Španjolci sve raspoloženiji

Branimir Korać • utorak, 13.11.2007.

I prošlog tjedna hrvatski košarkaši diljem Europe bilježili su uspješne nastupe. U vrlo jakoj španjolskoj ACB ligi naši igrači igraju sve zapaženije, a posebno dobar tjedan iza sebe imaju Mario Kasun i Stanko Barać...

Belgija

Krunoslav Radoš (Gent Optima 1-7) 7 utakmica, 11 minuta, 0.9 poena, 2.6 skokova: Gent nastavlja s lošim igrama u belgijskom prvenstvu. U osmom kolu upisali su novi poraz i to od Antwerpa 78:69. U posljednjih deset minuta domaćin je napravio veliki preokret i upisao pobjedu. Kruno Radoš igrao je tek minutu i ostao bez ikakvog učinka.

Bosna i Hercegovina

Siniša Štemberger (Široki Prima pivo, NLB 1-8) 9 utakmica, 31 minuta, 12.9 poena, 1.9 skokova, 1.8 asistencija: Široki je upisao i osmi poraz u NLB ligi. Ovaj put dobro su se držali protiv Union Olimpije u Ljubljani, no nisu do kraja izdržali i poraženi su. Siniša Štemberger odigrao je prosječnu utakmicu i za 29 minuta ubacio 14 poena (3/6 za dva, 2/7 za tri, 2/2 slobodna) uz dva skoka.

Ivan Tomas (Široki Prima pivo, NLB 1-8) 9 utakmica, 37 minuta, 16.0 poena, 2.4 skoka, 7.1 asistencija, 1.0 ukradena lopta: Utakmicu na ovosezonskom nivou odradio je Ivan Tomas. Igrao je gotovo svih 40 minuta i ubacio 18 poena (4/6 za dva, 2/6 za tri, 4/4 slobodna) uz četiri skoka i tri asistencije.

Toni Dijan (Široki Prima pivo, NLB 1-8) 9 utakmica, 23 minute, 6.6 poena, 3.7 skokova: 27 minuta u porazu od Union Olimpije igrao je Toni Dijan. Dijan je obrambeno odradio dobar posao, uhvatio sedam skokova, a u napadu je dodao sedam poena (3/6 za dva, 0/1 za tri, 1/2 slobodna).

Željko Župić (Široki Prima pivo, NLB 1-8) 9 utakmica, 19 minuta, 5.7 poena, 3.7 skokova, 1.0 ukradena lopta: Dosad najmanju minutažu u NLB ligi imao je Željko Župić. U Ljubljani je igrao tek deset minuta i ubacio četiri poena (2/4 za dva, 0/1 za tri) uz dva napadačka skoka.

Dženan Rahimić (Bosna ASA BHT, BiH 5-0, Uleb kup 1-0): Košarkaši Bosne uspješno su startali u Uleb kupu. U susretu prvog kola nadigrali su engleski Guildford Heat 84:68. Dženan Rahimić za 15 minuta ubacio je dva poena (0/2 za dva, 2/2 slobodna) uz po skok, asistenciju i ukradenu loptu. U petom kolu prvenstva BiH Bosna je nadigrala u gostima Vogošću s visokih 114:63, a Rahimić je bio uspješniji nego u susretu s Englezima i ubacio je 11 poena.

Ivan Baković (Čapljina 1-4): Čapljina je u produžetku izgubila u Posušju 98:92. Iako je domaćin imao priličnih problema s ozljedama, Čapljinci su bili neuspješni. Ivan Baković bio je standardno najbolji pojedinac kod gostiju završivši susret s 26 poena.

Luka Hoti (Čapljina 1-4): Zadranin Luka Hoti nije briljirao u Posušju. Susret je završio s tek tri poena i nije imao prevelikog doprinosa u izborenom produžetku.

Teo Petani (Čapljina 1-4): Dobru utakmicu u Posušju odigrao je perspektivni Teo Petani. No niti njegovih 19 poena nije bilo dovoljno za pobjedu protiv borbenog domaćina.

Marin Vrsaljko (Posušje 2-3): Marin Vrsaljko jedan je od junaka pobjede Posušja protiv Čapljine. Upravo on tricom donio je produžetak Posušju, a susret je završio s devet ubačenih poena.

Milan Brečić (Zrinjski 2-2): Imoćanin u dresu Zrinjskog, nekadašnji član Splita i Dubrave, bio je ponajbolji igrač gostiju u Istočnom Sarajevu. Slavija je bila uspješnija 92:87, a Brečić je sa 17 poena predvodio strijelce Mostaraca.

Cipar

Alen Trepalovac (AEK Larnaca 2-3): AEK iz Larnace upisao je i drugi uzastopni poraz. U petom kolu poražen je na svom parketu od ETHA-e 74:66, a naš Alen Trepalovac bio je najbolji pojedinac kod domaćina s ubačenih 16 poena.

Saša Čuić (AEL Limassol 3-2): Gostujuću pobjedu upisao je AEL koji je bio uspješan kod ENAD-a 77:68. AEL je do pobjede došao i zahvaljujući još jednom solidnom izdanju našeg Saše Čuića koji je susret završio s devet ubačenih poena.

Češka

Denis Mujagić (Sadska 2-9) 8 utakmica, 29 minuta, 13.5 poena, 2.4 skoka, 1.4 asistencija: Sadska je ubilježila novi poraz u češkom prvenstvu. Iako su se odlično držali i bili blizu pobjede, igrači Sadske pokleknuli su u završnici i na gostovanju A Plus Brna upisali poraz 84:83. Denis Mujagić igrao je najviše kod gostiju, 36 minuta, i ubacio 12 poena (1/7 za dva, 1/4 za tri, 7/11 slobodna) uz pet skokova.

Estonija

Mateo Kedžo (Kalev Tallin, Baltička 2-4, Estonija 7-0, Uleb kup 1-0): Mateo Kedžo odigrao je svoju prvu utakmicu u sklopu estonskog prvenstva. Kalev je u gostima nadigrao Rakvere Tarvas 96:90, a Kedžo je za 22 minute ubacio deset poena (1/2 za dva, 1/2 za tri, 5/6 slobodna) uz pet skokova. U Uleb kupu Kalev je startao pobjedom protiv Panioniosa 81:68, a Kedžo nije ulazio u igru.

Finska

Ivan Ćubela (ToPo 9-1) 5 utakmica, 19 minuta, 10.0 poena, 2.2 skoka: ToPo nastavlja s uvjerljivim igrama u finskom prvenstvu. U desetom kolu upisao je laganu pobjedu protiv Componente 108:66, a Ivan Ćubela za 18 minuta ubacio je šest poena (2/2 za dva, 2/2 slobodna).

Francuska

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon 4-3) 7 utakmica, 32 minute, 10 poena, 5 skokova, 1 ukradena lopta, 1 asistencija: Očekivanu pobjedu u sedmom kolu francuskog prvenstva upisao je Hyeres Toulon na svom parketu protiv Clermonta. Toulon je slavio 93:74 uz dobru igru našeg internacionalca. Perinčić je igrao 29 minuta i ubacio 14 poena (2/4 za dva, 3/8 za tri, 1/2 slobodna) uz četiri skoka, dvije ukradene lopte i dvije asistencije.

Marin Prskalo (St. Valliers 2-7) 9 utakmica, 17 minuta, 7 poena, 2 skoka, 1 asistencija: St. Valliers je u derbiju začelja upisao poraz od Besancona 86:69. U jednosmjernom dvoboju Besancon je brzo osigurao bodove, a naš internacionalac u dresu gostiju, Marin Prskalo, nije briljirao. Igrao je 14 minuta i za to vrijeme ubacio četiri poena (2/3 slobodna) i napravio pet osobnih pogrešaka.

Makedonija

Nenad Delić (Strumica 5-1) Fiba kup: 2 utakmice, 15 minuta, 4.0 poena, 2.0 skoka, 1.0 asistencija: Strumica je u Fiba kupu napravila veliko iznenađenje i eliminirala Cedevitu. U uzvratu su Makedonci slavili 75:69, a naš Nenad Delić za deset minuta ubacio je četiri poena (2/3 za dva). U makedonskom prvenstvu Strumica je igrala kod Karpoš Sokola u Skoplju i slavila 78:61 bez minutaže našeg Delića.

Njemačka

Branimir Longin (EWE Oldenburg 5-3) 8 utakmica, 28 minuta, 11.6 poena, 3.3 skoka, 1.6 asistencija: U pobjedi nad Giessenom 88:85 Branimir Longin odigrao je utakmicu sezone. Longin je u sjajnoj šuterskoj večeri predvodio Oldenburg s 23 poena (4/5 za dva, 5/6 za tri), dva skoka i dvije ukradene lopte.

Jasmin Perković (EWE Oldenburg 5-3) 8 utakmica, 32 minute, 12.5 poena, 6.1 skok, 1.8 asistencija, 1.1 ukradena lopta: Još jednu odličnu utakmicu odradio je Jasmin Perković. U pobjedi nad Giessenom Perković je upisao double-double ostvarivši za 34 minute 17 poena (8/14 za dva, 1/2 slobodna) uz deset skokova i tri asstencije.

Perica Šimić (Wolfenbüttel Dukes 1-7) 8 utakmica, 19 minuta, 6.1 poen, 4.4 skoka: Očekivani poraz upisali su Dukesi na gostovanju kod Ehingena. Odlično su se držali većim dijelom susreta, u završnici i priprijetili potpunim povratkom u utakmicu, ali snage nije bilo i domaćin je slavio 81:76. Kod poraženog Wolfenbüttela 16 minuta igrao je Perica Šimić i ubacio četiri poena (2/4 za dva, 0/2 slobodna) uz četiri skoka.

Grčka

Andrija Žižić (Panathinaikos, Grčka 4-0, Euroliga 3-0) Euroliga: 3 utakmice, 12 minuta, 5.0 poena: Panathinaikos još ove sezone u grčkom prvenstvu i Euroligi ne zna za poraz. Isto tako Andrija Žižić u Euroligi još nije uhvatio niti jedan jedini skok. U susretu u Beogradu Partizan je svladan 94:90, a Žižić je za osam minuta ubacio četiri poena (2/3 za dva) uz pet osobnih pogrešaka. U grčkom prvenstvu uz dosta muke svladan je Aris 81:76, a Žižić je za 13 minuta ubacio devet poena (4/5 za dva, 1/2 slobodna) uz također pet osobnih pogrešaka.

Jurica Žuža (Rethimno 1-3): Žužin Rethimno upisao je i treći prvenstveni poraz. Ovaj put na svom parketu poražen je od Kolossosa 86:85 u produžetku uz dobru igru našeg centra- Žuža je za 20 minuta ubacio deset poena (3/4 za dva, 4/5 slobodna) uz tri skoka, blokadu i pet izborenih prekršaja.

Ivo Josipović (Kolossos 1-3): Pobjeda Kolossosa kod Rethimna je prva pobjeda Josipovićeve momčadi ove sezone. U važnom uspjehu za Kolossos veliki doprinos dalo je i naše krilo koje je ubacilo za 27 minuta 17 poena (3/3 za dva, 3/5 za tri, 2/2 slobodna) uz pet skokova.

Matija Češković (Kolossos 1-3): Matija Češković nije bio uspješan poput Josipovića. Dobio je i skromnijih osam minuta koje neće baš po najboljem pamtiti. Ubacio je tek jedan poen (1/4 slobodna) uz tri izborena prekršaja, blokadu i dvije izgubljene lopte.

Boris Džidić (Halkidas 4-3): U sedmom kolu druge grčke lige Boris Džidić s Halkidasom je ugostio Iraklis i upisao pobjedu 76:72. Bivši igrač Cibone za 19 minuta ubacio je devet poena (1/2 za dva, 2/5 za tri, 1/2 slobodna) uz tri skoka.

Ozren Mišić (Iraklis 4-3): Još jednu dobru utakmicu odigrao je Ozren Mišić. Međutim to nije bilo dovoljno obzirom da je njegov Iraklis poražen na gostovanju kod Halkidasa. Mišić je za 31 minutu ubacio 14 poena (2/6 za dva, 2/3 za tri, 4/5 slobodna).

Hrvoje Henjak (Panorama 6-1): Uz dosta muke Panorama je svladala na svom parketu Dafni 64:61. Velike zasluge za pobjedu idu Hrvoju Henjku koji je za 27 minuta ubacio 20 poena (8/11 za dva, 4/4 slobodna).

Ivan Škara (Xanthi 3-4): Xanthi našeg Ivana Škare poražen je na svom parketu od MENT-a 83:74. Škara kao i veći dio momčadi nije briljirao i za 20 minuta ubacio je šest poena (0/1 za dva, 2/2 za tri) uz tri skoka.

Mađarska

Joško Garma (ZTE KK 2-4) 5 utakmica, 32.4 minute, 14.4 poena, 4.4 skoka: Novi poraz upisao je ZTE. Ovaj put na svom parketu poraženi su od odličnog Dombovara 80:75 uz solidnu predstavu Joška Garme. Nekadašnji centar Zagreba igrao je 35 minuta i ubacio 12 poena uz pet skokova i blokadu.

Srđan Helbich (Nyiregyhazy 3-3) 5 utakmica, 25.2 minute, 12.2 poena, 4.0 skoka: Marso iz Nyiregyhazyja je na svom parketu s lakoćom nadigrao Univer KSE i svladao ga 87:68. U petorci domaćina našao se i Srđan Helbich koji je za 28 minuta ubacio devet poena uz pet skokova.

Martin Mihajlović (Kormend 3-3) 6 utakmica, 18.5 minuta, 8.7 poena, 4.7 skokova: Skromnu utakmicu odigrao je Martin Mihajlović u porazu Kormenda na svom parketu od Pecsa 67:66. Mihajlović je igrao tek osam minuta i upisao jedan skok uz šut 0/2.

Bojan Lapov (Pecs 3-3) 6 utakmica, 23.5 minute, 9.3 poena, 4.8 skokova: Bojan Lapov u pobjedi Pecsa bio je dosta konkretniji od Mihajlovića. Igrao je 23 minute i ubacio deset poena ušavši s klupe.

Izrael

Nikola Vujčić (Maccabi Elite, Izrael 3-0, Euroliga 2-1) Izrael: 2 utakmice, 19 minuta, 9.0 poena, 5.0 skokova, 3.5 asistencije, 1.0 ukradena lopta. Euroliga: 2 utakmice, 29.5 minuta, 13.0 poena, 5.0 skokova, 4.0 asistencije, 1.5 ukradena lopta: Zbog ozljede Nikola Vujčić nije igrao u euroligaškom dvoboju u kojem je Maccabi porazio Efes Pilsena.

Italija

Roko Leni Ukić (Lottomatica, Italija 6-3, Euroliga 0-3) Italija: 8 utakmica, 27.4 minute, 11.3 poena, 2.9 skokova, 3.1 asistencija, 1.4 ukradena lopta. Euroliga: 3 utakmice, 32 minute, 11.7 poena, 2.7 skokova, 6.0 asistencija: Prošli tjedan Roko Ukić nije briljirao kao u nekim susretima ove sezone. Lottomatica je prvo poražena od Fenerbahcea u Euroligi, a Roko je susret završio s devet poena (4/7 za dva, 0/4 za tri, 1/1 slobodna), pet skokova i dvije asistencije na kontu dok je u talijanskom prvenstvu lako svladan Air Avellino 106:90 uz sedam poena (1/3 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna) i tri skoka našeg reprezentativca.

Dalibor Bagarić (Upim Bologna, Italija 3-6, Uleb kup 0-1) Italija: 8 utakmica, 13.1 minuta, 4.8 poena, 3.3 skoka, 1.0 ukradena lopta, 1.0 blokada: Dalibor Bagarić zbog gripe je propustio susret talijanskog prvenstva protiv Bielle, no nastupio je u Moskvi u porazu od Dinama u Uleb kupu. Bagara je igrao načet bolešću tek tri minute i uhvatio jedan skok.

Litva

Marko Popović (Žalgiris, Litva 5-0, Baltička 5-0, Euroliga 1-2) Litva: 5 utakmica, 20 minuta, 12.8 poena, 3.4 asistencije, 1.4 skok, 1.4 ukradena lopta. Baltička: 5 utakmica, 19 minuta, 8.8 poena, 1.6 skokova, 1.6 asistencija, 1.4 ukradena lopta. Euroliga: 3 utakmice, 22 minute, 11.7 poena, 2.0 skoka, 2.0 asistencije: Marko Popović sa Žalgirisom bilježi prošli tjedan polovičan učinak. Prvo je upisao poraz u Euroligi protiv Montepaschija 89:64 u susretu u kojem je bio među boljim pojedincima kod Litavaca. Za 24 minute ubacio je 11 poena (0/2 za dva, 3/6 za tri, 2/2 slobodna) uz četiri skoka. Uslijedio je susret u litavskom prvenstvu protiv Techasasa i pobjeda 95:73. Popović je igrao 24 minute i ubacio 11 poena (1/4 za dva, 3/8 za tri) uz četiri asistencije, dva skoka i dvije ukradene lopte.

Poljska

Kristijan Ercegović (Gornik 3-3) 6 utakmica, 25 minuta, 10.5 poena, 6.0 skokova: Kristijan Ercegović nastavlja sa solidnim igrama u poljskom prvenstvu. Iskusni centar upisao je s Gornikom domaći poraz pomalo neočekivano od Polonije 73:55. Za 23 minute Ercegović je ubilježio deset poena (3/10 za dva, 4/8 slobodna) uz sedam skokova.

Rusija

Krešimir Lončar (Lokomotiv Rostov 4-4) 5 utakmica, 25 minuta, 9.2 poena, 5.4 skoka, 2.4 asistencije: Rostovski Lokomotiv svladao je početkom tjedna bez ikakvih problema na svom parketu Novosibirsk 97:66. Krešo Lončar nije se naigrao, igrao je tek 12 minuta i ubacio dva poena (1/5 za dva) uz skok i asistenciju. U susretu s Himijem u kojem je Lokomotiv poražen 92:80, Lončar je bio agresivniji i bolji te je za 33 minute ubacio 13 poena (6/11 za dva, 1/5 slobodna) uz pet skokova i tri asistencije.

Dubravko Zemljić (Novosibirsk 0-6) 3 utakmice, 21 minuta, 8.9 poena, 2.0 skoka, 1.6 asistencija: U visokom porazu od Lokomotiva u Rostovu Dubravko Zemljić uklopio se u sivilo Novosibirska. Igrao je 19 minuta i ubacio četiri poena (0/4 za dva, 1/2 za tri, 1/2 slobodna). U porazu od Samare 101:81 Zemljić je igrao 19 minuta i ubacio sedam poena (2/3 za dva, 0/1 za tri, 3/4 slobodna) uz tri skoka.

Igor Miličić (Enisey 0-9) 10 utakmica, 24 minute, 9.4 poena, 2.2 skoka, 3.8 asistencija: Enisey nikako ne može do prve ovosezonske pobjede. Novi poraz stigao je u Krasnojarsku u derbiju začelja protiv Universiteta 96:91. U slabom Eniseyu vrlo dobro i dalje igra Igor Miličić koji je u ovom porazu ubacio za 22 minute 11 poena (4/6 za dva, 0/3 za tri, 3/4 slobodna) i dodao dvije asistencije i dva skoka.

Nikša Prkačin (Dinamo Moskva, Rusija 7-1, Uleb kup 1-0) Rusija: 14 utakmica, 20 minuta, 9.3 poena, 5.4 skoka, 1.1 asistencija: Sjajan tjedan je iza moskovskog Dinama. Otvoren je pobjedom u Uleb kupu nad Upimom 91:66 u kojoj je Nikša Prkačin za 15 minuta ubacio pet poena (2/3 za dva, 1/2 slobodna) uz dvije asistencije i tri ukradene lopte. Zatim je uslijedila ona najslađa pobjeda u dosadašnjem dijelu sezone, u prvenstvu je svladan CSKA 82:80. Prkačin je u ovoj pobjedi igrao 11 minuta i ubacio osam poena (3/7 za dva, 2/2 slobodna) uz četiri skoka.

Damir Markota (Spartak St. Petersburg 2-5) Rusija: 7 utakmica, 29 minuta, 12.1 poen, 5.3 skokova, 2.9 asistencija. Fiba kup: 2 utakmice, 24.5 minute, 9.0 poena, 7.0 skokova, 1.0 ukradena lopta: Spartak je uspješno odradio posao u Fiba kupu i u prvom krugu eliminirao Odessu. U uzvratnom dvoboju u kojem je Spartak slavio 88:84 Damir Markota je igrao 14 minuta i ubacio pet poena (2/2 za dva, 1/1 slobodna), uhvatio četiri skoka i ozlijedio se te propustio prvenstveni dvoboj u subotu.

Damir Miljković (Spartak Primorje 3-4) 8 utakmica, 19 minuta, 7.5 poena, 2.0 skoka, 2.2 asistencije: Drugo veliko iznenađenje prošlog tjedna u Rusiji priredio je Spartak gostujućom pobjedom kod jakog Triumfa 83:80. Damir Miljković u ovom uspjehu sudjelovao je s dva poena (1/2 za dva, 0/1 za tri) i dva skoka za svega sedam minuta.

Slovačka

Dražen Klarić (Svit 7-3) 10 utakmica, 34.4 minute, 17.8 poena, 6.0 skokova, 2.1 asistencija: U derbiju desetog kola slovačkog prvenstva Svit je poražen na gostovanju kod Pezinoka 86:74. Dražen Klarić bio je standardno dobar i za 23 minute ubacio je 14 poena uz dva skoka.

Darko Pezer (Svit 7-3) 10 utakmica, 30.1 minuta, 10.4 poena, 1.9 skokova, 2.9 asistencija: U porazu od Pezinoka Pezer je bio ponajbolji pojedinac kod Svita. Igrao je 37 minuta i ubacio 15 poena uz pet skokova.

Antonio Bičvić (Dolny Kubin 4-6) 10 utakmica, 24.8 minuta, 14.1 poen, 1.8 skok, 1.7 asistencija: Dolny Kubin u desetom prvenstvenom kolu teško je poražen na svom parketu 80:50 od Lučeneca. Antonio Bičvić bio je solidan i za 27 minuta ubacio 11 poena uz pet skokova i dvije asistencije.

Igor Kovačević (Dolny Kubin 4-6) 10 utakmica, 28.7 minuta, 10.3 poena, 2.4 skoka, 4.7 asistencija: U porazu od Lučeneca Igor Kovačević bio je ponajbolji pojedinac Kubina. Igrao je svih 40 minuta i ubacio 13 poena uz pet skokova i pet asistencija.

Mirko Ščekić (Dolny Kubin 4-6) 10 utakmica, 26.4 minute, 7.6 poena, 3.6 skokova3.8 asistencija: Ščekić se nije istaknuo protiv Lučeneca. Odigrao je jednu od lošijih utakmica sezone i za 18 minuta ubacio tek tri poena uz pet skokova i tri asistencije.

Mario Bratić (Handlova 3-7) 7 utakmica, 20.4 minute, 7.9 poena, 3.0 skoka: Neizvjestan dvoboj igran je u Handlovi gdje je istoimeni domaćin s tijesnih 67:66 svladao Nitru. Mario Bratić u redovima pobjednika za 18 minuta ubacio je devet poena uz sedam skokova.

Marko Vlaić (Handlova 3-7) 10 utakmica, 28.1 minuta, 9.1 poen, 4.2 skoka, 1.5 asistencija: Veliku minutažu protiv Nitre imao je Marko Vlaić. Igrao je 32 minute i ubacio šest poena uz tri skoka.

Hrvoje Gašparac (Nitra 3-7) 10 utakmica, 29.5 minuta, 11.5 poena, 2.1 skok, 3.3 asistencije: Kod Nitre prvo ime u porazu od Handlove bio je Hrvoje Gašparac. No niti njegova odlična igra i 17 poena, dva skoka i dvije asistencije za 31 minutu, nisu pomogli.

Saša Janković (Nitra 3-7) 10 utakmica, 19.8 minuta, 9.5 poena, 3.5 skoka: Saša Janković nije se istaknuo protiv Handlove. Sve što je napravio za osam minuta su tri uhvaćena skoka.

Hrvoje Puljko (Prievidza 2-8) 5 utakmica, 29.8 minuta, 22.2 poena, 2.6 skokova, 3.2 asistencije: Novi poraz Prievidza je upisala protiv Intera iz Bratislave 88:70. U dresu Prievidze ponovno je prvo ime bio Hrvoje Puljko koji je za 28 minuta ubacio 15 poena uz tri skoka i tri asistencije.

Ognjen Petrović (Inter Bratislava 7-3) 10 utakmica, 14.9 minuta, 4.1 poen, 1.1 skok: Svega devet minuta dobio je Ognjen Petrović u pobjedi Intera protiv Prievidze. Za to vrijeme ubacio je tri poena uz dvije asistencije.

Ivan Barišić (Komarno 5-5) 10 utakmica, 24.5 minute, 9.3 poena, 2.1 skok, 1.8 asistencija: U porazu Komarnog od Levica 85:80 Ivan Barišić bio je na svom prosjeku. Igrao je 35 minuta i ubacio devet poena uz dva skoka i četiri asistencije.

Goran Marić (Komarno 5-5) 7 utakmica, 13.4 minute, 6.4 poena, 3.3 skoka: Dobru rolu za 12 minuta odradio je Goran Marić. On je ubacio osam poena uz dva skoka i dvije asistencije.

Stipe Pivac (Komarno 5-5) 7 utakmica, 26.9 minuta, 16.3 poena, 5.4 skoka, 2.1 asistencija: U 20 minuta u porazu Komarnog kod Levica, Stipe Pivac je ubacio 12 poena uz tri skoka i tri asistencije.

Slovenija

Ljubo Šamadan (Geoplin Slovan, Slovenija 3-2, NLB 3-6) Slovenija: 5 utakmica, 16 minuta, 4.0 poena, 2.8 skokova. NLB: 24 minute, 9.1 poen, 4.0 skoka, 1.1 ukradena lopta: Sredinom tjedna Geoplin Slovan je u slovenskom prvenstvu svladao Loku 83:75. Šamadan se nije istaknuo, za 12 minuta ubacio je četiri poena (0/1 za tri, 4/5 slobodna) uz dva skoka. No zato je u subotnjem porazu od Zadra briljirao. Za 29 minuta ubacio je 27 poena (4/7 za dva, 6/7 za tri, 1/1 slobodna) uz pet skokova.

Stipe Modrić (Geoplin Slovan, Slovenija 3-2, NLB 3-6) Slovenija: 5 utakmica, 34 minute, 13.2 poena, 10.2 skokova, 1.8 asistencija, 1.0 ukradena lopta. NLB: 9 utakmica, 28 minuta, 9.0 poena, 4.8 skokova, 1.2 asistencije, 2.1 ukradena lopta: Vrlo dobar bio je Modrić protiv Loke. S 13 poena (5/8 za dva, 0/1 za tri, 3/3 slobodna), 10 skokova, dvije asistencije i tri blokade bio je ponajbolji pojedinac kod Geoplina. U Zadru nije bio na tako visokom nivou. Za 24 minute ubacio je osam poena (4/6 za dva, 0/2 za tri) uz tri skoka i tri ukradene lopte.

Zvonimir Kovačević (TCG Loka 2-3) 5 utakmica, 24 minute, 11.8 poena, 1.2 skoka, 1.0 asistencija, 1.0 osvojena lopta: Utakmicu sezone odigrao je Zvonimir Kovačević u porazu od Geoplin Slovana. Za 25 minuta ubacio je 21 poen (4/5 za dva, 4/9 za tri, 1/2 slobodna) uz tri skoka.

Vlado Pašalić (Luka Koper 3-2) 5 utakmica, 30 minuta, 9.6 poena, 7.0 skokova, 1.4 asistencija, 1.4 blokada, 1.0 osvojena lopta: Vlado Pašalić nije odigrao briljantnu utakmicu u pobjedi nad Roglom 75:71. Za 24 minute ubacio je pet poena (2/4 za dva, 1/1 slobodna) uz dvije asistencije.

Vjeran Soldo (Krka 4-1) 5 utakmica, 18 minuta, 8.6 poena, 4.6 skokova: Krka je u Novom Mestu očekivano nadigrala Elektru i slavila 83:71. 19 minuta u ovom susretu dobio je kod pobjednika Vjeran Soldo i iskoristio ih za pet poena (1/4 za dva, 3/4 slobodna) uz tri skoka.

Davor Marcelić (Krka 4-1) 5 utakmica, 31 minuta, 13.0 poena, 4.8 skokova, 1.4 asistencija: Solidan u pobjedi nad Elektrom bio je Davor Marcelić. On je igrao 29 minuta i ubacio 11 poena (1/2 za dva, 3/6 za tri).

Dražen Bubnić (Elektra 2-3): U svojoj prvoj utakmici u dresu Elektre Dražen Bubnić upisao je poraz. Na gostovanju kod Krke nije pomoglo njegovih 13 poena (5/8 za dva, 1/3 za tri) i sedam skokova.

Miroslav Jurić (Kraški Zidar 2-3) 5 utakmica, 35 minuta, 18.2 poena, 3.2 skoka, 2.2 asistencije: Kraški Zidar doživio je u petom kolu ružan poraz na svom parketu od Zlatoroga 89:59. Jedini raspoložen u domaćem sastavu bio je Miroslav Jurić koji je za 35 minuta ubacio 17 poena (4/7 za dva, 2/5 za tri, 3/4 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Robert Troha (Helios, Slovenija 4-1, NLB 2-7) Slovenija: 24 minute, 10.6 poena, 2.6 skokova, 1.2 asistencije, 1.2 ukradene lopte. NLB: 8 utakmica, 30 minuta, 13.9 poena, 2.3 skoka, 2.1 asistencija, 1.6 osvojena lopta: Helios nastavlja u ritmu pobjeda u slovenskom prvenstvu – poraz u NLB ligi. U slovenskom prvenstvu poražen je Alpos 85:72, a Robert Troha za 29 minuta ubacio je 23 poena (7/9 za dva, 2/5 za tri, 2/3 slobodna) uz dva skoka i dvije osvojene lopte. U NLB ligi svladala ih je Vojvodina 69:64 u Domžalama, a Troha je za 27 minuta ubacio 13 poena (5/8 za dva, 1/5 za tri) uz dvije ukradene lopte.

Nikola Vladović (Zagorje 0-5) 5 utakmica, 28 minuta, 10.4 poena, 5.6 skokova: Najbolju utakmicu dosadašnjeg dijela sezone odigrao je Nikola Vladović, no unatoč tome Zagorje je poraženo protiv Hopsa 89:82. Vladović je za 33 minute ubacio 15 poena (6/8 za dva, 3/4 slobodna) uz šest skokova i tri asistencije.

Španjolska:

Marko Tomas (Fuenlabrada 2-5) 7 utakmica, 14.0 poena, 3.6 skokova, 2.4 asistencije: Fuenlabrada je prošli tjedan došla do druge prvenstvene pobjede. Marko Tomas bio je ponovno među najboljima kod Alte i upisao je 20 poena (2/6 za dva, 3/3 za tri, 7/8 slobodna) uz tri skoka i dvije asistencije za 34 minute.

Zoran Planinić (Tau Ceramica, Španjolska 5-2, Euroliga 2-1) 7 utakmica, 20 minuta, 9.1 poen, 2.9 skokova, 2.6 asistencija. Euroliga: 3 utakmice, 25 minuta, 12.7 poena2.3 skoka, 3.7 asistencija, 2.0 ukradene lopte.: Tau Ceramica upisala je dvije sigurne pobjede. Tjedan je otvoren euroligaškim gostovanjem u Sopotu kod Prokoma i pobjedom 82:66. U tom susretu Planinić je igrao 25 minuta i ubacio 12 poena (4/6 za dva, 4/6 slobodna) uz dva skoka, tri asistencije i četiri ukradene lopte. U španjolskom prvenstvu svladana je u gostima Gran Canaria 69:58 uz Zoranovih osam poena (2/6 za dva, 0/2 za tri, 4/6 slobodna), šest asistencija i dva skoka.

Mario Stojić (ViveMenorca 1-6) 7 utakmica, 10.9 poena, 1.5 skok: Velikim preokretom na gostovanju kod Murcije Menorca je umalo došla od minus 20 do pobjede. Međutim nije uspjela do kraja okrenuti rezultat. Mario Stojić bio je prvo ime kod gostiju s ubačenih 19 poena (4/5 za dva, 2/5 za tri, 5/7 slobodna).

Marino Baždarić (ViveMenorca 1-6) 6 utakmica, 25 minuta, 8.6 poena, 1.1 skok, 1.7 asistencija: Baždarić je protiv Murcije odigrao skromnu utakmicu. Za 31 minutu ubacio je tek tri poena (0/1 za dva, 1/3 za tri) uz tri skoka i dvije asistencije.

Mario Kasun (AXA Barcelona, Španjolska 6-1, Euroliga 2-1) Španjolska: 7 utakmica, 15 minuta, 8.4 poena, 4.1 skok. Euroliga: 3 utakmice, 19 minuta, 13.7 poena, 3.7 skokova, 1.0 asistencija, 1.0 blokada: Dvije pobjede prošli tjedan bilježi Barcelona. U Euroligi je na svom parketu svladala Roanne uz izvrsnu igru Marija Kasuna koji je za 30 minuta ubacio 22 poena (9/12 za dva, 4/4 slobodna) uz pet skokova, dvije asistencije i dvije blokade. Kasun je dobru igru prikazao i u španjolskom prvenstvu gdje je Barcelona nadjačala Leona 67:56. Kasun je za 22 minute ubacio osam poena (4/6 za dva, 0/1 slobodna) uz deset skokova.

Stanko Barać (Pamesa, Španjolska 5-2, Uleb kup 1-0) Španjolska: 5 utakmica, 17 minuta, 5.6 poena, 4.8 skokova, 1.0 blokada: Sve bolje igra Stanko Barać. U Uleb kupu Pamesa je nadigrala Deutsche Bank Skylinerse s 85:63, a Barać je bio ponajbolji pojedinac momčadi iz Valencije s 14 poena (5/8 za dva, 0/1 za tri, 4/4 slobodna) i osam skokova. Nije loše Stanko odigrao niti u prvenstvu u nedjelju. Pamesa je slavila u Leonu 81:70 uz devet poena (3/7 za dva, 0/1 za tri, 3/5 slobodna), 12 skokova i dvije blokade našeg centra.

Davor Kus (Unicaja, Španjolska 2-5, Euroliga 2-1) Španjolska: 7 utakmica, 29 minuta, 10.3 poena, 1.0 skok, 2.6 asistencija. Euroliga: 3 utakmice, 25 minuta, 16.3 poena, 1.7 asistencija: Nakon Cibone Unicaja je svladala u Euroligi i Armani iz Milana. Na gostovanju u Milanu momčad iz Malage slavila je 74:65, a Davor Kus ubacio je devet poena (0/2 za dva, 1/2 za tri, 6/6 slobodna). Sličan učinak Kus je imao u novom prvenstvenom porazu i to u Malagi od Iurbentije Bilbao. Unicaja je poražena 77:76, a Kus je ubacio devet poena (1/4 za dva, 0/2 za tri, 7/7 slobodna) uz četiri asistencije, tri ukradene lopte i dva skoka.

Marko Banić (Iurbentia Bilbao 5-2) 7 utakmica, 23 minute, 9.0 poena, 4.4 skoka: Iurbentia je najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela ACB sezone. Petu pobjedu upisala je kod Unicaje uz ne baš briljantnu igru Marka Banića. Naš centar je za 12 minuta ubacio četiri poena (1/5 za dva, 2/2 slobodna).

Drago Pašalić (Iurbentia Bilbao 5-2) 7 utakmica, 12 minuta, 4.4 poena, 2.2 skoka: Najbolja utakmica Drage Pašalića u dresu Iurbentije. Splićanin je igrao 18 minuta i to odlično iskoristio ubacivši deset poena (4/6 za dva, 2/2 slobodna) uz šest skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Švedska

Srđan Subotić (Sundsvall 5-1): Srđan Subotić, nakon kasnog priključivanja novoj momčadi, odigrao je odličnu utakmicu u debiju. Na žalost to nije pomoglo da njegov Sundsvall ostane stopostotan. Iako su na poluvremenu imali plus 16, domaćini su poraženi od Borasa 86:85, a Subotić je za 29 minuta ubacio 15 poena (5/5 za dva, 1/2 za tri, 6/7 slobodna) uz četiri asistencije.

Turska

Sandro Nicević (Bešiktaš, Turska 4-2, Uleb kup 0-1): Turska: 6 utakmica, 27 minuta, 13.5 poena, 8.3 skokova, 2.7 asistencije: Uspješan tjedan je iza Bešiktaša i Sandra Nicevića. U Uleb kupu Bešiktaš je nadjačao u gostima Ventspils 87:79, a Nicević je za 35 minuta ubacio 16 poena (5/10 za dva, 6/6 slobodna) uz četiri skoka, tri osvojene lopte i dvije asistencije. Naš centar bio je dobar i u turskom prvenstvu gdje je Bešiktaš nadigrao Darusafaku sa 73:58. Nicević je ubacio 12 poena (6/11 za dva) uz sedam skokova i tri asistencije.

Tomislav Ružić (Kepez 2-4) 4 utakmice, 35 minuta, 14.5 poena, 7.8 skokova, 1.5 asistencija: Kepez je upisao očekivani poraz kod Pinar Karsiyake unatoč dobroj igri Tome Ružića. Karsiyaka je slavila 88:82, a Ružić je za 38 minuta ubacio 18 poena (5/7 za dva, 2/6 za tri, 2/2 slobodna) uz osam skokova.

Ukrajina

Vladimir Krstić (BC Kijev, Ukrajina 6-0, Uleb kup 1-0): Kijevljani imaju i dalje stopostotan učinak u ukrajinskom prvenstvu. U šestom kolu nadjačali su u gostima Pulsar 95:60, a Vladimir Krstić igrao je 17 minuta i ubacio jedan poena (0/1 za tri, 1/1 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije. U Uleb kupu u gostima su iznenadili talijanski Benetton svladavši ga 77:73. Krstić je u ovoj pobjedi sudjelovao 16 minuta i ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/2 za tri) uz četiri skoka, tri ukradene lopte i dvije asistencije.