Alba preuzela vrh

Sanja Čalić • ponedjeljak, 26.11.2007.

Artland Dragonsi nisu uspjeli dugo zadržati vodeću poziciju u njemačkom prvenstvu. Nakon njihovog današnjeg poraza od Deutsche Bank Skylinersa, vrh ljestvice pripao je berlinskoj Albi koja je bila uspješnija od Ewe Basketsa…

Sjajan učinak Natea Foxa (27 poena, šest skokova) mnogo je pridonio pobjedi Giantsa iz Leverkusena nad TBB TRierom (84:74). Iako su gosti u prvoj četvrtini ostvarili prednost od sedam poena, u drugoj su postigli tek 11 koševa, što su Giantsi iskoristili i došli u vodstvo koje im je donijelo i nove bodove. Osim Foxa, u ovom se susretu istaknuo i Jerome Coleman sa 17 poena.

Telekom Basketsi iz Bonna došli su do pobjede na svom parketu protiv momčadi EnBw Ludwigsburg (87:81) kojoj je veliki obol dao Ronald Burrell. S 24 koša i 12 skokova Amerikanac je postigao double – double učinak i zaradio titulu najučinkovitijeg igrača utakmice. Već u prvoj četvrtini domaćini su napravili veliku rezultatsku razliku (31:16), a unatoč lošije odigranoj drugoj dionici, vodstvo su zadržali do kraja.

Ključni trenutci utakmice između digibu Basketsa i BG 74 Göttingena odvijali su se u drugoj i četvrtoj dionici. Gosti su, predvođeni Michaelom Schroëderom (21 poen, deset skokova), došli do prednosti od devet poena u drugoj četvrtini, no u bolje odigranoj završnici igrači digibu Basketsa tu su prednost anulirali i minimalnom razlikom uzeli pobjedu (97:96). Osim spomenutog Schroëdera, zapažen je učinak imao i Timothy James Black u pobjedničkoj momčadi koji je uz 27 poena upisao i 11 asistencija.

Walter Tigersi pružali su vrlo dobar otpor NY'er Phantomsima na početku utakmice, no nakon prvih deset minuta gosti su pomalo gradili rezultatsku razliku koju na kraju Tigersi nisu uspjeli dostići (54:62). Vrlo dobru utakmicu za domaću momčad odigrao je Ajene Malaki Moye upisavši 18 poena i sedam skokova, dok je najučinkovitiji igrač Phantomsa bio Steven Wright (11 koševa i sedam skokova).

Köln 99ersi su vrlo dobro otvorili susret protiv S. City Jene na gostujućem terenu završivši prvo poluvrijeme sa 17 poena prednosti. Iako su domaćinima pripale druge dvije dionice, prednost Kölna bila je za njih nedostižna (67:78). S. City Jeni u lovu na bodove nije pomogao ni vrlo raspoloženi Ajmal Basit koji je postigao 25 poena i upisao 13 skokova.

Prvo poluvrijeme susreta između Bremerhavena i ratiopharm Ulma protekao je vrlo izjednačeno, no mnogo bolje odigranom završnicom Ulm je na gostovanju uspio došao do pobjede (70:80). Svoj su veliki doprinos tome dala čak trojica igrača koja su ostvarila dvostruki učinak - Kyle Bailey (18 poena, 11 skokova), Konrad Wysocki (20 poena, deset skokova) i Jeff Gibbs (17 poena, deset skokova).

Iako u Euroligi nisu uspjeli osvojiti niti jedan bod, Brose Basketsi bolje prolaze u njemačkom prvenstvu. U susretu protiv Giessen 46ersa imali su od samog početka utakmicu u svojim rukama te su je i zaključili pobjedom (80:60) u kojoj je koševima istaknuo Steffen Hamann (20 poena), a skokovima Darren Fenn (devet skokova).

Artland Dragonsi su se u proteklom kolu uspjeli probiti na vrh prvenstvene ljestvice, no poraz od Deutsche Bank Skylinersa (74:63) onemogućio im je da tu poziciju i zadrže. U vrlo izjednačenoj utakmici domaća je momčad ključnu prednost ostvarila u prve dvije četvrtine, te ju zadržala do kraja susreta. Ponajbolji igrač ovog dvoboja bio je Derrick Allen koji je postigao 25 poena i sedam skokova.

Njemačka liga, deseto kolo: Giants L'kusen – TBB Trier 84:74, Telekom Baskets – EnBw Ludwigsburg 87:81, digibu Baskets – BG 74 Göttingen 97:76, Walter Tigers – NY'er Phantoms 54:62, S. City Jena – Köln 99ers 67:78, Bremerhaven – ratiopharm Ulm 70:80, Brose Baskets – Giessen 46ers 80:60, Dt. Bank Skyliners – Artland Dragons 74:63.