Jaki Rusi, raspoloženi Barać

Ivor Krapac • utorak, 20.11.2007.

Treće kolo ULEB kupa u skupinama D, E i F donijelo je dobar posao ruskih momčadi, Himkija, Triumpha i moskovskog Dynama. Pamesa je očekivano uvjerljivo svladala Anwil iz Wloclaweka, a Stanko Barać bio je među najboljima...

Skupina D

Pamesa je u svojoj dvorani proslavila 78:58 protiv poljskog Anwila i održala stopostotni učinak nakon tri odigrana kola. Gosti iz Wloclaweka krenuli su s ranim vodstvom od 9:4, no Pamesa je vrlo brzo došla na svoje, okrenuvši na 19:14 do kraja prve četvrtine. U nastavku više nije bilo puno dvojbi, a 17:4 u trećoj četvrtini ostavilo je Anwil na nedostižnom minusu od 58:35.

Momčad iz Valencije vodio je Mindaugas Timinskas (15 poena), dok su hrvatski reprezentativac Stanko Barać i Ruben Douglas upisali po 11 poena. Barać je za 17 minuta na parketu pridodao i pet skokova i tri blokade.

Himki je napravio ono što se i očekivalo u domaćem ogledu s Deutsche Bank Skylinersima. Gosti iz Frankfurta došli su u Rusiju sa samo osmoricom igrača spremnih za nastup, a u takvom okrnjenom sastavu nije bilo ni realno da će se moći oduprijeti objektivno kvalitetnijem suparniku. Završilo je s 81:69 za domaće, uz jedini pravi "znak života" Skylinersa u trećoj četvrtini, kad su serijom od 10:0 reducirali dvoznamekasti zaostatak i stigli na minus od samo 49:48. No, posljednjih deset minuta donijelo je povratak dominacije Himkija, njemačka momčad je u toj četvrtini "arhivirana" s 24:17 za odlazak do konačnih 12 razlike.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji su bili McCarty (15 poena, četiri asistencije), Fridzon (14 poena, četiri skoka) i Ewing (13 poena, četiri asistencije). Skylinerse su s po 17 poena vodili Garris i Evtimov, a njemački reprezentativac Garris pridodao je i sedam skokova.

Francuski Nancy pomaknuo se s nule u rubrici pobjeda potpunom dominacijom protiv Azovmaš Mariupola. Gosti iz Ukrajine nestali su bez traga nakon dobre početne četvrtine i vodstva od 18:16 nakon prvih deset minuta. U nastavku ih je potopila domaća serija od 17:2 kojom su potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom, okončavši ovu priču s vrlo uvjerljivih 80:57.

U francuskoj momčadi istaknula su se dva Greera, Jeff s 20 i Ricardo sa 16 poena. Azovmašu nije pomoglo 18 poena Jahora Meshcharakoua, ni 14 poena Krisa Longa.

Rezultati: Himki - Deutsche Bank Skyliners 81:69, SLUC Nancy - Azovmaš Mariupol 80:57, Pamesa - Anwil 78:58

Poredak: 1. Pamesa 3-0, 2. Himki 3-0, 3. SLUC Nancy 1-2, 4. Azovmaš 1-2, 5. Anwil 1-2, 6. Deutsche Bank Skyliners 0-3

Skupina E

Dvoboj dosad nepobijeđenih momčadi, Swans Gmundena i Triumpha, okončan je s čak 30 razlike za gostujuću momčad. Klub iz moskovske regije otputovao je iz Austrije s 83:53, potpuno nadigravši sirote Labudove nakon ravnopravnih prvih 15 minuta, uz bijeg u završnici prvog poluvremena do uvjerljivih 48:32 na "velikom odmoru". Tih 16 razlike su u drugih 20 minuta gotovo udvostručili.

Triumph je večeras opravdao ime kluba s 20 poena Lydaya, 13 poena Aškrabića i 11 poena Liholitova. Domaći su imali samo jednog dvoznamekastog strijelca, Deteri Mayes ubilježio je 14 poena.

Podgorička Budućnost poravnala se s danas očajnim Swansima ubilježivši svoju drugu pobjedu s 82:73 u Fribourgu, kod lokalnog Benettona. Nakon 16 poena zaostatka na poluvremenu (54:38), domaći su u posljednje dvije minute smanjili minus na samo 78:73, no dalje od toga nisu mogli, Budućnost je ostala čvrsta i otišla iz Švicarske s vrijednom pobjedom.

Prvi čovjek podgoričke momčadi večeras je bio Dragojlović (22 poena, osam skokova), dok se Bakić priključio sa 16, a Micov s 12 poena. Maraš je ubilježio 11 poena i devet skokova. Domaće su vodili Ken Johnson (23 poena, po osam skokova i blokada) i David Esterkamp (20 poena, devet skokova).

Sudar sastava koji su uoči ovog kola bili na 0-2 pripao je Hapoel Galil Elyonu. Izraelci su obranili domaći teren uz 93:83 protiv Antwerp Giantsa, koji su se našli u praktički nedostižnom zaostatku sa 72:55 za Hapoel nakon 30 minuta. U posljednjoj četvrtini uspjeli su jedino smanjiti minus.

Domaći su imali trojicu igrača s po 19 poena, Mikea Campbella, Cliffa Browna i Gila Mossinsona, dok je Or Eytan ubilježio tri poena manje. Goste iz Belgije je s 24 poena vodio Kris Sergeant.

Rezultati: Hapoel Galil Elyon - Antwerp Giants 93:83, Benetton Fribourg - Budućnost 73:82, Swans Gmunden - Triumph 53:83

Poredak: 1. Triumph 3-0, 2. Budućnost 2-1, 3. Swans Gmunden 2-1, 4. Hapoel G. Elyon 1-2, 5. Benetton Fribourg 1-2, 6. Antwerp Giants 0-3

Skupina F

Susret koji je privukao najviše pozornosti odigran je u Moskvi. Domaći Dynamo je s 97:76 svladao dosad stopostotnu Crvenu zvezdu i priključio joj se na vrhu skupine uz omjer 2-1. Odlučujući trenuci utakmice zbili su se u trećoj četvrtini, koju su Moskovljani riješili u svoju korist s 32:14 za odlazak do 76:52 uoči završnih deset minuta.

Glavni Dynamovi aduti u pobjedi nad Beograđanima bili su euroligaški iskusni Domercant (22 poena) i Fotsis (21 poen, 12 skokova). Crvena zvezda imala je tek dvojicu s više od devet poena, Kikanovića s 15 i Markovića s 13, dok se njihov vodeći dvojac Dragičević - Cook ovog puta nije istaknuo. Prvi je ubilježio sedam, a drugi devet poena.

Telindus Oostende došao je do svoje druge pobjede s gostujućih 89:76 protiv Beghelli Bologne. Domaći su krenuli u krivom smjeru već u prvih deset minuta, sa zaostatkom od 20:11 nakon tog perioda igre, nakon čega se više nisu uspjeli vratiti na pravi, pobjednički put.

Belgijsku momčad je s 19 poena i šest skokova vodio Veselin Petrović, dok je Jerry Green dodao 17 poena i šest asistencija. Vrijedi izdvojiti i double-double Elvira Ovčine, uz 12 poena i 13 skokova ubilježio je i pet asistencija. U bolonjskom sastavu najbolji su bili Stefano Mancinelli (20 poena) i Horace Jenkins (17 poena, šest skokova, pet ukradenih lopti), a Dalibor Bagarić upisao je devet poena i tri skoka za 16 minuta u igri.

CEZ Nymburk došao je do svoje prve pobjede sa 75:65 protiv Panelliniosa. Sve je riješeno s domaćih 27:13 u posljednjih deset minuta, uz okretanje zaostatka od 52:48 nakon treće četvrtine. Radoslav Rančik ubilježio je 17 poena i devet skokova, a Monty Mack 14 poena za uspješnu češku momčad, dok su gosti iz Grčke imali samo dva dvoznamekasta strijelca, N'Diayea s 13 i Kalaitzidisa s 10 poena.

Rezultati: CEZ Nymburk - Panellinios 75:65, Dynamo Moskva - Crvena zvezda 97:76, Beghelli Bologna - Telindus Oostende 76:89

Poredak: 1. Dynamo Moskva 2-1, 2. Telindus Oostende 2-1, 3. Crvena zvezda 2-1, 4. CEZ Nymburk 1-2, 5. Panellinios 1-2, 6. Beghelli Bologna 1-2