Vodeni sportovi

Jug CO - Jadran SD: Poplava u Dubrovniku

Tea Lokas • srijeda, 28.11.2007.

"Jugaška škola" vaterpola svoja je osnovna pravila demonstrirala na splitskom "učeniku" Jadranu. Jadran je uspio primiti čak 24 gola u svojoj "dubrovačkoj lekciji", a svoje je pogotke tek rijetko provlačio kroz ruke dubrovačkog Cara...

Jug CO – Jadran SD 24:5 (5:1, 6:3, 8:0, 5:1)

Dubrovnik, 28.11.2007., Bazen u Gružu

Jug CO: Car, Hrošik 3, Bošković 2, Pecotić 1, Joković 3, Smodlaka, Marković 3, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 2, Drobac, Obradović 6, Šutalo, S. Sukno 3. Trener: Emil Nikolić.

Jadran SD: Škiljo, Blažević, Bosančić, Letica, Vukić 2, Kuzmanić, Milardović 2, Grubišić, Brnas, Perić 1, Banovac, Čovrilo, Vlaić, Travnikar 1. Trener: Jurčević.

Suci: Luko Vuletić (Dubrovnik), Joško Prančić (Split)

Jug je bio izraziti favorit uoči dvoboja sa Splićanima, ali ovoliku nadmoć malo je tko očekivao. Razlika od par pogodaka iz prve dvije četvrtine pretvorila se u pravi pljusak pogodaka u trećoj četvrtini, posebno od razigranog Obradovića.

Moglo bi se reći da je "pažljivo" postupao Jug s ekipom Jadrana u prvoj i drugoj četvrtini. Pet i šest pogodaka ne djeluje tako strašno kao ostatak utakmice koji se sveo na topovske udarce s istim ciljem. Udarali su Jugaši sa svih strana, a lopte su se uvijek zaustavljale tek iza leđa Jadranovog "čuvara" mreže. 8:0 pri povratku s odmora govori dovoljno.

Jadran je jednim pogotkom u posljednjem dijelu utakmice okončao svoju bitku s premoćnom ekipom Dubrovčana. Najviše pogodaka u utakmici je postigao spomenuti Obradović ugradivši šest poena u pobjedu svoje momčadi. Na strani Jadrana nije bilo pojedinaca koji bi se istaknuli, tek dvojica igrača isplivali su iz "vode" i ubacili po dva pogotka, Vukić i Milardović.