Vodeni sportovi

Splićani nemoćni protiv Rusa

Hrvoje Vuković • nedjelja, 25.11.2007.

Nažalost, odličan dan za hrvatski vaterpolo nije upotpunjen i četvrtom pobjedom. U prvoj utakmici osmine finala Kupa LEN Mornar je poražen na Poljudu od jakog Šturma, čime su šanse Splićana za plasman dalje svedene samo na teoriju...

MORNAR BS – STURM 2002 7:13 (2:2, 1:3, 2:4, 2:4)

Kup LEN, 1/8 finala, 1.utakmica, 24.11.2007.:

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Bebić 1, Čorušić, Mataić 1, Bobanović, Jurišić, Ban 1, Bošković, Krnić 2, Marelja, Kovačić-Pavlina, Vojković, trener: Kreković

Šturm 2002: Davitasvili, Maljković 1, Evstignejev 1, Krstonošić 3, Želtovski, Jatsev, Chomakidze, Stratan 2, Žilvajev 2, Šapić 4, Garbuzov, Višnjakov, Rastorgujev

Suci: Gomez (Italija), Schlunz (Njemačka)

Baš kao što se i očekivalo, neiskusna momčad Mornara nije mogla parirati prejakom i prebogatom Šturmu, koji je sa zvijezdama poput Šapića, Stratana, Chomakidzea, jasno dao do znanja da ove godine cilja na naslov. Domaćini su se dobro držali u prvoj četvrtini do 2:2, no već do poluvremena Rusi bježe na dva razlike i stvaraju ugodnu prednost za uzvrat.

Slika 1 od 2.

Izabranici Joška Krekovića nisu se predavali, no daleko iskusniji, bogatiji i jači Šturm samo je povećavao prednost i na kraju slavio s uvjerljivih 7:13, što će im gotovo sigurno biti i više nego dovoljno za prolaz u četvrtfinale ovog natjecanja. Mornarevim je vaterpolistima, pak, ovo bilo jedno odlično iskustvo, budući da praktički nitko osim Burića i Boškovića nema jakih europskih utakmica. Najbolji u redovima gostiju bio je Aleksandar Šapić sa četiri pogotka, Krstonošić je dodao tri, dok je kod Mornara jedino Krnić postigao dva pogotka.