Vodeni sportovi

Primorje - POŠK: Preporođeni gosti

Hrvoje Vuković • nedjelja, 18.11.2007.

Nakon niza sezona provedenih na dnu tablice, nekada slavni splitski klub ove je godine ipak napravio korak naprijed, a kao potvrda dobre forme stigla je i peta prvenstvena pobjeda u gostima kod riječkog Primorja...

PRIMORJE EB – POŠK 10:11 (4:2, 3:3, 3:4, 0:2)

1.HVL, 10.kolo, Rijeka, Bazen na Kantridi, 17.11.2007.:

Primorje EB: Križanec, Verač, Car 1, Krapić 2, An. Brala, Frajman, Tiškivski 2, Al. Brala, Vrlić 2, Barač 2, Beltrame, Bratić 1, Jurišić, Krizman, trener: Roje

POŠK: Kačić, Barbarić, Zatović 1, Delaš 2, Bezić, Živković 1, Popović 3, Vuleta 2, Maras, Maškarić, Delić, Oreb 2, Vranković, Bokavšek, trener: Asić

Suci: Tomić (Zagreb) i Štampalija (Šibenik)

Splitski POŠK ove je godine ozbiljno naumio pobjeći s dna ljestvice. U svom desetom ligaškom nastupu POŠK-ovci su gostovali kod Primorja koje je bilo bliže pobjedi sve do posljednje dionice, kada su Splićani uspjeli preokrenuti rezultat i doći do nova dva boda. Riječki vaterpolisti bolje su ušli u susret, stvorili prednost od dva gola i držali goste na distanci. Sa 7:5 na poluvremenu, Primorje je mirno ušlo u treću četvrtinu u kojoj se POŠK vraća na minus jedan (10:9) i puše za vrat domaćinima, da bi u posljednjih osam minuta režirali i potpuni preokret. Popović je bio kreator izjednačujućeg pogotka, nakon čega 2 minute i 47 sekundi prije kraja Živković golom za 10:11 donosi Splićanima puni plijen.

Ponajbolji u redovima Primorja bili su Tiškivski, Vrlić, Barač i Krapić sa po dva pogotka, dok su kod POŠK-a najbolji strijelci bili Popović s tri te Delaš, Vuleta i Oreb sa po dva gola.