Hajduk proigrao u predgrađu

Kristian Hohnjec • utorak, 27.11.2007.

Strahovali su u Splitu od zaprešićkog gostovanja i uzvratnog susreta Hrvatskog kupa. Pokazalo se bez razloga, Hajduk je brzo i lako riješio pitanje prolaska u polufinale. U režiji Kalinića i Cernata Splićani su već do 30. minute vodili 3:0, a konačan rezultat odličnim udarcem postavio je Hrgović...

Zaprešićani su jedina mušterija Hajduka ove za Splićane uglavnom tmurne jeseni. I četvrti su put ostali praznih ruku, iako su uzvratni susret kupa najavljivali puni nade u pozitivan ishod. Nakon početnog ispitivanja snaga, Hajduk je poveo u 14. minuti. Žuti gube loptu u opasnoj zoni, Cernat ulazi u šesnaesterac, a istrčali Šarlija ruši ga na blatnjav travnjak. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikola Kalinić - 0:1. Šest minuta kasnije sve je riješeno.

Slika 1 od 2.

Hrgović je trkom iz pozadine oduzeo loptu nespretnoj obrani domaćina, zatim je mirno proslijedio do Cernata, a Rumunj iz prve pogađa suprotni kut Interovog gola - 0:2. Točku na i furioznih devet minuta stavio je najveći splitski dragulj - Nikola Kalinić. Rubil je izvrsnim pasom izbacio obranu Intera iz igre, a Kalinić je išavši sam prema golu u maniri vrhunskog strijelca pospremio loptu u mrežu - 0:3.

Hajduk se zadovoljio vodstvom, a i teren je igrao ulogu u opadajućoj kvaliteti nogometa. Splićani su početkom nastavka propustili iskoristiti grogiranost domaćina. Odlična kombinacija Kalinića i Verpakovskisa završila je na stativi, a Cernat u nastavku akcije nije uspio pogoditi nebranjenu mrežu. Nekoliko minuta zatim Jarni je, logično, povukao svoju "devetku" s terena, a Kalinićevim izlaskom Hajdukov napad znatno je otupljen.

Slika 3 od 4.

Na novu opasnost čekali smo do 70. minute. Rastrčani Verpakovskis proigrao je Linića, koji u svom prvom kontaktu s loptom slabo puca iz izgledne situacije. Za glupost dana pobrinuo se Interov stoper Dalibor Starčević. Pokušavajući iznuditi jedanaesterac Starčević je u 78. minuti zaradio drugi žuti karton, koji će ga izbaciti iz sastava za važnu subotnju utakmicu s Osijekom. Mladi Duje Čop bio je rastrčan, a mogao se upisati i u strijelce. Njegov udarac s 20 metara preletio je loše postavljenog Šarliju, ali i završio pored vratnice.

Slika 2 od 3.

U smiraju utakmice šlag na tortu Hajdukove pobjede stavio je kapetan Mirko Hrgović. Hajdukov lijevi bočni u 86. minuti sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca rasparao je Interovu mrežu - 0:4. Kirurškom preciznošću Hajduk je tako uvjerljivo slavio u Zaprešiću. I dok Splićani mogu biti i više nego zadovoljni svojom prezentacijom, Inter nije uspio natjerati promrzlog Balića na iole zahtjevniju intervenciju.