetoj poziciji. Raich je pao na sedmu poziciju, ali vjerojatno nije previše nezadovoljan. Dobar rezultat ostvario je Lizeroux popevši se s desete na osmu poziciju. Svindal je dobar rezultat iz prve vožnje rutinskim nastupom poboljšao za tri pozicije i završio je kao 13. Jimmy Cochran vozio je preoprezno i nije uspio obraniti peto mjesto iz prve vožnje, te je s tek 25. rezultatom druge utrke pao na 14. poziciju. Miller je dobro krenuo, ali u sredini je napravio veliku grešku koja ga je stajala gubitka brzine i osvojio je loše 26. mjesto.

Svjetski kup skijaša nastavlja se 24. i 25. studenog u Lake Louiseu utrkama spusta i superveleslaloma.