Vodeni sportovi

Jadran - Mladost: Splitski trening

Hrvoje Vuković • nedjelja, 18.11.2007.

Mladostaši su ovog vikenda nastavili s pobjedama u domaćem prvenstvu, a u desetom kolu u gostima je stradao splitski Jadran. "Žapci" nisu imali nikakvih problema protiv slabašnih Splićana i zasluženo u Zagreb nose dva boda...

JADRAN SD - MLADOST 6:19 (2:5, 1:4, 2:4, 1:6)

1.HVL, 10.kolo, 17.11.2007., Split, Bazen u Poljudu

Jadran SD: Škiljo, Blažević, Bosančić 2, Letica, Vukić 1, Kuzmanić 1, Milardović, Grubišić 1, Brnas, Pleić 1, Banovac, Čovrilo, Vlaić, Travnikar 1, trener: Jurčević

Mladost: Jurin, Burić 1, Smith 1, Vrdoljak 2, Iosep 2, Franković 1, Antonijević 3, Đogaš 5, Martinić 1, Muslim 1, Buljubašić 1, Franičević, Pavić, Lončar 1, trener: Damjanić

Suci: Blažić (Rijeka) i Curić (Dubrovnik)

Jadran SD nije predstavljao nikakav problem momčadi Mladosti. Zagrebački su vaterpolisti u Split došli po već unaprijed upisana dva boda i to potvrdili u bazenu. Već nakon prve četvrtine gosti su poveli s 5:2 i više se nisu osvrtali. Do poluvremena je očita razlika u kvaliteti rezultirala s plus šest za "žapce", da bi do kraja utakmice prednost narasla na visokih plus 13 (6:19).

Ovo je ujedno bila i posljednja ligaška provjera Mladosti prije vrlo važnog gostovanja u Euroligi kod Jadrana iz Herceg Novog, a trener Milorad Damjanić danas je mogao isprobati i uvježbati i poneke akcije za taj nadolazeći susret. Prvo ime današnje utakmice bio je Teo Đogaš s pet pogodaka, dok je Antonijević pridodao tri gola.