Cedevita - Zabok: Zagorci šaptom pali

Kristian Hohnjec • petak, 30.11.2007.

Košarkaši Cedevite u sedmom kolu A1 lige lako su svladali goste iz Zaboka 91:66. Domaćin je lako naplatio očitu razliku u individualnoj kvaliteti, a iako su imali brojniju potporu s polupraznih tribina Zabočani nisu uspjeli pružiti dostojan otpor...

Raspoloženi Pero Dujmović već na početku zabio je tri trice, kojima je Cedevita u završnici prve četvrtine došla do uvjerljivih 19:6. Zabok se zakratko primakao (25:19), a onda ih je napunio rutiner Damir Milačić. "On je nominalno naš prvi play i jedan iskusan igrač. Premda nisam očekivao da će tako dobro odigrati, jer je imao problema s leđima. Zadovoljan sam s ovom pobjedom, ali imamo mi još puno posla", rekao je domaći strateg Radulović

Cedevita je na poluvremenu vodila 46:31. Zabok se na toj distanci održavao neko vrijeme, a onda su u posljednjih deset minuta totalno pali. "Cedevita je dočekala mušteriju, koja je danas učinila sve da se vrate na najbolji mogući način. Ova utakmica pokazala je da ekipe s kojima smo dosad igrali, ipak nisu toliko kvalitetne koliko Cedevita. Moji igrači su bili ispod svakog nivoa, a kvaliteta i iskustvo su ionako na strani Cedevite", komentirao je nezadovoljni trener Zaboka Dragutin Črnjević.

Domaćin je imao i +35 (88:53), a završilo je 91:66. Pero Dujmović uz 19 koševa odigrao je i izvrsnu obranu na gostujućem kapetanu Robertu Ležu, koji je svoje prve poene ubacio tek u 38. minuti. Slaven Rimac postigao je 21 poen, a Milačić je dodao 18 uz pet asistencija. Valja istaknuti i defenzivno vrijednog Ninu Primorca (osam poena, četiri asista). Kod gostiju palac gore zaslužili su tek Ivica Puljak (19 koševa, pet skokova) i Ive Ivanov (15 poena, šest skokova). U Sutinskim vrelima tako su naznačili izlazak iz krize, dok je Zabok nakon izvrsnog starta doživio lagano otrežnjenje.

A1 liga, 7. kolo: Cedevita - Zabok 91:66.