Popović povukao Žalgiris u derbiju

Branimir Korać • subota, 17.11.2007.

Veliki litavski derbi otišao je na stranu Žalgirisa. Velike zasluge za to idu i našem reprezentativcu Marku Popoviću koji je predvodio strijelce Žalgirisa sa 16 poena...

Devet od 16 poena Popović je ubacio u drugoj četvrtini u kojoj je s tri trice povukao Žalgiris koji je serijom 16:3 preuzeo kontrolu nad rezultatom. U trećoj četvrtini Žalgiris je imao i visokih plus 17, no Lietuvos se u zadnjih deset minuta vraća i smanjuje na svega pet poena zaostatka, ali Bradley, Maciulis i Collins pobrinuli su se kako susret ipak ne bi otišao u neizvjesnost.

Uz Popovića kod domaćina se istaknuo Goran Jurak s 12 poena (5/6) i sedam skokova. Kod gostiju Chuck Eidson ubacio je 17 poena (6/9, 5/5 trica), a Mindaugas Lukauskis dodao je 15 poena (5/6).

U drugom susretu Ventspils je nadigrao Neptunas i svladao ga 97:67. U jednostranom susretu kod domaćina su se istaknuli Jimmy Baxter s 18 poena (6/13), Akinlolu Akingbala sa 17 poena (8/10) i deset skokova te Kaspars Cipruss s 14 poena (5/9) i deset skokova.