PIPO preokrenuo, Koteks bez izgleda u Metkoviću

Vedran Stilin • nedjelja, 02.12.2007.

U 13. kolu Dukat Prve HRL vidjeli smo novu pobjedu Perutnine PIPO IPC koja je u Bjelovaru stigla do trijumfa. Splitski Koteks nije uspio doći do bodova u Metkoviću, dok je Gorica ponovno visoko poražena…

Jadan od gotovo sigurnih putnika u Drugu ligu svakako je momčad Gorice koja iz kola u kolo ne uspijeva čak niti pružiti otpor svojim protivnicima. Ovo 13. kolo tako je bilo sretno sastavu Moslavine koji je stigao do već unaprijed upisanih bodova. Konačan ishod glasio je 32:17, a najbolji pojedinac utakmice bio je Lazarić sa sedam golova.

Susret koji je trebao biti najzanimljiviji ovoga vikenda nije potvrdio taj epitet jer je domaći Metković vrlo dobrom prezentacijom bez imalo šanse ostavio goste iz Splita. Već na poluvremenu Metkovćani imaju prednost 19:12, da bi do kraja ona bila nešto umanjena, ali opet dovoljna za visoku pobjedu 39:33. Karačić je bio daleko najbolji u pobjedničkom sastavu zabivši 13 pogodaka.

29:26 u dvoboju Zameta i Nexea ne otkriva pravu sliku na terenu jer je riječka momčad pred sam kraj utakmice imala čak sedam golova prednosti koju Našičani čvrstom igrom u završnim minutama ne uspijevaju dostići. "Krivica" je to Hrvatina i Crnića koji su postigli po osam pogodaka.

Bjelovar je bio na pragu velike pobjede nakon 30 minuta u srazu s Perutninom, međutim iskusniji Čakovčani u drugom dijelu okreću zaostatak 17:14 u svoju korist te na krilima sjajnog Bagarića (deset golova) stižu do novog prvenstvenog slavlja 29:32. Tandara je kod domaćina pogodio sedam puta.

Karlovac nije dopusti iznenađenje na domaćem parketu protiv Medveščaka te je nakon neuvjerljivih 13:11 u prvom poluvremenu, drugi dio odigrao na nešto višem nivo za slavlje 30:24. Batinić kod domaćina i Batinović kod gosta zabili su po devet golova.

Dukat 1. HRL muški, 13. kolo: Moslavina – Gorica 32:17, Dubrava - Poreč 33:31, Karlovac – Medveščak Konica Minolta 30:24, Metković - Koteks 39:33, Bjelovar - Perutnina PIPO IPC 29:32, Zamet - Nexe 29:26.