Odličan tjedan Damira Markote

Branimir Korać • utorak, 04.12.2007.

Od naših košarkaša u europskim prvenstvima protekli tjedan najviše se istaknuo Damir Markota. Naš krilni centar briljirao je i u Fiba kupu i u ruskom prvenstvu te bio najučinkovitiji hrvatski igrač van Hrvatske. Općenito naši visoki igrači igraju u vrlo dobroj formi pa tako za Markotom previše ne zaostaju niti ostali reprezentativni kandidati....

Austrija

Milan Stegnjaić (Oberwart 9-3) 9 utakmica, 10.0 poena, 6.2 skoka, 1.4 asistencije, 11.2 valorizacija: U 12. kolu austrijskog prvenstva Stegnjaićev Oberwart prošetao se protiv slabog St. Poltena. Oberwart je slavio 102:78, a Stegnjaić je za 26 minuta ubacio deset poena (4/9 za dva, 0/1 za tri, 2/4 slobodna) uz devet skokova i tri osvojene lopte.

Bosna i Hercegovina

Dženan Rahimić (Bosna ASA BHT, BiH 7-0, Uleb kup 1-3) BiH: 7 utakmica, 12.0 poena. Uleb kup: 4 utakmice, 16 minuta, 7.3 poena, 3.8 skokova, 0.8 asistencija, 1.0 osvojena lopta, 6.8 valorizacija: Bosna je prošli tjedan ostvarila polovičan učinak. U Uleb kupu u Sarajevu je nadigrana od Joventuta i upisala poraz 85:68. Dženan Rahimić bio je najbolji pojedinac kod Bosne u tom susretu i za 20 minuta ubacio je 15 poena (6/12 za dva, 3/6 slobodna) uz osam skokova, dvije asistencije i tri osvojene lopte. U prvenstvu je Bosna očekivano slavila u gostima kod Čapljine 93:63. Rahimić je taj susret završio s 12 poena.

Goran Menalo (Čapljina 2-6) 8 utakmica, 6.9 poena: Čapljina u osmom kolu BiH prvenstva nije imala šanse protiv Bosne. Kvalitetniji gosti bili su uvjerljivi, a naš Goran Menalo susret je završio sa skromnim jednim poenom.

Ivan Baković (Čapljina 2-6) 8 utakmica, 27.4 poena: Prvo ime Čapljine i prvi strijelac BiH lige, Ivan Baković, ponovno je prebacio granicu od 20 poena, sedmi put ove sezone Protiv Bosne je ubacio 25 poena te bio prvi strijelac susreta.

Teo Petani (Čapljina 2-6) 8 utakmica, 10.0 poena: Zadranin Teo Petani nije se posebno istaknuo protiv Bosne. Susret je završio s četiri poena što mu je najslabiji napadački učinak ove sezone.

Luka Hoti (Čapljina 2-6) 8 utakmica, 3.1 poen: U susretu s Bosnom minutažu je dobio i Luka Hoti. Susret je završio sa šest poena, nakon dvoboja Hercegovcem ovo mu je najveći broj poena u jednom susretu ove sezone.

Toni Dijan (Široki Prima pivo, NLB 2-10) 12 utakmica, 22 minute, 7.2 poena, 4.1 skok, 0.6 asistencija, 0.8 osvojenih lopti, 7.4 valorizacija: U 12. kolu NLB lige Široki Prima pivo upisa je novi poraz. Ovaj put očekivani na gostovanju u Beogradu kod Partizana 81:71. Toni Dijan igrao je 20 minuta i ubacio osam poena (4/6 za dva, 0/2 za tri) uz četiri skoka.

Siniša Štemberger (Široki Prima pivo, NLB 2-10) 12 utakmica, 32 minute, 12.6 poena, 2.1 skok, 1.8 asistencija, 1.0 osvojena lopta, 9.5 valorizacija: Štemberger je protiv Partizana odigrao nešto suzdržanije nego u nekim utakmicama ove sezone. Igrao je 34 minute i ubacio sedam poena (2/2 za dva, 1/5 za tri) uz četiri skoka, tri asistencije, dvije osvojene lopte i šest izborenih prekršaja.

Ivan Tomas (Široki Prima pivo, NLB 2-10) 12 utakmica, 35 minuta, 13.5 poena, 2.3 skoka, 6.2 asistencije, 0.9 osvojenih lopti, 15.0 valorizacija: Tomas je dobro zaustavljen u Beogradu i to je jedan od razloga poraza. Igrao je 32 minute i ubacio tek četiri poena (0/2 za dva, 0/1 za tri, 4/6 slobodna) uz četiri asistencije, devet izborenih prekršaja, ali i čak sedam izgubljenih lopti.

Željko Župić (Široki Prima pivo, NLB 2-10) 12 utakmica, 21 minuta, 6.5 poena, 4.9 skokova, 0.9 asistencija, 1.0 osvojena lopta, 0.8 blokada, 9.3 valorizacija: Župić je sve bolji nakon nešto sporijeg ulaska u sezonu. U Beogradu je igrao 28 minuta i ubacio 12 poena (3/6 za dva, 1/3 za tri, 3/3 slobodna) uz pet skokova te bio među boljim pojedincima Širokobriježana.

Andrija Šola (Široki Prima pivo, NLB 2-10) 12 utakmica, 18 minuta, 5.5 poena, 2.7 skokova, 0.8 osvojenih lopti, 4.6 valorizacija: U posljednjim susretima Šola igra sve manje. Tako je u Beogradu igrao manje od dvije minute i drugu utakmicu za redom ostao bez ikakvog učinka.

Ivan Perinčić (Široki Prima pivo, NLB 2-10) 10 utakmica, 22 minute, 9.7 poena, 4.3 skoka, 9.5 valorizacija: Ivan Perinčić nije bio posebno raspoložen protiv Partizana. Igrao je 14 minuta i ubacio sedam poena (2/2 za dva, 1/4 za tri) uz tri skoka.

Cipar

Bruno Šundov (EKA AEL Proteas 7-2) Fiba kup: 2 utakmice, 17 minuta, 8.5 poena, 4.0 skoka, 1.0 asistencija, 0.5 blokada: EKA AEL Proteas ostvario je vrlo uvjerljivu pobjedu u devetom prvenstvenom kolu. Pregazio je u gostima posljednjeplasirani Achilleas s 94:48, a Bruno Šundov odradio je dobru utakmicu ubacivši 12 poena. U Fiba kupu prošli su u skupinu pregazivši u uzvratu Dnipro sa 104:69. Protiv Ukrajinaca Šundov je odradio dobru utakmicu i za 22 minute ubacio je 14 poena (5/7 za dva, 4/5 slobodna) uz pet skokova i dvije asistencije.

Saša Čuić (EKA AEL Proteas 7-2) Fiba kup: 2 utakmice, 22.5 minute, 10.5 poena, 5.0 skokova, 1.0 osvojena lopta, 0.5 blokada: Čuić nije igrao u prvenstvenoj pobjedi protiv Achilleasa, no zato je dobro odradio minutažu u Fiba kupu protiv Dnipra. Igrao je 18 minuta i ubacio 13 poena (4/5 za dva, 1/3 za tri, 2/3 slobodna) uz tri skoka i dvije osvojene lopte.

Češka

Denis Mujagić (Sadska 3-11) 11 utakmica, 29.8 minuta, 10.2 poena, 2.2 skoka, 1.5 asistencija: Sadska je upisala novi već 11. prvenstveni poraz. Na gostovanju kod Usti nad Labem poražena je 77:67. Denis Mujagić igrao je 37 minuta i ubacio 15 poena (2/4 za dva, 3/10 za tri, 2/2 slobodna) uz tri skoka.

Estonija

Mateo Kedžo (Kalev, Estonija 13-0, Uleb kup 3-1) Uleb kup: 3 utakmice, 25 minuta, 7.7 poena, 6.7 skokova, 0.7 osvojenih lopti, 9.0 valorizacija: Kalev i Mateo Kedžo iza sebe imaju uspješan tjedan. Prvo su u Uleb kupu ostvarili pobjedu protiv Ludwigsburga, a naš krilni centar igrao je 25 minuta i ubacio deset poena (3/8 za dva, 0/1 za tri, 4/6 slobodna) uz osam skokova. U estonskom prvenstvu Kalev je nadigrao Valgu 89:63, a Kedžo je za 24 minute ubacio 16 poena uz pet skokova te bio među boljim pojedincima kod Kaleva.

Francuska

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon 5-5) 10 utakmica, 34 minute, 11.3 poena, 5.0 skokova, 1.1 osvojena lopta: Toulon je u desetom kolu francuskog prvenstva poražen na gostovanju kod Parisa 81:72. Hrvoje Perinčić bio je standardno vrlo dobar i za 32 minute ubacio je 14 poena (4/6 za dva, 2/4 za tri) uz pet skokova i dvije osvojene lopte.

Marin Prskalo (St. Vallier 4-8) 12 utakmica, 16 minuta, 6 poena, 2 skoka, 1 asistencija, 5 valorizacija: St. Vallier upisao je važnu pobjedu u borbi za opstanak svladavši na svom parketu Brest 96:94 nakon produžetka. Marin Prskalo igrao je 11 minuta i ubacio četiri poena (2/4).

Makedonija

Nenad Delić (Strumica 9-1) 8 utakmica, 15.1 minuta, 8.2 poena, 2.7 skokova, 0.9 asistencija: U desetom kolu makedonskog prvenstva Strumica nije imala problema na gostovanju kod Vardara, lako je slavila 89:70. Nenad Delić dobio je 15 minuta i za to vrijeme ubacio šest poena (2/4 za dva, 2/3 slobodna) uz tri skoka i dvije asistencije. U Fiba kupu Strumica je eliminirana od Lokomotiv Rostova izgubivši u uzvratu u Rusiji 87:69. U tom susretu Delić je igrao 13 minuta i ubacio sedam poena (3/4 za dva, 1/3 slobodna).

Njemačka

Branimir Longin (Oldenburg 6-5) 11 utakmica, 24 minute, 9.1 poen, 2.8 skokova, 1.3 asistencija, 0.8 osvojenih lopti, 7.6 valorizacija: Još jedan tijesan poraz Oldenburga. Ovaj put gostovali su u Kölnu i izgubili 75:71, a Branimir Longin imao je i boljih izdanja. Susret u Kölnu završio je s tri poena (1/3 za dva, 0/2 za tri, 1/2 slobodna) i tri skoka.

Jasmin Perković (Oldenburg 6-5) 11 utakmica, 31 minuta, 13.1 poen, 5.6 skokova, 1.8 asistencija, 1.3 osvojena lopta, 13.5 valorizacija: Perković je nositelj igre Oldenburga ove sezone, a to dokazuje iz utakmice u utakmicu. Tako je protiv Kölna ponovno bio najbolji s ubačenih 17 poena (3/5 za dva, 3/5 za tri, 2/4 slobodna) i uhvaćena tri skoka.

Grčka

Jurica Žuža (Rethimno 1-6): Rethimno je u sedmom kolu grčkog prvenstva bio blizu pobjedi, no nije uspio. U produžetku je poražen od AEK-a 83:74 te ostao na tek jednoj pobjedi. Jurica Žuža bio je neprimjetan. Igrao je devet minuta i ostao bez poena (0/2 za dva) uz jedan uhvaćen skok.

Ivo Josipović (Kolossos 2-5): Niti Kolossos nije uspio doći do pobjede, no oni su imali i daleko težeg protivnika. Igrali su protiv prvaka Europe Panathinaikosa i upisali visok poraz 106:65. Ivo Josipović igrao je 21 minutu i ubacio 11 poena (4/7 za dva, 1/2 za tri) uz četiri skoka.

Matija Češković (Kolossos 2-5): Češkovića nije išlo protiv velikog PAO-a. Igrao je deset minuta, ali sva četiri šuta iz igre je promašio, ostao na nula poena bez ikakvog drugog učinka.

Andrija Žižić (Panathinaikos, 7-0 Grčka, 6-0 Euroliga) Euroliga: 6 utakmica, 16 minuta, 9.8 poena, 1.0 skok, 0.5 asistencija, 7.2 valorizacija: Žežić se diže u formi to je očito. U euroligaškoj pobjedi protiv Fenerbahčea bio je vrlo dobar i za 22 minute ubacio je 14 poena (6/9 za dva, 0/1 za tri, 2/5 slobodna) uz četiri skoka dok je dobro odigrao i protiv Kolossosa ubacivši za 19 minuta 16 poena (6/6 za dva, 4/6 slobodna) uz dva skoka.

Boris Džidić (Halkida 4-6): Halkida je u desetom kolu grčkog prvenstva poražena na gostovanju kod MENT-a 81:63. Boris Džidić imao je zapaženu minutažu, igrao je 24 minute i za to vrijeme ubacio osam poena (1/3 za dva, 1/3 za tri, 3/4 slobodna) uz četiri skoka i dvije osvojene lopte.

Hrvoje Henjak (Panorama 7-3): Neočekivani poraz upisala je Panorama na gostovanju kod Faliroua. Falirou je odigrao hrabro i na kraju slavio 78:74, a u gostujućem sastavu Hrvoje Henjak za 14 minuta ubacio je sedam poena (3/7 za dva, 1/1 slobodna) uz četiri skoka.

Ivan Škara (Xanthi 5-5): Poraz je upisao i Xanthi i to minimalan na svom parketu protiv Pangratija 80:79. Ivan Škara nastupio je 22 minute i ubacio šest poena (3/5 za dva, 0/1 za tri) uz odličnih devet skokova.

Mađarska

Joško Garma (ZTE 3-5): ZTE nastavlja s promjenjivim igrama u mađarskom prvenstvu. U osmom kolu imali su jedan od onih boljih dana i pregazili su na svom parketu solidni Szolnok 73:51. Joško Garma sudjelovao je u ovoj pobjedi s četiri ubačena poena.

Marko Morić (Kormend 4-5): Marko Morić pokazuje se kao veliko pojačanje za momčad Kormenda. Već drugu utakmicu u nizu nakon dolaska iz Vienne je među najboljim igračima Kormenda, ovaj put u pobjedi nad Sopronom 104:72. Susret je završio sa 16 poena i tri skoka.

Srđan Helbich (Nyiregyihazi 3-5): Marso je upisao pravu katastrofu na gostovanju kod Albacompa. Poražen je s čak 112:57, a među poraženima solidan je bio Srđan Helbich. Osječanin je ubacio osam poena uz dva skoka za 15 minuta.

Bojan Lapov (Pecs 7-2): Očekivanu domaću pobjedu upisao je Pecs koji je s 80:63 u derbiju svladao Dombovar. Bojan Lapov bio je među istaknutijim pojedincima kod pobjednika s ubačenih 13 poena uz tri skoka.

Italija

Roko Leni Ukić (Lottomatica, 9-3 Italija, 1-5 Euroliga) Euroliga: 6 utakmica, 31 minuta, 12.3 poena, 2.5 skoka, 4.0 asistencije, 1.0 osvojena lopta, 12.7 valorizacija: Lottomatica je prošli tjedan upisala poraz u Euroligi od Bacelone te talijansku pobjedu protiv Upima. U susretu s Barcelonom Ukić je igrao 31 minutu i ubacio devet poena (3/8 za dva, 1/2 za tri) uz dva skoka i dvije asistencije dok je dvoboj s bolonjskom Upimom preskočio.

Dalibor Bagarić (Upim, 5-7 Italija, Uleb kup 1-3) Italija: 11 utakmica, 13.3 minute, 4.5 poena, 4.5 skokova, 0.9 blokada, 0.8 osvojenih lopti, 0.5 asistencija, 6.0 valorizacija. Uleb kup: 4 utakmice, 11 minuta, 5.8 poena, 3.0 skoka, 1.0 asistencija, 0.5 osvojenih lopti, 0.5 blokada, 6.8 valorizacija: Upim nema razloga za zadovoljstvo. S lošim igrama nastavljeno je i u Italiji i Europi, a briljirao nije niti Dalibor Bagarić. U porazu od Lottomatice za 16 minuta ubacio je tri poena (1/4 za dva, 1/3 slobodna) uz osam skokova dok je ipak bio bolji u visokom porazu od Crvene zvezde kada je za 13 minuta ubacio devet poena (4/5 za dva, 1/1 slobodna) uz tri skoka.

Litva

Marko Popović (Žalgiris, 8-0 Baltička liga, 2-4 Euroliga) Baltička liga: 8 utakmica, 21 minuta, 12.9 poena, 1.5 skok, 1.5 asistencija, 1.3 osvojena lopta, 11.4 valorizacija. Euroliga: 6 utakmica, 20 minuta, 10.7 poena, 1.5 skok, 1.5 asistencija, 0.8 osvojenih lopti, 9.0 valorizacija: Sjajnu utakmicu odradio je Popović u Baltičkoj ligi gdje je Žalgiris nadigrao Ventspils i svladao ga 76:68. Popović je ostvario savršen učinak za 26 minuta ubacivši 22 poena (3/3 za dva, 4/4 za tri, 4/4 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije. U Euroligi poraženi su odOlympiakosa, a Marko je za 20 minuta ubacio deset poena (2/4 za dva, 2/8 za tri) uz dva skoka i dvije asistencije.

Poljska

Kristijan Ercegović (Gornik 4-4) 8 utakmica, 25 minuta, 10.4 poena, 6.6 skokova, 0.8 asistencija, 0.6 blokada: Gornik je očekivano izgubio u devetom kolu poljskog prvenstva na gostovanju kod Slaska. Kristijan Ercegović nije odigrao svoju najbolju utakmicu i za 17 minuta ubacio je četiri poena (2/5 za dva) uz sedam skokova i pet prekršaja.

Rusija

Nikša Prkačin (Dinamo Moskva, Rusija 9-2, Uleb kup 3-1) 17 utakmica, 18 minuta, 8.3 poena, 4.9 skokova, 1.0 asistencija: Moskovski Dinamo prošli tjedan bilježi dvije pobjede. U Uleb kupu nadigrao je Panelliniosa u gostima 83:76, a Nikša Prkačin za 13 minuta ubacio je dva poena (1/4 za dva) uz tri skoka. U ruskom prvenstvu u gostima su u derbiju svladali Uniks Kazanj 77:72, a naš reprezentativac za 12 minuta ubacio je četiri poena (2/5 za dva) uz četiri skoka.

Damir Markota (Spartak St. Petersburg 3-7) 11 utakmica, 28 minuta, 12.5 poena, 5.3 skokova, 2.5 asistencije: Odličan je tjedan iza Damira Markote. Prvo je njegov Spartak u Fiba kupu u gostima nadigrao Maroussi 84:75 te se plasirao u skupine, a Markota je bio prvo ime susreta s 20 poena (5/8 za dva, 3/6 za tri, 1/3 slobodna), deset skokova i četiri asistencije. Nakon toga uslijedio je ruski dvoboj s moskovskim CSKA u kojem je Spartak namučio jaki CSKA i izgubio 78:65. Markota je i u tom susretu predvodio Spartak s 23 poena (8/15 za dva, 2/4 za tri, 1/1 slobodna) i osam skokova.

Damir Miljković (Spartak Primorje 4-6) 13 utakmica, 19 minuta, 8.7 poena, 2.2 skoka, 2.4 asistencije: Spartak je neugodno iznenadio svoje navijače neočekivanim porazom od Surguta 70:66. Damir Miljković dobio je malih 11 minuta i za to vrijeme ubacio šest poena (3/3 za dva, 0/2 za tri).

Krešimir Lončar (Lokomotiv Rostov 5-5) 9 utakmica, 23 minute, 8.3 poena, 5.6 skokova, 2.0 asistencije: Rostovski Lokomotiv prošli tjedan odradio je tek susret Fiba kupa. Njemu je svladao makedonsku Strumicu uz šest poena (3/6 za dva), četiri skoka i tri asistencije našeg Kreše Lončara.

Slovenija

Robert Troha (Helios, 7-1 Slovenija, 3-9 NLB) Slovenija: 8 utakmica, 24 minute, 9.9 poena, 2.1 skok, 1.5 asistencija, 1.0 osvojena lopta, 9.5 valorizacija. NLB: 30 minuta, 14.4 poena2.0 skoka, 2.9 asistencija, 1.6 osvojenih, 12.3 valorizacija: Helios je upisao dvije pobjede tijekom prošlog tjedna. U slovenskom prvenstvu očekivano je svladao u gostima Mercator 80:76 uz ne baš briljantnu igru Roberta Trohe. On je za 30 minuta ubacio sedam poena (2/4 za dva, 1/2 za tri) uz tri skoka. U NLB ligi priredili su iznenađenje pregazivši Crvenu zvezdu 85:67 uz odličnu igru Trohe. Igrao je 33 minute i ubacio 18 poena (5/9 za dva, 2/9 za tri, 2/2 slobodna) uz dva skoka, sedam asistencija i tri osvojene lopte.

Ivan Šimunić (Elektra 5-3) 7 utakmica, 31 minuta, 13.4 poena, 6.9 skokova, 1.3 asistencija, 0.9 blokada, 15.9 valorizacija: Elektra dobro napreduje u prvenstvu, a u ovom kolu nadigrala je Hopse s 81:77. Ivan Šimunić imao je nešto skromniji učinak nego što smo navikli, a susret je završio s osam poena (4/8 za dva), šest skokova i dvije asistencije.

Dražen Bubnić (Elektra 5-3) 4 utakmice, 25 minuta, 10.0 poena, 3.8 skokova, 1.0 asistencija, 0.5 osvojenih, 0.5 blokada, 8.8 valorizacija: Vrlo sličan učinak Šimunićevom imao je i Dražen Bubnić koji je ubacio devet poena (4/5 za dva, 0/1 za tri).

Vlado Pašalić (Koper 5-3) 8 utakmica, 31 minuta, 12.5 poena, 7.3 skokova, 1.6 asistencija, 1.4 osvojena lopta, 1.1 blokada, 16.8 valorizacija: Odličnu utakmicu odradio je Pašalić u osmom kolu slovenskog prvenstva. Koper je porazio Alpos s lakih 85:66, a Pašalić je ubacio 17 poena (5/5 za dva, 7/10 slobodna) uz deset skokova i tri asistencije.

Ljubo Šamadan (Geoplin Slovan, 5-4 Slovenija, 4-8 NLB) Slovenija: 8 utakmica, 19 minuta, 6.4 poena, 3.1 skok, 0.9 asistencija, 0.5 blokada, 6.8 valorizacija. NLB: 12 utakmica, 21 minuta, 8.3 poena, 3.6 skokova, 0.9 osvojenih, 6.9 valorizacija: Geoplin Slovan je upisao dvije važne pobjede protekli tjedan. Prvo je svladao u slovenskom prvenstvu Kraškog zidara 82:65 uz 18 poena (5/8 za dva, 2/6 za tri, 2/2 slobodna), tri skoka i dvije asistencije Šamadana, a zatim je iznenađena Cibona u susretu u kojem je Šamadan ubacio osam poena (0/2 za dva, 2/6 za tri, 2/2 slobodna) uz četiri skoka.

Stipe Modrić (Geoplin Slovan, 5-4 Slovenija, 3-9 NLB) Slovenija: 7 utakmica, 29 minuta, 11.9 poena, 8.9 skokova, 1.4 asistencija, 0.7 osvojenih, 0.6 blokada, 15.9 valorizacija. NLB: 12 utakmica, 27 minuta, 8.0 poena, 4.8 skokova, 1.1 asistencija, 1.7 osvojenih, 9.3 valorizacija: Modrić nije posebno briljirao u prošlotjedne dvije pobjede Geoplina. Protiv Kraškog zidara za 13 minuta ostao je bez poena i šuta uz tri uhvaćena skoka. Protiv Cibone je ubacio četiri poena (2/2 za dva) uz dva skoka.

Miroslav Jurić (Kraški zidar 2-6) 8 utakmica, 36 minuta, 20.1 poen, 3.3 skoka, 2.4 asistencije, 0.5 osvojenih, 16.0 valorizacija: U još jednom porazu Kraškog zidara Jurić je pružio odličnu igru. Protiv Geoplina je ubacio 23 poena (5/7 za dva, 3/8 za tri, 4/4 slobodna) uz pet skokova i pet asistencija, no izostala je potpora suigrača.

Vjeran Soldo (Krka 7-1) 8 utakmica, 19 minuta, 5.5 skokova, 0.6 osvojenih, 10.6 valorizacija: Soldo je u pobjedi Krke protiv Rogle 91:67 odigrao svoju najbolju ovosezonsku utakmicu. Ubacio je 15 poena (5/6 za dva, 5/5 slobodna) uz čak 16 skokova.

Davor Marcelić (Krka 7-1) 8 utakmica, 29 minuta, 12.6 poena, 4.4 skoka, 1.4 asistencija, 0.6 osvojenih: U pobjedi Krke nad Roglom Marcelić je sudjelovao s 13 poena (3/3 za dva, 1/7 za tri, 4/4 slobodna) i tri skoka.

Španjolska

Mario Stojić (ViveMenorca 3-7) Španjolska: 10 utakmica, 25 minuta, 13.2 poena, 2.1 skok, 1.1 asistencija, 12.7 valorizacija: Mario Stojić sve bolje igra u dresu Menorce. U desetom kolu Menorca je tijesno svladala Granadu 78:77, a Stojić je bio prvo ime Menorce s 20 poena (4/6 za dva, 2/2 za tri, 6/6 slobodna) , tri skoka i dvije asistencije.

Marino Baždarić (ViveMenorca 3-7) 9 utakmica, 26 minuta, 9.6 poena, 1.6 skokova, 2.0 asistencije, 6.8 valorizacija: Baždarić je protiv Granade ostvario skromniji učinak nego Stojić. Ubacio je osam poena (1/2 za dva, 2/7 za tri) uz četiri asistencije.

Mario Kasun (Barcelona, Španjolska 8-2, Euroliga 4-2) Španjolska: 10 utakmica, 16 minuta, 8.5 poena, 4.2 skoka, 0.5 asistencija, 8.3 valorizacija. Euroliga: 6 utakmica, 22 minute, 13.5 poena, 3.8 skokova, 0.8 asistencija, 0.7 osvojenih, 0.8 blokada, 12.0 valorizacija: Dvije vrlo dobre utakmice spojio je Mario Kasun. Prvo je u Euroligi u pobjedi nad Lottomaticom ubacio 18 poena (7/8 za dva, 4/6 slobodna) uz četiri skoka, dvije osvojene i četiri blokade, a zatim je i u prvenstvenoj pobjedi nad Pamesom ubacio 11 poena (4/8 za dva, 3/5 slobodna) uz pet skokova.

Stanko Barać (Pamesa, Španjolska 6-4, Uleb kup 4-0) Španjolska: 8 utakmica, 19 minuta, 6.4 poena, 4.9 skokova, 1.3 asistencija, 1.0 blokada, 6.4 valorizacija. Uleb kup: 4 utakmice, 21 minuta, 11.0 poena, 5.3 skokova, 1.0 asistencija, 2.0 blokade, 13.5 valorizacija: U Uleb kupu Pamesa je svladala Azovmaš, a Barać je odigrao svoju najskromniju utakmicu u ovom natjecanju ove sezone. Ubacio je osam poena (4/6 za dva, 0/1 za tri) uz tri skoka i tri asistencije. U derbiju španjolskog kola protiv Barcelone za 31 minutu ubacio je osam poena (3/4 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna) uz sedam skokova i dvije blokade.

Zoran Planinić (Tau Ceramica, Španjolska 7-3, Euroliga 4-2) Španjolska: 10 utakmica, 19 minuta, 9.1 poen, 3.1 skok, 2.5 asistencije, 10.7 valorizacija. Euroliga: 6 utakmica, 23 minute, 11.8 poena, 2.0 skoka, 3.2 asistencije, 1.3 osvojena lopta, 12.3 valorizacija: Odličnu utakmicu odradio je Zoran Planinić u Euroligi protiv CSJKA. Tau Ceramica upisala je poraz, a Planinić je za 24 minute ubacio 15 poena (6/9 za dva, 1/3 za tri) uz tri asistencije. Suprotno tome u lošoj igri Taua u prvenstvu i porazu od Iurbentije Planinić je ostao za sedam minuta bez poena (0/1 za dva).

Marko Banić (Iurbentia 7-3) 10 utakmica, 23 minute, 9.1 poen, 4.7 skokova, 12.0 valorizacija: Iurbentia iz Bilbaoa je najugodnije iznenađenje španjolskog prvenstva. U desetom kolu skinula je još jednog favorita i to u gostima Tau Ceramicu. Marko Banić igrao je 23 minute i ubacio šest poena (3/5 za dva) uz sedam skokova.

Drago Pašalić (Iurbentia 7-3) 10 utakmica, 12 minuta, 4.8 poena, 2.5 skoka, 0.5 asistencije, 3.7 valorizacija: Drago Pašalić imaju je skromniju minutažu i skromniji učinak od Marka Banića. Igrao je devet minuta i ubacio četiri poena (2/4 za dva, 0/1 za tri) uz tri skoka.

Marko Tomas (Alta Fuenlabrada 3-7) 10 utakmica, 31 minuta, 13.7 poena, 3.5 skoka, 2.4 asistencija, 13.9 valorizacija: Fuenlabrada je u desetom kolu upisala novi poraz, a Marko Tomas bio je na svom prosjeku. Ubacio je u porazu od Unicaje 12 poena (3/6 za dva 1/6 za tri, 3/4 slobodna).

Davor Kus (Unicaja, Španjolska 4-6, Euroliga 5-1) Španjolska: 10 utakmica, 26 minuta, 9.5 poena, 1.0 skok, 2.2 asistencije, 8.1 valorizacija. Euroliga: 6 utakmica, 21 minuta, 10.2 poena, 1.0 skok, 1.8 asistencija, 0.7 osvojenih lopti, 9.7 valorizacija: Unicaja je prošli tjedan upisala pobjede protiv Lietuvos Rytasa i Fuenlabrade. Protiv Lietuvosa Davor Kus je igrao 19 minuta i ubacio pet poena (0/2 za dva, 1/3 za tri, 2/2 aslobodna) uz tri asistencije i dvije osvojene lopte dok je protiv Fuenlabrade igrao tek četiri minute i ostao bez poena (0/1 za tri).

Švedska

Srđan Subotić (Sundsvall 6-3): Srđan Subotić upisao je 14 poena i 10 asistencija za 37 minuta u porazu Sundsvall Dragonsa kod kuće od vodeće Plannje Basket 96:98. Sundsvall je sad na 6-3.

Turska

Sandro Nicević (Bešiktaš, Turska 5-3, Uleb kup 4-0) Turska: 9 utakmica, 29 minuta, 12.1 poen, 8.0 skokova, 2.9 asistencija. Uleb kup: 4 utakmice, 36 minuta, 14.0 poena, 6.0 skokova, 2.3 asistencije, 2.0 osvojene lopte, 1.5 blokada, 22.8 valorizacija: Sandro Nicević nastavlja s odličnim igrama na oba fronta. U turskom prvenstvu njegov Bešiktaš poražen je od Galatasaraya 80:75, a Nicević je ubacio 13 poena (6/12 za dva, 1/2 slobodna) uz sedam skokova i tri asistencije dok je u Uleb kupu u pobjedi protiv Ovarensea sudjelovao s deset poena (4/5 za dva, 2/2 slobodna), šest skokova i tri osvojene lopte.

Tomislav Ružić (Kepez 4-5) 7 utakmica, 35 minuta, 15.6 poena, 7.7 skokova, 1.0 asistencija: Iako Tomo Ružić nije odigrao vrhunsku utakmicu, Kepez je u gostima svladao Darussafaku 78:68. Naš krilni centar susret je završio sa sedam poena (2/4 za dva, 1/3 za tri) i četiri skoka.

Ukrajina

Vladimir Krstić (BC Kiev, 9-0 Ukrajina, 3-1 Uleb kup) Ukrajina: 9 utakmica, 3.3 poena, 2.5 skoka, 2.3 asistencije1.6 osvojenih lopti. Uleb kup: 4 utakmice, 13 minuta, 0.5 poena, 1.8 skokova, 1.5 asistencija, 0.8 osvojenih, 2.5 valorizacija: Kijevljani su u ukrajinskom prvenstvu upisali i devetu uzastopnu pobjedu. S lakoćom su svladali Dnipro, a Krstić je za 13 minuta uhvatio četiri skoka uz tri asistencije i dvije ukradene lopte. U Uleb kupu i porazu od Lukoila igrao je tek četiri minute i ostao bez učinka.