Stojić i Baždarić najbolji Hrvati

Kristian Hohnjec • subota, 17.11.2007.

Tau Ceramica Nevena Spahije i Zorana Planinića dobila je derbi koji to i nije bio. Neraspoloženi Davor Kus bio je jedan od razloga potopa Unicaje u Vitoriji. Tomasova Fuenlabrada slavila je protiv Pamese Stanka Baraća, dok su najbolji učinak ostvarili Marino Baždarić i Mario Stojić u prvoj domaćoj pobjedi Menorce...

Utakmica Tau Ceramice i Unicaje bila je odlučena već nakon 30 minuta (66:40). Zoran Planinić gađao je slabo iz igre (2/8), a bolje s linije slobodnih bacanja (6/8). Na kraju je u 18 minuta zabilježio 11 poena i šest skokova. Davor Kus tjedan je zaključio bez pogođenog šuta. Kao i u Euroligi šutirao je 0/3 iz igre, a za 20 minuta ubacio je dva slobodna bacanja uz skok i dodavanje. Igor Rakočević (23 poena) i Boniface N'Dong (23 minuta, 24 koševa, 11 skokova, tri blokade) odigrali su najbolje.

Menorca je konačno došla do pobjede na domaćem parketu. Kao i Keramičari, Stojićeva i Baždarićeva momčad sve je riješila već u prve tri četvrtine (71:48). Stojić je bio najkorisniji igrač na terenu (valorizacija 26) s 20 koševa (3/6 za dva, 2/3 za tri, 8/8 s linije), dva skoka, tri asista i dvije "krađe". Baždarić je ubacio 16 poena (4/8 za tricu) uz pet skokova i dva dodavanja.

Fuenlabrada je tijekom cijele utakmice vodila, a u zadnje tri minute ušla je s kapitalnih 65:56. Ruben Douglas sam ih je vratio u igru (67:64), ali Litavac Timinskas nije pogodio tricu za izjednačenje. Marko Tomas imao je lošu šutersku večer (0/5 za dva, 3/7 za tri, 3/5 slobodna), a 36 minuta zaključio je s 12 poena, tri skoka i četiri asistencije. Za Pamesu Stanko Barać odigrao je još jednu solidnu partiju - 26 minuta, 11 poena (4/6 za dva, 1/2 za tri), šest skokova, dvije ukradene, tri izgubljene lopte, asistencija i blokada.

Joventud je vodeću poziciju zadržao pobjedom nad posljednjim Estudiantesom, dok je najzanimljivije bilo u Valladolidu. Darius Pakamanis tricom u posljednjim sekundama donio je domaćinu pobjedu nad Gran Canarijom (89:88).

ACB, 8. kolo: Tau Ceramica - Unicaja 84:62; Menorca - Cajasol 102:71; Fuenlabrada - Pamesa 69:65; Valladolid - Gran Canaria 89:88; Estudiantes - Joventud 70:85.