Borik – Zabok: Drama za kraj

Sanja Čalić • nedjelja, 18.11.2007.

Momčad Borik – Puntamike ostavila je nakon utakmice sa Zabokom svoju publiku poprilično razočaranom. Iako se tijekom čitave utakmice činilo da su domaćini bliži pobjedi, Zabočani su im u dramatičnoj završnici oteli bodove...

Iako se u prvih deset minuta susreta vodila izjednačena borba na terenu, Borik je od Pavićevog koša za 10:7 do kraja prve dionice bio u malom vodstvu. No Zabočani im nisu dopuštali da naprave preveliku razliku, te su rezultat održavali koševima Ivanova i Ćosića, stoga je prva četvrtina otišla na stranu domaćina rezultatom 24:19.

Nastavak je krenuo s tri uzastopno ukradene lopte Puntamičana koje su kapitalizirani koševima, te je njihovo vodstvo ubrzo poraslo i na 11 razlike. Zabok se ipak serijom 9:0 vratio u igru te utakmicu ponovno doveo u neizvjesnost. Predvođen Devićem Borik se pred sam odmor malo rezultatski odlijepio (47:36) i mogao je lakše ući u drugo poluvrijeme.

Istim načinom kao i u drugoj četvrtini, ukradenim loptama, Borik je još više povećao svoju prednost u trećoj. U velikom naletu kojim je koordinirao Tomislav Dražović Borik je dostigao i plus 19 (57:38), te se činilo da je pobjednik već odlučen. No tu su se mnogi prevarili, jer su se od tog trenutka Zabočani počeli vraćati u igru. Sjajno je ušavši s klupe odreagirao Luka Lekić te je Zabok velikom serijom od 15:4 stigao na pet poena zaostatka (65:60), a potom i na samo dva (65:63). Ipak, četvrtinu je završio svojom tricom Žorž za rezultat 68:63.

Bila je to samo uvertira za završnicu koja je očekivala gledatelje u Jazinama. Ubrzo nakon početka posljednje četvrtine kapetan Borika Mate Mrva napravio je nesportsku pogrešku na Lozančiću i Zabočani su se sasvim rezultatski približili. Borik je koševima Jurjevića održavao prednost od šest do sedam poena, no tada je u igru ponovno ušao Ćosić koji je započeo veliki preokret Zaboka. Svojim je uzastopnim koševima doveo rezultat gotovo u egal (88:86), a Borik je u posljednjim trenutcima susreta imao i dva slobodna bacanja od kojih je Mrva pogodio tek jedno (90:89).

Pobjedu Zaboku donio je Igor Marić s linije slobodnih bacanja nakon što je na njemu prekršaj napravio Žorž. U zadnjim sekundama susreta Borik je imao posljednji napad, no nije ga uspio iskoristiti te je utakmica nakon nevjerojatnog preokreta pripala Zaboku (90:91). Najučinkovitiji igrači susreta bili su Pijaca s 18 poena kod Borika i Puljak sa 17 kod Zaboka.