Ostali sportovi

Prvi poraz Karlovca

Ivana Strahija • ponedjeljak, 12.11.2007.

Šest je kola trebalo da netko porazi Karlovac, uspjelo je to oporavljenom Osijeku. U ostatku kola pobjede gostiju u Nedelišću i Šibeniku, dok su Rijeka i Mursa sve bodove ostavili kod kuće.

Osječani, koji su tek došli u pravu igračku formu, iznenadili su odbojkašku Hrvatsku porazivši lidera prvenstva sa sigurnih 3:1. Najviše su iznenađeni vjerojatno bili sami Karlovčani, koji nakon dobivenog drugog seta u trećem nisu prošli oporavljene Osječane.

Šibenčani i dalje pokazuju premalo na parketu. Derbi začelja ovog vikenda još je jednom podcrtao tu činjenicu, pošto su igrači Šibenika bili slabiji od Siska, koji je spremno stavio tri boda u džep. Koristit će im u borbi za ostanak.

Nisu se Kaštelani ni nadali ušićariti nešto na Mursinom terenu, uzimajući u obzir odlične igre domaće ekipe, no poraz svakako nije ugodna stvar. Melem na ranu može biti respekt kojeg su Osječani pokazali za Mladost KL, i u utakmicu ušli savršeno ozbiljno.

U Nedelišću Centrometalu ostaje bod, a mogli su osvojiti i dva, da je bilo malo više sportske sreće i umiljavanja sucima. Naime, nakon po dva dobra i dva loša seta sa svake strane pobjednik se odlučivao u posljednjem, kad Zagrepčani i njihov iskusni Laninović znaju kako pritisnuti suce.

Samo je Rijeka na svom parketu favorit, malo je bilo toga što su tu Rovinjani mogli. Da su imali bolju koncentraciju u završnici prvog ili drugog seta možda se mogao izvući bod, no prekasno je za kajanje.